Crysis

Discussion in 'Igre i konzole' started by iskusni, Apr 2, 2006.

  1. Sale

    Sale Aktivista

    Ma jebes to odma :| :roll:

    a bas sam se bio obradovao da cu moci igrat crysis sa x1950pro kolko tolko ljepo :|
     
  2. Raptor

    Raptor Aktivista

    Samo ne kontam kako i s cim su onda vrtili one gameplay trailere? - koji imaju sasvim solidan framerate...
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    Bolan ja sam tebi davno rekao da ti tu igru neces zaigrat :lol: :lol: a ti mene ne slusas.

    Dobro je Nani rekao da ce nadolazeca DX 10 grafika imati bruku bugova.Ja se kladim da ce vecina DX 10 igara imati ove probleme :wink:
    Covjece das 20 000 km za PC i igra ti ide nekih 40 fps-a :?
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pa polio bi ga benzinom i zapalio ... :x
     
  5. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Vidi ima nas i ovdje na HWB :)
     
  6. Esh

    Esh HWB

    polako ljudi, bez panike. tako je bilo i za doom 3, pa half - life 2 i sve ostale 'cool looking' igre. bit ce to dodatno optimizovano, nije ni njima u cilju da igru ponude malom postotku publike.

    sad ce se neko javit i reci "zato ja volim konzole", lol.
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Treba sačekati i vidjeti...
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma crysis (pre-alpha) već sada na CES-u je radio na 2048x1536 na 60FPS-ova.

    a što se tiče onog benchmarka evo našao sam na co (nisam primijetio ranije) :

    "A Chinese site recently posted a supposed performance benchmark of Crysis running on a beefy system with 2 8800GTX graphics cards. This report is completely fake for more reasons than one. The main reason being that they used a physX card and indicated that the physX card was enabled in game which is an instant give away that this is fake as Crysis doesn't use Ageia physics.

    Don't be fooled by all the different postings around the net, they all track back to the false Chinese article. I just wanted to clear this up after seeing 8 separate articles on many popular sites. "

    http://www.crysis-online.com
     
  10. Raptor

    Raptor Aktivista

    zato sam se i ja pitao na cemu su vrtili one trailere.
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    :wink:
    Cinjenica je da ce malo ljudi na dan izlaska Crysis-a imati Vistu, imati 2 gige rama, imati dx 10 grafulju itd....

    Pokretati Crysis na DX9 grafuljama sa DX9L API-em nece to biti to.
    Tako da me briga kad ce Crysis izaci. Nakon pola godina i godina izbacit ce patch kao i za far cry koji ce dici frame rate u nebesa.
    Testovi su marketinski trikovi kako bi se poboljsala slaba prodaja 8800 serije.
    Sta kad izadje R600? Sta je sa junom i izbacivanjem G90? Opet ista prica. Vista nije dovoljno zrela da se moze na nju instalirati tv tuner a da ne pricam o ostalom. Naravno sve ce doci vremenom na svoje a dotad DX9 rules!

    Nekako po mom nekom misljenju sa izlaskom Intel Penryna i G90 i Vista ce taman doci na svoje kao i novi DX 10 naslovi, derivati G90 ce biti jaci od 8800gtx/gts kartica tako da ne vidim razlog sto se zuriti i davati novac za nesto sto ni u kojem slucaju u ovom trenutku ne moze biti iskoristeno.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U potpunosti se slazem, Nani.
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Drago mi je Stevie :wink:

    I jos bih rekao jednu po meni cinjenicu koja mi je pala na pamet dok sam razmisljao o prelasku na DX 10 rig.
    Naime gledajuci trailere Crysisa meni ne moze na pamet pasti ni mojoj ogranicenoj masti da moze izaci igra koja ce biti zahtjevnija od Crysis-a ne bitno sto je Crysis medju prvim DX 10 naslovima.
    Kad se osvrnem i pogledam unazad Farcry 1.3, 1.4 je jedna od najljepsih igara DX9 sage.
    Dakle po mom nekom misljenju hardwer na kojem bude letio Crysis recimo u 1600x1200 sa candy eye postavkama gurat ce sve DX 10 naslove naredne 2-3 godine na istom frameretu na istim postavkama kao i na Crysis.
    Naravno ne uzimam u obzir neoptimizovanost nadolazecih pojedinih naslova.
    Dakle za prelazak na neki DX 10 hardware i software bi bilo idealno negdje tamo u periodu od augusta i onda lijepo kupiti
    Intel Penryna sa 4 jezgra
    DFI plocu sa Intel Bearlake cipsetom SLI Plocu
    Sve pasivne coolere
    2 * G90
    4 Gige DDR 3 memorije
    2*Raptori
    2*500GB HDD diskovi
    Externa HD-DVD Przilica
    Pasivna napojna
    Pasivni cooler za cpu
    2 Pasivna coolera za gpu

    I to je to :!: 8) :shock: :D :wink:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tu vec grijesis. Prvo, nema takvog pasivnog napajanja koje ce to tjerat.
    Drugo, dva Raptora i jos dva diska su ULTRA glasni i nema naicna da se dobro stisaju.

    I da sve hladis pasivno, treba ti ventilacija kucista. Plus sto moras hladit diskove.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako ba nema? Ima dobrih pasivnih napajanja po 1kW samo su skupa.
    A evo ovo ce gurati
    NAPOJNA JEDINICA NESTEQ NOVA OdB 600W ATX2 EXT 414.50KM u plusu i imaju ga na lageru.
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Stevie ono je bila zajebancija :shock: Odakle ti na pamet pade da komentarises grijanje i buku na ovu temu :roll:
    Pa zar cemo sad o tome pricati, kako ce se hladiti high end za pola godine :shock: I sto dog kaze naravno da ima samo treba love, sve se moze il kupiti il napraviti...
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda si mogo vidjet i da je externa, tj. ide van kucista. :lol: a pogle samo koliko kosta. :D
    A ni firma nije neka, nikad cuo na Nesteq. 8)

    Jos jedna mana joj je sto ima samo dva 12V raila, bezveze.

    @Nani, ne mogu ja a da ne komentiram buku. :mrgreen: I nisam znao da je zajebancija, ja mislio ti to kontas kupit. :D
     
  18. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ne znam sta fali 12cm ventilatoru na napojnoj? Meni se na OCZ-u prakticno i ne cuje. (ne govorim u kombinaciji sa ostalim kulerima u kucistu)
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zna falit. U biti cesto fali. Ali su u pravilu napajanja sa 12cm ventom tisa, nema sumnje.
     
  20. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Evo sad mi dodje da se smejem 24h dnevno ... Sva ona rasprava od ranije moze opet da se ponovi ... Isto si tvrdio u temi 7950GX2 VS G80, sada vrtis istu pricu G80 vs G90, sto samo potkrepljuje moje tvrdnje od ranije ...

    Mrzim kad sam u pravu :), ali jos vise mrze drugi sto sam u pravu :D