Dokumentarci

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by SamiRX-8, Aug 15, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mene samo zanima koji je to gitarist pored kojeg SRV ne zna ni drzat gitaru u rukama.
     
  2. xman

    xman Komšija

    Drugovi,shvatam da volite lika,volim ga i ja,ali morate razgraniciti sta znaci voliti ono sto on svira,ono sto izlazi iz njega u vidu emocije i neku tehnikaliju na gitari od obicnog akorda do brutalnog i zasljepljujuceg shreddinga. Znao je SRV i rif fino odsvirati ali covjece... :lol:
    17 godina slusam ovo sto slusam,od domacg i stranog rocka,heavy metala do progressive metala i nekih alternativnih pravaca,druzio sam se sa dosta momaka iz odlicnih bendova na podrucju ex juge,ali nikada nisam cuo da neko kaze da je bluz najzahtjevniji za svirati a SRV najbolji gitarista,ni u zejebanciji ma kako pijan bio :)
    Ali postujem vase misljenje,nema potrebe trovati temu.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nije bluz najzahtjevniji vec dzez, ispravka :), a ako si se druzio samo sa onima koji slusaju samo rok i metal nije ni cudo sto nisi cuo :)
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    OT alert, napravite novu temu
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  7. dmr

    dmr Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Piroman

    Piroman Komšija



    Strašno!
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

  11. p4ja

    p4ja Komšija

    BB king je za ovog izmislio gitaru..
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A Django Reinhardt izmislio za njega gitaru i to bez dva prsta, i tako ukrug...
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. p4ja

    p4ja Komšija

    pregledao sam ovo 2-3 puta. Kakva su masinerija ove svabe, to je strasno
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Rise of a Texas Bluesman: Stevie Ray Vaughan 1954-1983 (2014) http://www.imdb.com/title/tt5525782/

    Odlican, pogotovo za ljubitelje Stivija :) Ali daje i dobar pregled istorijata teksaskog bluza i kljucnih ljudi.
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sam u posljednje vrijeme poceo malo vise istrazivati na temu NASA-e i navodnih misija u svemir... To da je covjek ikad krocio na Mjesec je vec davno procitano i smijesno je komentirati tu USA laznu propagandu, ima toliko propusta u toj prici da je stvarno suvisno. Izrezirani scenarij kao i onaj o pogibiji 7 clanova posade u lansiranju Challenger-a 1986. Ali istrazujuci fail-ove u ovim novijim feed-ovima zapitam se da li uopste ima iko od ljudi gore, bar u niskoj orbiti. 90% snimaka su green screen ali sve vise naginjem ka tome da pocnem vjerovati da su ustvari svi snimci fake.

    Jos tuznije mi je u svemu tome, ako vec dobijaju 50 miliona dnevno od US stanovnistva, kako uz danasnje mogucnosti CGI-a ne unajme timove koji ce kvalitetno odraditi posao. Pocevsi od objekata koje zaborave postaviti u "lebdeci" tj. zero-gravity stadij, do loseg "rezanja" konopaca na kojim im vise "glumci", transparentnih dijelova tijela itd. Evo jedan video a ima ih 1000 na tu temu:

    Nisu ni kinezi nista bolji:

    Ima toliko materijala da sam se u posljednje vrijeme nasekirao bas oko ovoga. :D Evo i jedan solidan video o Elonu Musku i njegovom Space X-u, koji je ocito "isto sranje drugo pakovanje":
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    "The SpaceX DECEPTION + WHY They FAKE IT!!" u preview-u/naslovu videa je toliko strasan da me strah i ljudi koji otvore ovaj video.
     
    Loki and NaLe! like this.
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Fali jos samo koji flat-earth video :D
     
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma mozda nisam odabrao dobar video ali ih ima nekoliko ako te vec zanima koji ukazuju na iste propuste - greske na live snimcima kamera "na motorima", tzv. "space bubblese" koji su vec poznata stvar, cinjenicu da je Elon Musk izjavio da su gore "pustili" obicno auto a ne neko super opremljeno za specijalne uslove a gume su prezivjele, nije bilo promjena na karoseriji uslijed drasticnih razlika u temperaturi, pa do "glitcheve" gdje na momentima snimka Zemlje u pozadini se "zatrese" ili postane pixelasta a auto i lutka u njemu ne itd itd.

    Falcon je otisao gore pa dokle god i to ne osporavam, ali ova suplja sa "plutajucom" Teslom je jedan obicni green screen.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Zemlja je ravna, ispod žive ljudi gušteri, vakcinacija je za kontrolu uma.

    Degeneracija ljudskog gena je kompletna.