DC Potreba

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by [tota], Sep 18, 2006.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uh, VIDI mi je omiljeni casopis. :mrgreen: Pogotovo njihov T.V., najbolji novinar na svijetu :lol:
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Molim vas da se ne komentarise na taj nacin, ma muka mi od ovakvih komentara, Teo Valić je izvrstan IT strucnjak, ako ti to osporavas jer je imao jedan ili dva lapsusa to je apsurd cisti. Taj isti Teo Valić sto mu se ironicno smijes je dobio prvi u Evropi da testira FX-51 procesor i da objasni internu arhitekturu, memorijski kontroler istog. Da ne nabrajam ostale testove gdje je VIDI tuzio da su se pokrali na stotine Valićevih clanaka od strane IT medija kuca i casopisa!
    Al treba se smijati Teu, ko je glupi Teo pored ovako pametnih bosanaca!
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sori, nisam se mogao suzdrzati :)
    Hhhhh TCCD na Maxtorovim diskovima :lol:
    TV je faca nema sta, pise za Inquirer ;)
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ot: nani ti si ozbiljan copy/paste znalac... ali ti ipak fali malo prakse da bi mogao savjetovati ljude i/ili braniti nečije stavove, kritike, recenzije i štošta drugoga.

    oke copy/paste je dobar, ali kad ga vadiš iz vidi-ja onda razumijem otkuda ljubav prema tt kućištima i msi matičnim pločama.

    tv... ako je njegovo svo znanje do sada rezultiralo napuštanjem vidi-ja i pisanjem za inquirer, onda mora da je totalni pro... teh l33t, nema šta.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ev pitanje ako su crt-ovi dobri sto svaki stariji software-as nosi tegle?
    nekad prije 7 godina smo u el teh skoli mjerili zracenje monitora.
    recimo da zracenje nije bilo beznacajno na tadasnjim 14' monitorima
    indukciometar je letio van skale na metar i po od monitora (to je do kabla).
    tco99 monitori nisu ni micali kazaljku na istom uredjaju.

    lm neki dan sam radio na nekom samsung 21' lcd-u i cim bude para ode e530
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Iskreno, bezobrazan si maksimalno, kakve veze ima copy/paste sa bilo cim. O kakvoj praksi pricas :!: :?:
    Jel ti znas cim se ja bavim u zivotu, jel me poznajes pa lupetas ko maksim po diviziji! Odakle ti pravo da mi se obracas na takav nacin! Dok sam ja postavljao prije 5 godina linux access pointe po gradu i konfigurisao heterogene lan-ove i virtualne kanale kod ATM mreza kad me vec vuces za jezik, sta si ti radio??? Pravio recenzije kucista!? Sram te i stid bi bilo da si 10 puta moderator ovog foruma!

    Kakve veze ima TT i MSI s Vidijem :? Koje nabuloze!
    Fakat al fakat prije spamanja napisi neku pametnu, umjesto da pricas nesto protiv TT a to sad nesto i MSI-u fali :shock: Ima li nesto da valja osim onoga sto je tebi dobro il si ti uvjek u svemu upravu. Spusti se na zemlju!
    Ti si extra znalac koji pljuje po neznalicama, zato si ti gdje jesi a ti ljudi su gdje jesu!
     
  7. Chode

    Chode Aktivista

    nosi cvikere jer mu je vid otisao od titranja slike (koje se ovako golim okom ne primjecuje), a ne od zracenja... zracenje nema s tim veze...
     
  8. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Ovo je odavno otišlo u offtopic ali i ja ću da kažem koju. Kad je bal nek' se i princeza ...

    Gledao sam u emisiji Brainiac kada su kokošije jaje izložili uticaju zračenja 100 mobitela. Pozivali su sa jednog mobitela drugi, i tako po dva komada redali oko i preko jajeta dok svih 100 nije zvonilo i ozračavalo jadno potencijalno pile.
    Mislili su da bi se jaje čak moglo i skuvati, ali temperatura jajeta se nije značajno promjenila. Snaga EM zračenja mobitela je mala (što zavisi od modela mobitela. Kreće se u prosjeku oko 200 mW ). Za efekat mikrovalne peći je potreban mnogo snažniji izvor zračenja, a i pored toga potrebno je usporiti odvođenje EM zračenja sa objekta koji se zrači u okolinu.

    Intenzitet elektromagnetnog zračenja kod električnih uređaja opada eksponencijalno sa porastom rastojanja od izvora zračenja. Kod monitora se ono može smatrati bezopasnim ako ste udaljeni od njega više od 1,5*dijagonala ekrana, ali onaj ko mnogo bulji i zumira očima bilo šta drugo opterećuje vid i vremenom ga oštećuje. Onaj ko ima LCD monitor i bleji po čitav dan u njega neka ne živi u zabludi da je njegov vid zaštićen.
    Naravno uticaja ima i vrijeme izloženo tom zanemarljivom zračenju (ono ''tiha voda brijege valja''). U svakom slučaju ću potražiti test u Vidi koji je Nani spominjao. Ima tu i politike i marketinga sigurno, jer i kompjuterska tehnika je fleksibilna kao i izrada mobitela i radni vijek komponenata je mali. Fazon: ''kupujte nove proizvode jer mnogo manje zrače od starih'', a isti koji to govore tvrde kako je zračenje bezopasno. Ako je bezopasno zašto se ističu razlike u intenzitetu zračenja proizvoda? Čisto navlačenje svjetine da daje svoj novac za njihove najnovije spravice.
    Imao sam problema sa docimerima koji su vjerovali da će im nauditi wireless antena postavljena blizu njihovog prozora. Morao sam pribaviti dokaze kako bi ih razuvjerio. Pročitajte ovaj dokument u kome ćete naći dosta zanimljivih činjenica o uticaju elektromagnetnog zračenja: http://rapidshare.de/files/34099972/O_s ... redaja.doc
    Obavezno povećajte font, da ne naprežete vid i nemojte misliti da sam ga namjerno smanjio. Nisam :D

    Ljudi, hajd' zaključajte ovu temu da više ne valjamo kojekakve gluposti, nagađanja i uvrede. Ružno je ovakvo ismijavanje ljudi poput gospodina Tea Valića na jednom ovakvom forumu. Trebate to raditi na daleko većem intelektualnom nivou ako želite time ostaviti neki utisak. U svakom slučaju tog čovjeka zbog par lapsusa ne smijemo poistovjećivati sa nekim tamo Žak-om, Bakijem ili ne znam ti ja Travoltom.
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Vidi broj 110 (145 str) Zracenje mobitela originalni naziv teksta; " Mobilna telefonija-tihi ubojica ili obična paranoja" tekst razvijen u saradnji sa Karolinksim institutom (Medicinski fakultet) u Stockholmu.

    Vidi broj 111 (66 str) Zracenje monitora originalni naziv teskta; "CRT vs LCD: Zrake s tamne strane zaslona"

    Autor teksta nije Teo Valić, radi se o Ozrenu Kopajticu u oba navedena teksta.

    Black more potpuno se slazem s tobom, samo nije u redu zakljucavati temu zbog pojedinaca i njihovog ponasanja. Na spomen VIDI-a 10 ljudi se upali i krene srat o Teu Valić-u, posto ja nisam spomenuo Tea evo vam ovi podaci gdje se clanci o zracenju nalaze, napisao ih je Ozren Kopajtic, posto se ne radi o toliko omiljenom Teu nadam se da ce se neko udostojiti da ih skenira i prihefta na forum. Samo treba pogledat sta se dogadja, ja kazem covjeku da umjesto dual cora uzme dobar lcd i znajuci za ovu tematiku zracenja i sta sam procitao, ne ulazim sa tom temom vec samo napominjem da je bolje zdravlje spasiti nego imati posrani dual core, javlja se neki pametnjakovic koji se mora uhvatiti za 2 dobronamjerne rijeci koje napisem, pa da je neko pametovanje ja bi shvatio i ode tema u drugi plan. Na to iz cista mira onaj nekulturni laf krene me vrijedjat i podcjenjivat. I onda meni neko nesta govori kad uzvratim. Ista prica je bila sa Goranom i meni se govori kako cu dobiti ban. Sram vas i stid bilo, ako vam smeta neko, naucite se raspravljat sa cinjenicama i navodima. A ne kad vam se kaze nesto blatit sve i svakog i podcjenjivat pocevsi od IT strucnjaka iz Zagreba do kolega sa foruma. Ja ne znam da ima neko na ovom forumu zavrsen fakultet informatike! Po cemu ste se vi uzdigli matere vam vase. Oce li neko sa mnom se nac na kafici da pricamo o sistemima za upravljanje bazama podataka, teski SQL kod, oce li se nac ko sa mnom da pricamo o enkapsulacija objekata i nasljedjivanju u objektno orijentisanom programiranju, oce li mi ko reci ko je isao da registruje .ba domenu ili sta je to sindrom kliznih prozora TCP/IP protokola ili Spanning tree protokol, oces mi syss reci sta je tuneliranje izmedju multiprotokolarnih rutera i kako da se umreze dvije firme preko wan-a sa FDDI-ajem sa jednomodularnim ili višemodularnim fiber optickim kablovima i da li se za tu vrstu mreze smiju koristiti laseri ili LED diode i zasto! I ti si meni nasao rec da meni treba iskustva! Boli vas neka stvar sto je meni thermaltake dobar, meni je to najbolja marka kucista i boli nekog djon sta cu ja sebi da kupim. Jel ja vrijedjam nekog sto je kupio 80GB disk u danasnje vrijeme ili sto je uzeo Pentium D umjesto 64-orke! Jel vrijedjam nekog sto ne zna mreze, baze podataka, programiranje, modeliranje u CAD-u ili bilo sta sto cini jednog informaticara, jesam se hvalio ikad ili sam pokusao da pomognem bilo kome sto je trazio pomoć, bez šukanja i pametovanja. To je ona stvar kulture i sta od kuce donesete! S*lj**ine umisljenje!
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kad polozim keca na etf-u pricat cemo o sql-u do tada :lol: :lol:
    teo valic....hm iskreno osim sto sam skontao da pise za vidi to je to ...mislim generalno netreba se previse opterecivati sta je ko uradio i koliko ko vrijedi...
    osim toga bezze je citat thread-ove dje svi kazu e msi beto e to je fakat dobro...zanimljivije je kad se neslazemo oko tematika.
    ja se samo sjecam u srednjoj kad je lik na casu elektronike dobio keca radi pitanja "da li cd stiti od radara?" :D

    i da slazem se da je uzrok vecine coravosti u domacih itehnicara 60mhz refresh ali htio sam malo da prosirim temu.

    usput ima li ovdje iko da zna ista o 3dsmax-u i mayi ?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hhhhhhhh :lol:
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Ma joj stihoklepac, nije nikakav problem da se kaze da je nesto bolje od drugogo i da se ne slazemo, al kad ti neko u facu kaze da ti treba iskustva bez ikakvog povoda, ne poznaja te, ne zna cim se bavis, sta si radio, da pojma nemas jer si se opredjelio za MSI il za TT, i da blati covjeka koji radi za najveci hrvatski casopis jer po njemu on veze nema sta reci dalje. Jebo ovaj forum dok ima takvih koji nosinom nebo paraju!
     
  13. Esh

    Esh HWB

    daj popustite valicha vishe molim vas. ovo ko da je s pcekspert foruma presla neka zaraza, mislim da tamo ima dovoljno threadova otvorenih o tome.

    takodjer, nemojte ni da ponovo raspravljamo o casopisima, pa to smo vec radili, zarovite se malo u arhivu.

    i na kraju, iznenadite me svojim rjecnikom za promjenu. sto je sad neko stavio zvjezdice ne znaci apsolutno nista. nemojte prepricavati iskustva te trzati nekakve lovacke price. takodjer, zamolio bih da se medjusobno ne provocirate te svaku 5 temu na isto vracate. i nemojte mi odgovarati ili objasnjavati nista vise u vezi recenog. drzite se teme.
     
  14. Blackmore

    Blackmore Aktivista

  15. zilo

    zilo Komšija

  16. Chode

    Chode Aktivista

    ma daaaj... to je nemoguce...
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    @nani... svaka čast na iskustvu u mrežama, linuxu sql bazama i sl. što je pisac htio reći - jesi ti mene na ovom forumu vidio da ikad raspravljam o linuxu, sql-u, igrama i sl.? nisi naravno jer to nije moje područje i jednostavno što nisam probao svojim prstima ne komentiram jer mogu samo praznu slamu mlatiti sa wikipedije i sl.

    tt je stvar ukusa i dobro... tebi se sviđa, meni ne i super. isto tako koliko si probao drugih kućišta? koliko si msi ploča probao da možeš reći "msi je beton"? pusti forume i razne recenzije pogotovo sa ovih mega-sajtova... recimo kažeš tom's hardver je totalno očaran mogućnostima quad intela... big deal i ja bi bio očaran sa 4 dothana na istoj pločici - nikakav problem.

    znam i ja ponešto o mreži, fddi-ju, tcp/ip layerima, single-multi vodovima i sl... ali eto malo me vrijeme pregazilo i nisam više toliko u tome, pa se jednostavno ne miješam jer će uvijek biti netko kome je to bliže (recimo ti u ovom primjeru), pa da to podrobnije objasni.

    nhf u svakom slučaju... samo ne bi htio da generaliziraš i favoriziraš pojedine brandove hardware-a zbog primjera recimo mbo/vga ili nešto treće što ti posjeduješ ili nečega što je stručni lab bilo kojeg časopisa proglasio best buy (kad smo već kod toga u nekom od zadnjih bug-ova je tt armor problašen najboljim kućištem... naravno ispred cm stackera i još brdo kvalitetnijih uradaka, ali eto njima se učinio zgodan tt).

    p.s. bez obzira što sam mod, ja sam isto korisnik ovog foruma kao i ti... mod mi samo daje pravo da brišem postalove sumanute komentare :D
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Ma care, nije nikakav problem na taj nacin pricati, zaista, super ti je post i svaka cast na razumnoj prici. Ja se izvinjavam ako sam te uvrijedio sa bilo cim. Nisam rekao da je TT najbolji vec da je meni najljepsi i da mi je to vazno kad pricamo striktno o kucistima, od msi nisam nikad imao ni jednu stvar. Pa vidis mi sig. Stvarno nikad nisam mislio nikome pametovat, nit ga vrijedjat, znam ljudi dosta koji su se busali sa svojim znanjem nekim pocetnicima u informatici (ne osporavam tvoje, al njihovo je bilo itekako dovedeno u pitanje). Meni je to vise nego ruzno, ima ljudi koji su pocetnici, koji vole surfati netom, i opale link na forum toliko zanimljiv da im kapu skidam. Tako da ne volim podjenjivati ama bas nikoga! I od onog sto je tek naucio kako se pravilno gasi windows mogu nesto nauciti, a taj neko moze s vremenom postati itekakav strucnjak, zar ne. :wink:
     
  19. postal dude

    postal dude Aktivista

    kakvi su ovo turbo postovi od par km???
    sta to toliko imas pametno reci sto ne moze stati u par recenica, vec moras pisat gluposti na nekoliko strana!
    meni je mrsko ovo citat jer znam da se vecina postova ponavlja, sve se vrti oko ničega!
    raspravljate o stetnosti zracenja, uredu, recimo i da postoji, kao da ce to bitno promjeniti nesto!
    po mom skromnom misljenu refresh rate vise stete uradi nego sva ta turbo zracenja zajedno!
    hajd sad svi na spavanje.
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Turbo postovi kao tvoji turbo avatari..
    Turbo postovi kao tvoje turbo zaključci i turbo komentari :wink: