Crysis

Discussion in 'Igre i konzole' started by iskusni, Apr 2, 2006.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    jaran ga moj igrao na C2D, 2Gb i GeForce 7100GS na 800x600 sve na low i islo mu je nekih 10 - 15 fpsa, znaci trebalo bi ti moci ;) probaj demo
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    7100GS? Onda bi i na X300SE trebalo ic :lol:
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Smijesno nesto?

    Pa ako bude govorio kako se lijepo izrazavas da je igra "sranje" sigurno to nece reci za jedan crysis!

    Tetris u ruke i smajli nabaci :wink:
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Igra nije sranje nego je čisti prosjek sa napucanom grafikom. Bio Shock je za mene daleko bolji FPS, čak možda i igra godine na PC-ju.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Skaces sam sebi u usta, dan prije izlaska igre si napisao : "Igra je cisto smeche", pogledaj fino 10. stranicu ovog topica i tisu-misu :lol:
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Malo lakse s OT pricom. Tema je crysis.
     
  7. Riddick

    Riddick Aktivista

    Istina je da se dosta ocekivalo od Crysis, al da li je realno da se skoro fotorealisticna grafika "vrti" na nekom starijem racunaru :?: E, nece moci i zato je dosta raje ljuto sto nemogo fino igrati Crysis na svojim racunarima, pa blate igru kako znaju i umiju :!: Dok citam temu stvarno su mi bezveze izjave pojedinih clanova ovog foruma, onih koji uveliko blate igru, a igra nije bila ni izasla il je izravnavaju sa FarCry :lol: Samo pitam gdje su vam oci i pamet :?:

    P.S. Intresantno je sto u igri kad imas 20-30fps "glava te ne zaboli" kao u ostalim igrama :shock:
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    No stvarno si tu upravu sto se tice usporedbe farcry i crysis, de pojedini clanovi tvrde da je crsyis farcray na very high detaljima. I instaliram farcry, nabacim 1.3 patch radi HDR i ukucam najbolju mogucu vrijednost 7 i very high i AA4x i AF8x ( naravno AA4x nije radi, valjda iz razloga sto nvidia ne moze HDR+AA) i krenem igrati..... pomislih u sebi mora da su ovi coravi kada stavljaju ove dvije igre da su isto....

    Da ne govorim o tome sto ono 'posebno' odijelo cini igru jos barem za 2 koplja boljom.... Vecina igraca u prvi mah jednostavno preleti igru, ne razgledajuci okolo... priznajem i ja to radim, ali onda volim da odigram igru ponovo da malo 'istrazujem' i malo da se koristim tim dodatnim mogucnostima odjela.... i naravno ostao sam ugodno iznenadjen sta sam sve u prvi mah propustio... Zista je gotov nemoguce govoriti o replay value kod FPS ali ga CRYSIS IMA, itekako ima. jednostavno imas ciljeve i na tebi je kako ces ih odraditi, u stilu Ramba ili jednostavno preletiti cijeli level bez ispaljenog metka....

    Naravno stoji to da je igra prilicno zahtjevna sto se tice graficke, ali je li iko stao na sred level pa malo gledo oko sebe, da li ijedna igra daje toliku dozu 'realnosti', toliko se toga desava u istom trenutku.Brodovi se secu, lete, rakovi izlaze na plazu, prva igra gdje se jasno vidi da postoji dan i naravno da je grafika drugacija. Crysis renda cijeli level.... od samog starta pa do kraja... naravno da je to ubitacno...
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ali stil i sve ostalo je isto kao u Far Cry-u. I naravno da ga je glupo poredit FC-jem, njemu će konkurencija biti FC2, a moje je mišljenje da će to biti bolja igra. Živi bili pa vidjeli.
     
  10. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    U mene ide na X1300 Pro bez trzanja apsolutno na 1024x768. Izvlači me jedino 2GB memorije i overklokirani Prescott na 3.4GHz. Sama igra nista revolucionarno, brzo se prekuca i vjerovatno brzo i zaboravi, ali je unijela par novih finih ideja u ovaj žanr.

    Ali recimo Kane&Lynch nema teorije, cim se kakva magla i sl. pojavi prebaci me na "slow motion" :mrgreen: . Ocigledno je ovaj Crytec engine dosta bolje optimiziran.
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    Da, ali nisi naveo ono kljucno,koja razina detalja je postavljena u igri :) Drasticna je razila izmedju low, medium, high, veryhigh kako performansi tako naravno i izgleda same igre......

    Kazimo onda to ovako ......
    Meni kane&linch ide u 70+fps dok mi crysis ide na 30 fps i ja kazem onda kane&linch bolje optimiziran :).

    Naravno da ova usporedba ne valja..... :)
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    crysis je dobra:)
    Dobro je pa ne bolujem od toga da mora biti sve ultra high detalji.

    sa ovom confom iz siga veoma dobro izgleda, ne trza i dosta toga ide na high :)
    1024/768 rezza..


    ima precih stvari za te novce...
     
  13. artemis

    artemis Komšija

    Blago tebi bhd
    kad možeš igrati na toj konfi i to na high...baš me zanimo u koliko "slikica"...
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Budimo realni, niti X1950GT naklokana na 630/1500 ne moze tjerat 1024x768 i na medium/high a da ne zatrza ponekad.

    A u Crysisu je cak i 7900GS daleko sporija od X1950GT. O 7600GT da ne pricam, sporija je barem 3-4x.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    posto ste raspravljali i o Kane&Lynch jel vama napocetku kad treba loadirati profil nako dugotrajnog 2 minute cekanja i gledanja crne slike pojavi slika i onda nakon tog profila ,pritisni space i izbaci error send-don't sent prozor. GOD DAMN
    A sto je stevie rekao, pa i meni trza na x1950pro koja za trunku i jaca od 1950gt pa trza na medium na 1024x768 uz fps od 15-28 vecinom , u najgorim situacijama 10 neigrivo a najbolje po 80 kad gledas u pijesak ili u nebo naprimjer , a kad stavim na high izadje me isto samo tu su trzuckanja za trunku ucestalija. Ali eto staces a i CPU mi usko grlo 2,4P4 pa pokusavam nabaviti 3 ili 3,2 478socket 512k ali ne pije vode , uz 2 gige rama koje primjetno ubrzavaju ucitavanje mapa .Ovaj konfig ide byebye u martu al bi volio da se docepam CPU do kraja godine da se jos malo gura.
     
  16. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Ma dobar je Crysis :) evo ja picim vec par dana i meni je extra :) podsjeca na FC ali ipak je drugaciji...
    Igram ga 1280x1024 sve je na high plus 2xAA. U pocetku je islo extra stvarno,od 30 do 42fps,u prosjeku nekih 36-37fps,ali sada u onom fightu u luci je znao pa padne frejm na nekih 25,mada podnosljivo je. sad sam na onom nivou sa tenkovima i zadovoljan sam igrom. Grafika je fenomenalna stvanro..
    mada ima bugova u igri,barem se meni desavaju neke cudne stvari... recimo u selu kad sam trebao da nadjem onu ribu naucnicu pa treba da se uniste dva tenka. unistim jednog,a opalim drugog i on odleti u nebo i lebdi u vazduhu onako i puca me odozgo :smt005 nekako sam ga naciljao i unistio :mrgreen: steta sto se nisam sjetio da napravim screenshot. i da,sada vec imam i problem sa rocket launcherom. imam jedan vec kod sebe i prazan je. kad hocu da uzmem novi kaze mi "you can carry only one bla bla..." i nikako da uzmem novi... uzas,mucim sa helikopterima pravo.... ima li neko rjesenje za ovo? da li se jos nekom desavalo?
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Meni se deshavalo kad uzmem sniper da sve pobjeli dok ne zoomiram, znaci dok ga drzim u ruci, cim uzmem bilo koje drugo oruzje sve ok, al to je bilo bas na toj mapi kad treba naucnicu oslobodit, letila je benzinska i rice-men-i s njom u hiljadu komada :D
    Jos jedna stvar, od onih featura na odjelu, maximum speed, cloack itd, ima par caka a to su trebali napisati ovi sto su dobili original igre.
    Naime kad se ukljuci max strength, pored toga sto mu lobanju mozes ispucketati sa cvokama, cvrsce se drzi puska pa ima manje trzaja i automatski je puska preciznija.
    Max speed-hodanje je duplo brze bez trosenja energije, medjutim trcanje se ne isplati ni u kojem slucaju iako vizualno predobro izgleda.
    Cloak-pucajuci u ovom modu cloak se automatski deaktivira, energija se istrosi automatski. No good.
    Dakle max strength i max armor u 80% situacija najbolja opcija.
    Posto je nekome ukljucujuci i mene v ili mouse wheel neprihvatljiv za brzu izmjenu u zaru borbe, pritiskom na 4 mjenjaju se modovi bez ulazenju u nanosuit menu. Puno brze i prakticnije.
    Naravno i shortcut-i za Nanosuit modove se mogu ukljuciti u options.
    Ma igra je strava, samo sto meni smeta bloor efekat kad se brzo okreces oko svoje osi, jedva sam se navikao. Pucam ga na 1440x900 sve high
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    ja vala znam dobar dio nivoa preci kad je ukljucen cloak(nevidljivost).kad bas moram pucati,dodjem ispred covjeka,puknem i opet u cloak :) mada nekad znam samo rush kroz mapu :mrgreen: igra fakat pruza vise mogucnosti za prelazak,od sunjanja do ubijanja svega što se mrda :eek:
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    1% cloak energije je jednak aman 1 pokretu i nakon 100 "pokreta" energy depleted. Dok stojis ok, ne do Bog da potrcis :D Dobra stvar da im dodjes iza ledja!
    Dobro je igrivo na 1024x768 4XAA Ultra High sad probao, u borbi se ne vidi razlika izmedju High i Ultra High. I manje se osjeti bloor na 4:3 rezama od 16:10.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma


    Vjeruj mi nisam mjerio fps, zatrza mi tu i tamo, al ide... i ide pofino, kad trcim skacem pucam jarane nema trzanja, nego se javi na glupim stvarima. Nisam sve popalio norma,la, al kad kazem da ide onda ide.


    I nije bit da je igras na super ultra high detaljima i potrisis 2k maraka, nego da je igras igrljivo, i mog ti reci dobra grafika pravo za ovo sice para:)