Dokumentarci

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by SamiRX-8, Aug 15, 2011.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Nece ljudi jos dugo skontati kako da prodju kroz Van Alenove pojaseve radijacije. Treba se samo voditi logikom koju @forzamilan spominje, ako su s tehnologijom iz 1969. (koja je realno smijesna) uspjeli stupiti na Mjesec, sto se to danas sa 300x naprednijom tehnologijom nista nije promijenilo? Ako NASA-in napredak ide u korak s tehnoloskim onda bi trebalo da je do sada put na Mjesec piece of cake. Sto to ostale nacije nisu nikad pricale o tome? Zato sto je ta prica toliki apsurd da im se vjerovatno mrsko zajebavati i da "proganjaju" US po svjetskim medijima.

    Ali to je moc medija kombinovan s patriotizmom, ljudi slijepi pored ociju. Na ovom snimku koji sam posljednji postavio i koji predstavlja navodno snimak u svemiru, vidi se covjekova glava pored space shuttle-a i ljudi opet zmire na to i prave se da ne vide. Ne kazem da nema satelita u niskoj orbiti, ali ove "ljudske" misije su jako upitne. Pa pogledajte samo par "live feed"-ova iz 2017. Na jednom feed-u Trump razgovara sa posadom ISS-a, njegove rijeci satro imaju lag od 10-ak sekundi ili koliko vec, a odgovori sa ISS-a stizu instant. Nema kasnjenja zvuka. Video nakon toga, lik sa ISS-a svira gitaru i pjeva sa nekim orkestrom sa Zemlje, uzivo na TV-u, i nema nikakvog kasnjenja zvuka. Pa moras biti glup da na to padnes.

    Meni samo nije jasno kad vec obmanjuju glupe Amere sto ne zaposle kvalitetan tim da im radi live editing. Na svakom drugom videu mogu se upratiti "zategnute" majice u nekim dijelovima, odnosno los video editing gdje im zaborave "isjeci" hooks-e odnosno konopce na kojima ih drze pred green screen-om. :D

    Vidim da na to ljudi pisu kao u zero-gravity stanju moze se desiti da se odjeca izoblici ili tako nesto. Jel moguce da se u 80% videa izoblici bas na ramenima, i na koljenima? Cak su u jednom videu uspjeli zaboraviti izrezati pojas oko noge, pa se doslovno vidi da lik ima na koljenima pojaseve sto ga cuvaju. :D
     
    Last edited: Mar 13, 2018
  2. ming

    ming Veteran foruma


    To je ta logika, kako od jednom se nađoše na mjesecu. Što se u tri klika pronađe. Svaka misija je detaljno opisana, postoje kapsule, postoje snimci, i ljudi koji su radili na programu (privatne kompanije koje su unajmljene), naravno 60 godina poslije niko nikad nije izašao u javnost i rekao da je sve laž.

    Project Mercury - 11 letova
    https://en.wikipedia.org/wiki/Project_Mercury

    Project Gemini - 12 letova
    https://en.wikipedia.org/wiki/Project_Gemini

    Project Apollo - 16 letova
    https://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_program

    Imamo preko 20 lansiranja dok se došlo do sletanja na mjesec. A famozni lunarni kompjuter,



    Ima svoj dokumentarac gdje je opisano sve sa kakvim su se problemima susretali i bukvalno izmišljali stvari koje nisu postojale.

    Lunarni modul,



    Sve ima opisano.

    Dajte ba ljudi, samo se zapitajte zašto nikad sovjeti nisu osporili sletanje na mjesec?
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa ja, dosao si do ISS koji nije ni u outer space, nego u zemljinoj orbiti. Jos koji kilometar i doci ces do flat earth. Jbt ljudi zivote posvete skoli, ucenju, istrazivanju i dodje ti neko sa par YT videa iza sebe i kaze nisi ti nista uradio. Nek me neko perma banuje :D
     
    Sena and Vedo like this.
  4. ming

    ming Veteran foruma

    I joker Van Alen pojas,





    Gdje se fino raspravlja o kakvom tipu radijacije, i kako se blokira, i kako je zaobiđen pojas.

    I opet se svodi da su pitanje Van Allen pojasa digli ljudi koji uopšte nisu tehnički pismeni i napravili problem tamo gdje ga nema, kao i kod kompletnog programa.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Gasi Enise forum na par dana.



    Eddie Bravo, kojeg jako postujem, ima stotine svojih BJJ škola pod imenom: "10th Planet". A danas, zbog youtubera, misli da su zvijezde sijalice. Da je zenmlja ravna. Ne vjeruje u mjesec i postojanje Sjeverne Koreje. Tuga kako se danas ide u nazad, u vrijeme kada znanje nije bilo nikad' pristupacinije.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Sto se tice Mjeseca normalan covjek samo nek pogleda pocetak ovog videa pa nek ocijeni gravitaciju i nacin na koji pada astronaut:



    Uostalom, kao sto sam vec pisao, kada se originalni footage ubrza 2x, na vidjelo izadje tehnika kojom je radjen video. Pored toga, gafova mali milion, od vise izvora svjetla, do nedostatka kratera ispod lunarnog modula itd itd. Ovo mi je zanimljivo od novijeg materijala, slucajno uhvaceno na ekranima u pozadini dok je stari kenjac Bush bio u posjeti Houston kontroli:



    Tim Peake ispred blue screena. I isti taj pacijent kojem uze otkazuje usred live stream-a ili sta vec, pa onako retardirano pada:

     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vidi koliko covjek energije ulaze u demantovanje, trazenje teorija zavjere. Zamisli kad bi to vrijeme ulozio da istrazis kako se nesto postiglo, da naucis nesto? Ne gledas videa gdje je objasnjeno kako se nesto postiglo, ali rado gledas gdje se pokusava diskreditirati neciji rad.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Znaci tema dokumentarci, ocekivao sam naci neke dobre dokumentarce, podijeliti neke od barem 100 koje sam pregledao u zadnjih godinu dana, ali ovo je otislo ravno u ravnu zemlju.

    Gasi internet, motaj kablove.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa popravi temu, daj koji prijedlog, meni bi baš godio kakav kvalitetan dokumentarac.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    @heroic Evo ti dobar na temu. Ima cetri dijelova, super je zanimljiv.


    @aeRo druže, ucinio si mi se kao iteligentan tip, ne mogu da vjerujem da padaš na ovo. Smiješno je na ovu temu konstruktivno raspravljati.

    Ako ma neko neki kvalitetan, samo da nije teorija zavjere.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    I BTW zamisli nakon toliko godina i toliki broj ljudi i da svi cuvaju tajnu wtf jebote.
     
    Sena likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo je super kanal, pratim ga odavno.
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Ja uglavnom gledam ove historijsko-politicko-ratno-tehnoloske, uglavnom da nesto naucim iz njih sto mi koristi za moje projekte.

    Tip dokumentarca koji inace gledam:


    Nedavno gledao, pravo interesantna stvar:


    Mozda ponajbolji serijal koji sam gledao:


    Jedan gratis:


    U zadnje vrijeme gledam dosta o krstasima, templarima i generalno srednjem vijeku u evropi.

    U teorije zavjere kao neku zivotnu ideologiju ne vjerujem, mada je bilo dosta stvari koje su se kasnije ispostavile drukcije nego sto su se cinile, ali da li je Zemlja okrugla, da li smo sletjeli na mjesec ili oni tipa "Ancient aliens" i slicne gluposti ne gledam niti su vrijedni da to komentarisem.
     
    forzamilan likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

  15. ming

    ming Veteran foruma


    Ima dosta pismene raje na youtubeu koji se bore sa ovom pošasti degeneracije što je uzela maha.

    Evo jedan za početak,

    https://www.youtube.com/user/CoolHardLogic

    Brat svakim videom napravi novi anus flatardima, i ovim konspiratorima. Sve naučno uz matematiku i jednačine.
     
    Sena, Esh and Haker like this.
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovaj serijal mi je bas odlican. Odgledao sve.
     
    heroic and Haker like this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Danas mi došlo, kolega iz Moskve mi poslao. Ovo je neka zavjera :)

    A baš me iznenadio fakat :)[​IMG]

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    forzamilan likes this.
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    heroic likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Spominjao sam mislim prije The Great War isto kao i "Hardcore History - Dan Carlin". Odlicne stvari.

    Qler Fake. Fotošop. Ta refleksija treba biti sa druge strane.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma