Cooler ili Vodeno?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by donjapa, Nov 13, 2013.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uzmi Themalright True Spirit 140 kakav je skoro prodan na forumu, ako moze stat u kuciste. Taj hladnjak ne zaostaje puno ni za NH-D14 i u samom je vrhu zracnih hladnjaka, a ne bi trebao biti vise od $40.

    Hladit ce on bolje nego taj H100i, a buka pumpe i ventilatora ce ti sigurno smetati. H100i kupuju oni kojima buka ne igra nikakvu ulogu, a jedino tad i ima performanse kakve 'reklamiraju'.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Upravo sam gledao review, kazu da je buka uzasna.

    Za "medju najboljima" silent coolerima spominju Noctua U12S.

    Thermala nisam uspio naci ovdje, tako da ako jos ne iskoci kakva ideja dok ne odem spavati narucujem Noctua-u, valjda se necu pokajati :)
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naruci U12S sa quietpc.com, reci da ti na paket stave cijenu od 24.99GBP, i nema carine. :D
    Meni je stigao neki dan i iznenadjen sam (super)visokom kvalitetom izrade.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    D14->U14->U12, U12 uzeti jedino ako U14 ne moze stat u kuciste.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moj glas ide U14S ako ti ne blokira prvi PCI-E slot.
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    D-14 definitivno, kamaru sam hladnjaka probao ukljucujuci corsair vodeno, Noctua razbija uz najtise ventove. Meni je regularno stala u CM690 II Advanced. Pazario sam od kolege s foruma ThermalRight TS 140 i ne kaska puno, par stepeni, takodjer tih cooler pravo, mana je njegova visina (17cm), tu treba obratiti paznju da mozes zatvoriti stranicu kucista.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mislim da bi D-14 bio prevelik jer mi je na prvom PCI-E slotu zvucna koju bi premjestio dole ispod jedan slot, ali bi opet bilo tight za onoliki D-14.

    Evo, sada cu da narucim U-14 pa isprobati, ako bude moglo super, ako ne - belaj.

    Hvala na savjetima, postaviti cu koju sliku kada se to instalira, Pon. znaci.

    Edit:

    Narucio, finalna cijena $97 sa PayPal-om placeno, odnosno 65 eura, nesto jace.
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma ne treba ti nista vece od hyper 212+. Hladi 2600k na 4.5 ghz bez ikakvih problema. Dok je bio clockan, nije bio preko 55c. Doduse ja sam dokupio Gentle typhoon 1850, to ti poboljsa hladenje nekih 15ak %. Super ventilator, a ne cuje se uopste.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jos jedan glas za D14 imao ga preko godinu, odlican hladnjak, stock ventovi relativno tihi i na max obrtajima, AIO vodena su imho bezze.

    Voda za cpu opcenito nije impresivna, ja sam uspio dobiti oko 10C manje temp sa vodenim(360+240+120 radiatori) u odnosu na d14, dok sam na gpu dobio 30-35C manje temp.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma odbacio sam vodena zbog glasnoce, uzeo U-14S jer je D-14 fakat preglomazan bio, cisto sumnjam da je mogao stati bez da nesto ne pokidam.

    Hvala svima na savjetima i preporukama, projekt "vodeno" odgodjen do daljnjeg.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Javi utiske kad stigne svakako "za buduce narastaje". :D
     
  13. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Neo kakav je ovaj cooler http://www.evga.com/articles/00631/, izvinjavam se donjapi al i meni treba cooler pa kad smo vec ovdje aktivini da ne postam sad tamo na onu temu. :mrgreen:
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slabo je ovo totalno, samo fino izgleda. Sleeve bearing vent na 2500rpm je dno ponude. Ako hoces tisinu, a dobre performanse, samo dolaze u obzir FDB ventovi.
     
  15. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Valja meni vidjet onda U14S, moram pitati ove po piku da li mogu nabaviti i kakva bi cijena bila. Zatvorit ću oči na boje koje me najvise odbijaju od Noctue.
     
  16. k0ST

    k0ST Aktivista

    Je li imas stalno otvoreno kuciste ili samo naviku da cesto viris u kuciste? Kod hladnjaka bi ti performanse/buka/cijena trebali biti vazniji - Phanteks nudi hladnjake u raznim bojama, ako ti je izgled najbitniji...
    Naravno, slazem se da je boja Noctua ventilatora odvratna. Mislim da bi pravo profitirali da za 1-2 eura vise ponude kao opciju crne (ili neke druge boje) ventilatore :) Inace, ako te kaki boje ventilatora bas toliko nerviraju, a ti onda fino rastavi ventilator, sprej u sake i prefarbaj.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da se ne gnjavis dzabe, pitao sam ja sviju - ne mogu nabaviti, niti ima u zemljama regije. U onoj smijuriji od Geneleca takodjer nema, a kao trebali bi biti slubeni zastupnici. Treba pisati njihovom supportu da ih skloni sa liste, kao i Silverstone-u uostalom.
    Fino naruci sa quietpc.com. Mozes cak i direktno platiti karticom ako nemas paypal. Mislim da ce krajem sljedece godine Noctua poceti sa prodajom crnih ventilatora, kada i nasljednik D14 treba stici.
     
  18. neurofunk

    neurofunk Novi član

    @kost ma ima staklo :mrgreen: naravno da su mi najbitnije performanse i tisina ali ima tu nesto i do izgleda. Vjeruješ da sam 100 puta odlucio da uzmem Noctuin cooler i uvijek me nekako na kraju odbiju boje, preodvratne su mi :x

    Neo hvala ti za taj info, da se ne mučim džaba, već sam mislio da provjerim sa genelecom mogu li nabavit, nego preporučio si mi i Gelidov Tranquillio i googlao sam malo i naletim i na ovaj model http://www.quietpc.com/gel-gx7 Nije puno skup ima super rezultate a i izgled mi je odlican.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uzmi Tranquillo v2 i ustedi 20KM.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Tek sam sada dosao kuci i odmah se bacio na ugradnju Noctua-e. Bilo je prilicno lako ugraditi sve ali tijesno, morati cu kupovati novo kuciste kada dodje vrijeme uzimanja jos jedne graficke.

    Stranica kucista ima staklo na sebi (ne znam sto sam ovo uzeo...) pa ono staklo dodaje jos jedno 3 milimetra, taman toliko da se ne zatvori komotno (ima na slici). Palio sam BF4 i nije se cuo onaj tipicni "huk" ali se itekako osjeti rad ostalih Bit Fenix ventilatora, pogotovo jer sa strane kucista imam onaj mali otvor za vent.

    https://www.dropbox.com/sc/l0iardif4h2bgs6/qpa57unman

    Hvala svima na preporukama.