Counter Strike

Discussion in 'Igre i konzole' started by Benq, Aug 24, 2006.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Ma majke mi zajebancija, al ne moze se to zakljucit ovako, nedostatak gestikulacije. Evo iskreno sad, andrej i ja smo zajebavali(Bahamut Zero) naseg jarana Chupu koji je uber strucnjak u C.S, ono sto sma ja okacio scrennshotovo je nista, po meni je najbolji C.S igrac pored Cage-a, mislim na BIH ako iko prati.
    Sve u svemu, nalozi mene Chupo jednom da instaliram to, znaci nasa raja samo jer smo svi uveli broadband konekcije pa on ce da digne dedicated server, na svojoj mashini pa cemo se mi jedan izmedju drugog sutat. I tako bi. Medjutim nikom nije drago kad vas neko 100% vremna ubija a vi ste totalna noobina koja ne moze da napravi nista. I tako smo se nalozili i krenuli da igramo na public serverima, ne sto je C.S najbolji vec jer smo postajali u njemi mi jedni od najboljih. I jedan mjesec, drugi, pola godine, naravno igramo svi od kuce, ne idemo po internet centrima. I uglavnom smo svi dostigli taj neki nivo gdje prije nego vas ubije vi ubijete jedno 15-20 ljudi u 3-4 rounda. Ja 1 na 1 nemam sanse sa tim istim Chupom koji me nalozio na igru. Znaci nije do C.S ko do C.S-a nego do ljudi koji se tamo skupljaju i do cilja da imate scor 30:0 u prvih 10 minuta! U.T je po svemu ostalom bolji, pod jedan po grafici n akoju ja polazem mnogo kad krecem da igram bilo koju igru. Tako da je C.S ustvari loziona nas bolesnika da budemo No 1 izmedju sebe na public serverima. Nista vise. Tako da ti ej to postalo moj Andrej opsesija u asem drustvu, nadalje uglavnom kad igramo na publicu nase drustvo igra u jednom timu, a ovi papani i jesu papani igraju iz internet centara, pa ti je to postao rat i po ima jedno pola godine. zadnje sto sam cuo od jarana da su paja(jedan debil) i ostala kompanija sa svrakinog porazbijala pola stolova i 2 monitora poslije meca s nama :lol: :lol: :lol:
    Mi smo otisli u zmaj na cevape. I kad sma rekao da ne hvalim C.S zaista sma mislio. Al volim ubit papka, volim to vise nego se hljeba najest pa nek ide mami da place, a gdje su papci u UT-u. Ispadoh i ja papak sto igram C.S, al nevjerovatno je kako se stariji debili okpupljaju na publicu preko 30 godina koje zele belaja. E tu lezi adrenalin, ubit nekog mafijozu iz grada i jebavat mu sve preko tastature i onda izadjes u grad znas koje on, znas da si mu spremio 4 head shota i gledas ga isfrustrinog kako sjedi na kafici medju svojim drustvom a u sebi se jedi jer nije faca u svom drustvu i prica kako ce da nas razbije. Obozavam kanter iako je smetlje!
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    Meni se bas zbog tih papaka sto se skupljaju po net klubovima i gadi cs (jedan od razloga pored igre same). Da vidite samo kakva se masa skuplja u crack-u. Sedmicno dolazi banda od 10 klinaca (7-11 godina) koji skupljaju po 10 feninga citavu sedmicu da dodju kod Brune u Crack i da igraju pola sata 5vs5 gdje se ne zna ko pije ni ko placa. Ta se vika i dreka ne moze opisati. Nikad nisam cuo nekoga da je tako mali a da tako psuje. Sve u svemu nakon sto istekne tih bijednih pola sata oni frustrirani izlazi iz net kluba i psuju jedni na druge jer su se ovi svo vrijeme stekali itd. da bi nakon sedmicu dana opet utrcali jedva cekajuci (naravno dok pocne igra protekne bar 10 minuta svadje). Da nikad nisam u zivotu probao cs, ovo bi mi ga zgadilo.

    Ima i druga vrsta ljudi (citaj debila) koji dolaze na bijesnim motorima i onda se prebiraju da iskupe po marku da uplate pola sata i uvjek nakon nekih 15 minuta bar jedan izadje iz igre bjesan sto se ovi samo stekaju. Ima i onih koji se guraju po publicima i nonstop psuju cheatere i stekere i govore da su losi jer im fps nije 100 i jer ima je ping velik. Ja sam licno haman pa svaku igru igrao i na 20 i na 60 fps i jeste ugodnije na 60 ali maximalno 2 fraga vise imam. Ista stvar je i sa pingom. Kad je ping 150 to je sasvim dovoljno da pobijedis bilo koga ko je slabiji od tebe bar malo. Ping ima uticaja ali ako ti bolje igras od nekoga, samo u svakoj petoj rundi recimo ce ping biti presudan a to nije dovoljan izgovor za 5/15 skor. Cheateri su druga prica. Svi se zale na njih i ja vjerujem da ih ima dosta, ali cheateri su uglavnom (citaj 99%) isfrustrirani levati koji nemaju pojma ni o zivotu a kamoli o igri i nema tog cheatera koji ce biti bolji od tebe ako ti znas igrati. A vjerujem da ih nema toliko koliko se zale na njih, jer nasi igraci koji u pravilu nemaju pojma uvjek traze izgovor za svoje neznanje i neiskustvo, a to je uglavnom mali fps (50 je njima malo misle da ne mozes igrati dobro ako nemas 100 :shock: ), slab mis (misle da bez 100 maraka ne mozes nikoga ubiti, a ja vjerujem da ja najvise iskustva imam oko te stvari jer igram jedan dan na g5 koji je odlican mis u ruci odmara ruku i vrijedi svake marke ali ima minimalan uticaj na skor, dok drugi dan igram na nekom typhoon anubis koji je kostao petaka i kojem ne radi tockic i mogu reci da na g5 nemam nista bolji skor i jedina razlika sto mi ne odleti u nebo svakih 15 minuta -to je maximalno 2-3 killa po partiji-), slab ping o kojem sam vec pricao i ti famozni cheateri.

    Uvjek redovno skoknem na gaymers.ba kad bude neki turnir da citam izvjestaje. To sve vrvi od psovki lose organizacije isl. Nema ni jedan jedini post da u njemu nema psovanja svega zivog. Svi psuju losu organizaciju, a ne zna se jesu li gori oni ili organizatori koji se zale da su im sinoc u 10 stigli racunari pa da su ih citavu noc umrezavali itd.

    Sa druge strane imamo UT. Igra koja je izasla 99. kao nastavak Unreal-a koji je po sebi bio vrlo solidna igra sa mlakim i vrlo neinteresantnim mp-om. U ut-u je singleplayer bio samo "trening" za mp i na to se niko nije zalio igra je naisla na odlicne kritike kako od igraca tako od "strucnijih" posmatraca. UT je te godine bio game of the year (vrlo zasluzeno) i imao je genijalnu grafiku. Uskoro je postao popularan i Quake3, nastavak legendarne dvice koja i danas po meni ima jedan od najboljih multiplayer-a. Meni je tad na Pentium 200 MHz i Voodoo 2 UT naprosto letio. Imao sam ediciju na 2 cd-a gdje su na drugom bile poboljsane texture koje nisam mogao instalirati zbog svog mizernog diska od 600MB. Q3 meni licno nije nikad imao ono nesto sto je ut ucinilo popularnim. Igra je takodjer genijalna i uvjek je rado igram i ne znam zasto, ali UT mi je uvjek bio puno drazi. UT je bio modabilna igra i bilo je jako puno nekomercijalnih modova za njega, ukljucujuci i infiltration kojeg je Tenga pomenuo koji po meni mete pod sa cs-ovima cod-ovima isl. Bilo je jos puno popularnih modova ali sam ja licno bio ogranicen na ono sto se smiluju da stave na hackerov ili pcplay cd, a zbog stalnih kolekcija programa nisu mogli stati veci modovi od UT4Ever i nekih mappackova.

    Slicna situacija je i sa UT2004 koji se moze pohvaliti jednim od popularnijih modova Red Orchestra (malo manje od 700MB) koji je odnedavno postao stand alone igra (Red Orchestra Ostfront) koja se nabavlja preko steama za bjednih 20 dolara i ping na 56k ide oko 100. UT se uvjek mogao podiciti jednim od najboljih vjerovatno i najboljim netcode-om i odlicnom optimizacijom (jedan od racunara, Athlon 900, Geforce 2 mx200 tjera ut2004 bez vecih problema u nekih 30fps).

    Za kraj, meni nikad nece biti jasno sta papci vide u CS-u kraj tako divnih modova za UT (ako se vec furaju na realnost), ali mi je i donekle drago zbog toga, jer papci se drze papanske igre i nas pustaju na miru. Nikad ni na jednom UT serveru (citaj UT99, UT2004, Q3, Red Orchestra itd.) nisam cuo nijednu jedinu psovku, cime se CS i CoD ne mogu podiciti. Ne znam za vas ali meni je UT uvjek bio gospodska igra, a CS igra za olos.


    EDIT:
    Kratak sadrzaj za one kojima je mrsko citati sve:
    CS je piece of shit, ako se furate na realnost ima milijon puta boljih igara, ako se ne furate na realnost ali ut i q3 su vam prevelika krajnost opet ima milijon puta boljih igara, a ako se uopste ne furate na realnost then just play ut :D
     
  3. Ante

    Ante Aktivista

    All I can say is....
    :smt104


    LoL.
     
  4. Ace_

    Ace_ Aktivista

    vidim da ti puno znacim kad kopas moj post prije 3 mjeseca u 4 ujutro, pa jebote nemogu se nacuditi koliko je ovaj covjek retardiran,
    neda mi se sad objasnjavati taj post, jednostavno sam reko "Misevi za ljevake izgledaju retardirano" :D , neznam jel te tuku puno po kvartu pa se onda u virtualnom svijetu zelis dokazati, pazi ovo, tvoje rijeci, ti zelis steci neko postovanje na hwb, pa bokte jesili toliko jadan, ja dolazim na forum da se zabavim a ne ko ti da brojim postove i pokusavam steci postovanje pokusavajuci objasnjavati ljudima do 5 ujutro kako nisi glup :D
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    CS spor (pod spor mislim na ona stekanja, ceke, sunjanje i to..), UT dinamicniji i zato mi se vise svidja... nekad igram sa bajom :) cobalt ga zna :) cisto iz dosade, ali u globalu ne volim FPS :)
     
  6. monK

    monK Komšija

    Čuo sam da ga pravo dobro zna :D

    Ne igram se online nikako, niti imam namjeru!

    Jedino Morrowind ako zveknu na multiplay!
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Dokumentuj, pa cemo ti vjerovati.

    A sto se tice te djece sto vriste i psuju slazem se.Dodjem sa rajom u Neon poslije skole da koju soccera sutnemo, a ONO se meni iznad glave dere(svaka druga rijec mu je LOL, NOOB...).Koliko god ga upozoravao nista.Ko da je svu pamet svijeta pokupio ako igra CS, Warcraft itd. Jedan samar(lakseg oblika naravno) rijesi tu situaciju.

    Kako god, djeca nam propadaju.Nekad se lopte sutalo stalno, a sada igralista zjape prazna,sto zbog dolaska brzih konekcija, sto zbog jeftine usluge u internet klubovima.
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Ocekujte fotografije uskoro :)
     
  9. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Covjek se previse nervira kada gubi :D
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma on igra '99 nenormalno :D nedavno mu ja donio 2004 jer igrao je 2003 i nije mu se svidio.. a 2004 je tek poceo igrati kad je sa tobom igrao prvi put. tako da se jos malo privikava
     
  11. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Dobro igra zato sto vec 7godina igra, ali opet zaostaje dosta za ljudima po skillu.
     
  12. monK

    monK Komšija

    Imaš li screenshotove u kojima ga dereš?
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG]

    eto par scrnshotova :D imate i vrijeme koliko je ko igrao i fragovi :D
     
  14. Ante

    Ante Aktivista

    Takvih istih ima i tu u Zg igraonicama, nekad navratim da kupim sa strane neku igru (niste ovo culi 8) ) i uzasavam se, ta djecurlija, blijeda, neishranjena, neznaju govorit normalno, ko bolesni, retardirani, psuju sve zivo i mrtvo, igraju CS i HL, ma horor. Bjezim iz igraone cim ovaj sprzi 8) Sram me da me neko vidi unutra :D
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Ali Ace sreco, jel to sve sto imas reci na ono sto sam ti napisao i kazao, nadalje u tvojim recenicama nema tacke, zareza, nema velikog slova, tako prvacici pisu u prvom razredu. I sreco moja nisam ti trazio post nego su mi dosle 3 privatne poruke kako te raja ne mogu, zbog tvog podjebavanja, cinizma i sukanja, od tvog pametovanja o misevima i overclockingu P4-oki. Iskreno svaki mi je poslao citat al kontam nek ti ga oni proslijede nisam ja niciji advokat. Uglavnom da znas kako stvari stoje. Toliko od glupog i jadnog Nanija :wink:
    btw ovo sam radio do 5;
    /****** Object: Table [dbo].[Albumi] Script Date: 8/25/2006 4:20:20 AM ******/
    if exists (select * from dbo.sysobjects where id = object_id(N'[dbo].[Albumi]') and OBJECTPROPERTY(id, N'IsUserTable') = 1)
    drop table [dbo].[Albumi]
    GO

    CREATE TABLE [dbo].[Albumi] (
    [ID] [int] NOT NULL ,
    [Izvodjaci] [int] NULL ,
    [Pjesme] [int] NULL ,
    [Pravci] [int] NULL ,
    [Naziv Albuma] [nvarchar] (50) COLLATE Croatian_CI_AS NULL ,
    [Godina Izlaska] [int] NULL ,
    CONSTRAINT [PK_Albumi] PRIMARY KEY CLUSTERED
    (
    [ID]
    ) ON [PRIMARY] ,
    CONSTRAINT [FK_Albumi_Izvodjaci] FOREIGN KEY
    (
    [Izvodjaci]
    ) REFERENCES [dbo].[Izvodjaci] (
    [ID]
    ) ON DELETE CASCADE ON UPDATE CASCADE ,
    CONSTRAINT [FK_Albumi_Pjesme] FOREIGN KEY
    (
    [Pjesme]
    ) REFERENCES [dbo].[Pjesme] (
    [ID]
    ) ON DELETE CASCADE ON UPDATE CASCADE ,
    CONSTRAINT [FK_Albumi_Pravci] FOREIGN KEY
    (
    [Pravci]
    ) REFERENCES [dbo].[Pravci] (
    [ID]
    ) ON DELETE CASCADE ON UPDATE CASCADE
    ) ON [PRIMARY]
    GO
    Kantero u SQL kodu :wink:
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Prijatelju morat cu ti navratit do firme pa da se posutamo :wink:
    Imas pm u vezi faksa.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma slab sam ti ja :) u UT :D deru me ko sansku kozu i onda se iznerviram i stanem :D a svi znamo kako prodje onaj koji stane u UT :D jos me vise shebu :D tako da ja fino NFS sebi upalim :D i opleti :D
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Prestao sma i ja stari moj sa C.S-om davno, sad fino zavrsio sa Preyom i nastavljma sa HOMM 5, jos malo pa se mlatim sa glavnim.
     
  19. jeretik

    jeretik Komšija

    Cujem da je album Retribution od Malevolent Creationa jako dobar

    Brz, thrasherski death

    Nijesam sluso, al valja mi skinut definitivno...
     
  20. Ace_

    Ace_ Aktivista

    dzaba se trudis jeretik, nece ga zakljucati :D