Dokumentarci

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by SamiRX-8, Aug 15, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čovjek je bio vrhunski blues gitarista, ali ne treba pretjerivati da niko nije bio bolji u historiji.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidiš da se ovih dana loži na njega, pusti neka covjek cejfi.. hehe.. šalu na stranu, nije sport pa nema potrebe poredjenje koje se ne moze izmjeriti ali mome uhu i dalje najbolje leže Satrianijeve melodije. Sve zavisi od ukusa.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nije bas ovih dana, vec poslednjih 20tak godina :D, ovaj dokumentarac sam skoro pronasao pa zato stavih. Ali bez obzira na vrstu muzike, nije do bluza, ali mu niko nije ni blizu prisao :D Ne mislim na komponovanje vec na izvodjenje pjesama.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jako je to subjektivno, kao kad bih ja rekao da nije niko prišao ni svjetlosnu godinu od Jimmy Pagea ili da je Hendrix debelo precijenjen. :p
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hendrix jest precjenjen :D Hajdmo reci ovako, kada srv svira to izgleda kao da je u transu, da se uopste ne trudi, da je lagano to sve odsvirati, da je gitara dio njega,..... To ne mozes osjetiti ni kod jednog gitariste.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tako strastveno svira većina bluez i jazz gitarista, nije to svojstveno samo "Stevi".
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    nije do strastvenosti vec do lakoce, a jebaji ga ako neko to ne osjeti neka njemu bude neko drugi najbolji :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve je to subjektivno isto kao najbolji film, igra, bend itd, odn. nešto što se ne može izmjeriti i kvantificirati.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Naravno da se ne moze izmjeriti, samo osjetiti, to je cista dusa iliti soul, nemjerljivo. Neko to moze prepoznati neko ne. A ne bih igre ubacivo kao vid umjetnosti :)
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Spomenuh igre kao nešto također subjektivno. Meni je Crysis đubre, nekom je najbolja stvar od pojave grafičkih akceleratora. Poenta je da ni tvoje ni moje mišljenje nije univerzalno, niti je jedno ispravnije od drugog.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cuj igre nisu vid umjetnosti.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    al vecina gitarista ima isto misljenje o srvu.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa da, ali većina blues gitarista.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa bluz je najzahtjevniji.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Blues gitaristi (i tu mislim na blues gitariste starog kova) inace ne znaju svirat riffove. SRV zna. SRV je istovremeno blues, rock i jazz gitarist. Pokupio je sve iz tri svijeta.

    Kuriozitet: muzicki je neobrazovan, svirao je po sluhu.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Santana je rekao rock je jezero, bluz je more a dzez okean :)
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta li je onda dzigara? Bara? :)
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    fildzan :D
     
  19. xman

    xman Komšija

    U kom smislu najzahtjevniji? Jer tehnicki imas gitarista toliko superiornim SRV da uporednjenju sa njima on ne zna drzat gitaru u rukama :lol:
    Subjektivan si jako. :)
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Car si jako :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017