DC Potreba

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by [tota], Sep 18, 2006.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upravo tako. Jedan DC A64 3800+ sa dvije jezgre na 2.0GHz je ipak brzi od SC 3200+ sa jednom jezgrom na 2.0GHz, koliko je brzi zavisi od aplikacije, koliko je ona optimizirana za dvije jezgre. Samo u najgorem slucaju nece biti razlike, a te su aplikacije danas rijetke...
     
  2. Chode

    Chode Aktivista

    grijesis. u najgorem slucaju opet ce bir razlike. jer nikad se ne izvodi apsolutno jedan proces na racunaru. a kad imas jedno jezgro, recimo da aplikacija uzima 98% a nesto drugo uzme 2%, e kod DC-a imas jedno jezgro za to ostalo, a jedno cijelo za aplikaciju... to je u najgorem slucaju...
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Ne ide to na taj nacin to su algoritmi i predikcije grananja al to je neka druga tema! Ovde je na pocetku tema bila da li uzeli lcd i sc ili dc, pa prema tome kako ste i sami rekli nema potrebe za 64-bitnim procesorima a ne za dualcore rjesenjima, kad igre budu podrzavale dualcore to ce biti prvi znak da ce dualcore poceti da postavlja standarde za desktop masinu. Pa stavio sam temu newegg i sta je sastavljeno za 650 dolara! Tu nema mjesta a ni potrebe za dc-om, ustedit pare i kupit dobar lcd, spasit se od zracenja, uljepsat radni stol i ambijent, najbitinije spasit rast dioptrije, kako ste rekli dc ce postati standard samo treba cekati na iskoristivost istog i nize cijene.
     
  4. Chode

    Chode Aktivista

    a jos je bolje i LCD i DC! :D Sala... ipak se ne bih slozio... Ja komotno mogu da kodiram divx i da igram igru, a to ne mozes sa SC.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mogu i ja na SC, samo sto moram kodiranju divx-a dodijelit low priority. Kad je proc na 2,6GHz, sve leti...
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Koliko frejmova dobijas u drdivx?
     
  7. Chode

    Chode Aktivista

    ~60 (a sa 3000+ sam imao 22, koristeci iste postavke, samo sto sad koristim divx codec 6.25 koji podrzava dualcore) DVD se ripuje za malo vise od pola sata... a prije je trajalo bogami i dva sata... (na istim postavkama)

    @Stivi: da, ali kad podjelis prioritete onda divx ide 2fps, hhhh...
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Znam za tebe :D Pitao sam stivija pa da uporedimo.
     
  9. Chode

    Chode Aktivista

    aha... sori. :)
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ide sporije pa sta? Zato i jest low priority...
    Ne znam tacno na koliko se vuce, jest da je sporo, ali ja svakako rijetko kodiram divx, a i ne igram se bas cesto. Tako da je to kod mene rijetka kombinacija....
    Da hocu brzo kodiranje divx-a imao bih Intela :D
     
  11. Chode

    Chode Aktivista

    e pa ja prekodiram 10-ak GB mpeg formata u Divx svaki dan... ako tome uzmemo jos i rezanje mpeg-a (od 20gb izrezem potrebnih 10gb, sto mi opravdava potrebu za RAID 0 HDD poljem (jer se radi o direct stream copy...), tako da je meni to dosta olaksalo ...
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uffff vjerujem da jest. Samo kad toliko kodiras, zasto nemas Intel?
     
  13. Chode

    Chode Aktivista

    mrzim Intel. :)

    Sala, ne znam, navikao sam se na AMD, jeftiniji je bio u vrijeme kupivine kompa, i tako to... Sad ne bih ponovo uzeo nista drugo do AMD. :) Sljedeca su mi ona Budapest jezgra (4x)... hhh
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ok onda mozemo chode-a i sluzbeno proglasiti osobom kojoj je neophodan dc
    :D
     
  15. postal dude

    postal dude Aktivista

    kakvog crnog zracenja???
    nivo zracenja je zanemariv...
     
  16. Chode

    Chode Aktivista

    da. vise smeta refresh rate slike ako ne valja...
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Nivo zracenja na crtu zanemariv :!: :!: :?: :?: :idea: :idea:
    Nisi ocigledno dobro informisan, imas jedno 7 razlicitih vrsta zracenja kojima si uzlozen, VIDI je napravio temu sa medicinskim zavodom U Zagrebu pa vidi koliko je nivo zracenja zanemariv!
    I neoj samo onu suplju kako vidi pojma nema, eto Vidi nema al imaju medicinske radioloske sprave kojima je test proveden.
     
  18. Chode

    Chode Aktivista

    To sto ekran zraci nije jonizujuce, vec elektrostatsko zracenje. Aproksimovano - bezopasno.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Cak sta vise utvrdjeno je masu puta da dugotrajno izlaganje elektrostatickom zracenju moze imati opasne psihofizicke utjecaje. Ovo se narocito odnosi na osobe koje samo jedan zid dijeli od trafostanice i sl, ali ipak se radi o elektrostatickom zracenju. Mozda ne izaziva genetske promjene i mutacije na celijskom nivou kao jonizirajuce, ali daleko od toga da je potpuno bezopasno. Nekoliko desetina mobitela grupisanih na jedno mjesto moze litar vode da itekako zagrije, pa sad skontaj...
     
  20. postal dude

    postal dude Aktivista

    koga to jos dijeli jedan zid od trafostanice?
    da nije bezopasno vec bi bilo zabranjeno, sada ce neko pomenuti gubitak vida. heh
    cak i kada citas gubis vid, ako nisi dovoljno udaljen od knjige, u ovom slucaju monitora pa ako ti monitor nije zakrivljen u +15° koji je najidealniji ugao za gledanje ma...
    ima xx razloga ali zracenje koje proizvode monitori jeste zanemarivo.