Crysis

Discussion in 'Igre i konzole' started by iskusni, Apr 2, 2006.

  1. Raptor

    Raptor Aktivista

    Kupiti 8800GTX u ovom trenutku? hmm, zvijer nema sumnje stvarno. Nije stvar ljubomore, ko ima para nek izvoli. Uvijek bilo i ostat ce. Ali ako vec, sta fali sacekati par mjeseci?

    Sorry za offtopic...
     
  2. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Pa poenta je samo u tome da tu nema sta da cekas, ili pucas pare ili ne pucas.... Juce se cekao 8800GTX, danas se ceka R600, sutra ce se cekati G90, prekosutra novi atijev cip ... I tome nema kraja ... Upravno nani pokazuje kako svaki put kad treba da se pojavi nesto novo, mlati istu pricu. Nema tu filozofije ... Suvise je postao kratak vek PC hardvera da bi bilo mesta za bilo kakvu "pametnu" kupovinu, kao necu ovo, cekam ono, a kad dodje ono, opet ce to ono biti ovo, i cekaces opet ono ... i u krug ...
     
  3. Raptor

    Raptor Aktivista

    Sto se tice cekanja tu si potpuno u pravu, proslo je to vrijeme. Ko zeli high-end nema cekanja, naravno. Samo sto to rijetki mogu, pa ganjaju neki mainstream. Nego, mislim ipak nema DX10 igara, zato i obracam paznju na ovu situaciju. Moras priznati da ces se nacekati dok ti karta zablista u DX10 sjaju. Dok je npr. pomak u DX9 ogroman, ali je to druga prica...
     
  4. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Ma vidi, ja prvi tvrdim da 8800GTX nece moci da gura u max detalja ove DX10 mumbo jumbo naslove koji dolaze (CRYSIS, UT3, BIA3...). Ali vec danas, na recimo jednom Test Drive Unlimited, sve sto je slabije od 8800GTX ima problema sa dobrim framerateom ...
    8800GTX jeste prva DX10 kartica, ali ona taj DX10 nosi samo kao cool feature, nikako kao nesto sto je upotrebljivo. A kada taj DX10 support koji ima, dobije smisao, ta kartica ce biti nedovoljno jaka ... Ali ono sto znam jeste da 8800GTX sada gura sve aktuelne naslove mnogo bolje nego neke druge karte, iako ne tako sjajno koliko joj je cena "sjajna" :) ...
    "Take Money And Run" je moto koji tek pocinje da uzima danak :)
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Ma poenta je da si ti iskompleksiran i dobro proracunat cova koji debelo laze i zajebava sve na ovom forumu...imao si 7950GX2 lafo, tu karticu ja mislim da niko glup a ne pametan nije kupio osim recezenata sto su je dobili da je testiraju i naravno ti. pa si mlatio kako kazes praznu slamu da je uvijek dobar period za kupovinu hardwera al ja moram rec da si ti zaista neinteligentna osoba jer kupit 7950GX2 znajuci da ce izaci 8800GTX i pricati kako je 7950Gx2 prava kartica u tom momentu pa onda paru na paru davati na 8800GTX, to prodaji kompleksasima sa kojima si... a da zaboravio sam ti si ozenjen i tebe svi vole...danas ocigledno ozenjeni ljudi kupuju 7950GX2 pa poslije 3 mjeseca i 8800GTX da bi pripremili potomstvo na pro igranje.

    Ej gorane aj nam malo slikaj tu 8800gtx na djelu da vidimo kako ide i cijeli tvoj rig naravno ako ti nije problem.

    A da razlog sto se vracas na mene (ako si primjetio ja sam tebe itekako zaobiso jer ipak nisi...znas sta hocu reci) jer sam ti ostao trn u oku. te svoje budalastine prosipaj nekom drugom a evo sad si pokazao koliko si bio isfrustriran sa onom raspravom da me opet spominjes. Gorane mislimd a ti je pametnije da se zasita pocnes druziti i da postanes malo manje asocijativan nego da se svadjas po forumima. Mozes ti pricati i pisati sad sta hoces al sve si rekao sad opet sa ovim prozivanjem mog imena poslije upozorenja o banu sa foruma.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jel se meni cini ili se vi opet zahuktavate? :roll:
     
  7. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ma dajte... Imao sam i ja nekih glupih momenata sa Goranom, jer covjek se nekad zna izrazavati na jedan "cudan" nacin. Mozda je to neka uzivancija, ne znam. Uglavnom nije bitno, valjda se moze preci preko toga i naci neki zajednicki jezik odnosno rijesenje...
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Nek mi ne proziva ime, jer kad dobijem upozorenje kao i on da cu dobiti ban sa foruma onda ako mi je stalo da i dalje ostanem clan smirim zivce i ne obazirem se na njegove postove. Ocigledno je da voli da provocira, ne obazire se na upozorenja i da se nece pameti dozvat.
     
  9. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Samo opusteno, niko tebe malisha ne proziva, vec samo napominjem kako svaka 4 meseca pricas istu pricu samo menjas uloge hardveru i pomeras za pola/jednu generaciju ... Ja sam skroz opusten, tebe koristim kao primer mladjima kako ne treba da razmisljaju i ponasaju se ... Sve sto je ovde receno lako se moze iskopati po threadovima ...


    A sto se pokazivanja masine tice, ja nemam tih potreba, dok si ti, vidim, kacio svoju asocijalnu sobicu, sa sve fancy(tata kupi mi i ovo) stvarcicama :) ...

    Opusti se nani, ne valja se nervirati tako :)

    P.S. Otkud ti informacija da sam ozenjen? :p ... Neistina :)

    P.S.S. ovo : "pa si mlatio kako kazes praznu slamu da je uvijek dobar period za kupovinu hardwera" ja nikad nisam rekao ... uvek sam govorio da ne postoji pravo vreme, citaj sa razumevanjem i ne izvrci tudje izjave
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Ne obracaj mi se i ne pisi moje ime! Znamo mi sve jeste tako je klap klap a sad procitaj nesto i nek ti u tu univerzumski najpametniju galvu koja sve zna udju 2 rijeci i 2 znaka!
    Nani=forbiden!
     
  11. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Aj sad stvarno dosta offtopica i onanisanja, vratimo se temi. ;)

    Dakle, Crysis nove vesti :

    http://www.firingsquad.com/games/crysis_interview/

    A evo i interesantne izjave jednog od celnih ljudi iz EPIC-a, povodom zahtevnosti Unreal Tournament 3 naslova, sto moze sigurno da se upotrebi i u posmatranju zahtevnosti Crysis-a :

    "We always aim Unreal for systems that people don't have yet. (laughs) Whether its UT or any Unreal game, so I think the sweet spot has yet to show up. Again, it's 64-bit and a ton of RAM, like an NVIDIA dual 8800s and Core 2 Extreme Quad processor-you could certainly build a super rig, but UT3 with everything turned up all the way is still going to struggle on that kind of thing."
     
  12. Esh

    Esh HWB

    drzite se teme kako se svi zajedno opet ne bi zamarali sa prozvakanim temama.
     
  13. extibo

    extibo Komšija

    Fake. Procitaj dalje pa ces vidjeti...
     
  14. Raptor

    Raptor Aktivista

  15. iskusni

    iskusni Komšija

    "Hey i was the first to post this, i posted it striaght after it went to vr-zone.com.

    I didnt even look at the source lol, i know i should of now .

    But yeah, change the thread name Mods to

    Benchmarks (ConFirmed Faked)"
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    U svom intervjuu za next-gen.biz Crytekov CEO, Cevat Yerli objasnio je kako će njihova nadolazeća SF pucačina Crysis radit i na konfiguracijama starima do tri godine. Igra bi se trebala prilagoditi vašoj konfiguraciji te shodno njenim mogućnostima prilagoditi količinu efekata i detaljnosti u igri. "We developed almost all effects to be very scalable for different hardware specs. Fortunately this is much easier now that we can rely on the existence of hardware shaders. We believe clearly that Crysis will be enjoyed by a large audience that dates back to gamers with two- to three-year-old gaming rigs." - objasnio je Cevat te nadodao: "Please dear fans, stop posting threatening messages to us to ship the game, we will do it asap, we promise!"

    Evo da se ne brinemo hoćemol` svi moć` igrati Cry ;)
     
  17. monK

    monK Komšija

    http://www.youtube.com/watch?v=3nzMdPwO ... ed&search=

    Kako se objašnjava ovakav odraz, sigurno je neki bionički modificiran ratnik u pitanju!

    Kontam kakva bi bila zakucavanja s njim!

    ---------------------------------------------------------------------------------------

    Na temu grafike, izgleda slatko!
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ono mu je Nano-Suit što nosi. Može da mu pojača sve fizikalne osobine (snagu, brzinu,skok ...), te da se koristi i kao pojačani armor. Naravno svaka osobina koja se uključi koristi energiju koju odijelo koristi. Ta energija se polahko s` vremenom nadopunjuje.
    Sad skontaj kakav bi playmaker bio ... :wink:

    A što se grafike tiče koristi do sada najjači grafički engine... CryTech Engine 2. Neki kažu da bi ga Source mogao sustići jer se Source lako modifikuje i unapeđuje mada u to ja lično sumljam.
     
  19. monK

    monK Komšija

    :smt023 :smt023 :smt023
    Svaka čast, odličan odgovor!

    Sad mogu reći da sam zainteresovan za igru!
     
  20. Sale

    Sale Aktivista

    joj hoce bit dobro, skaces zezas se a i pri tome ubijas i obavljas svoj posao 8)