Dokumentarci

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by SamiRX-8, Aug 15, 2011.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    :smt023
    Ja sam pogledao svih deset dijelova, jedan od najboljih dokumentaraca što sam pogledao.
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Ne da mi se pretrazivati thread, ali ako nije preporuka, imate je od mene za VICE channel na youtubeu. Likovi rade po meni trenutno najbolje dokumentarce, mozda ne s tehnicke strane, ali su price definitivno najzanimljivije.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Jeli to ti koristiš neki birokratski browser pa je proces dok uputiš upit za link na video trailer na to što preporučuješ.
     
  5. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Kakav trailer, čovjek preporučuje kanal generalno. Jest ti teško naći... https://www.youtube.com/user/vice

    Dobri su im dokumentarci, kratki i efikasni, od smiješnih do bolesnih.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Gledao sam davno na HRT dokumentarac o Muhammed Ali / Cassius Clay.

    Dokumentarac je o zivotu boksacke legende onako kako ga vide njegovi protivnici, od prvog do zadnjeg.

    Dokumentarac broji "intervju" mnogih boksackih legendi, a ja sam nasao samo jedan dio, pa ako neko nadje citav dokumentarac, neka javi, volio bi da opet pogledam ;
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Opet ja :D

    Nego, tamo na temi "filmski vodic" se spominje film sa Tom Hanks-om koji glumi brodskog kapetana...prica filma radjena po istinitom dogadjaju...ima i dokumentarac koji je radila N.G., elem ko je gledao film-zna :D

    Uglavnom, evo odgovora na stvarni dogadjaj :D :
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. daco87

    daco87 Aktivista

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Evo i jedan od Valve-a, vezan za Dotu i životne priče tri igrača :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. senad_986

    senad_986 Komšija

  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Earth 2100.....dobar dokumentarac....kako scenarista vidi planetu od danas pa do 2100...... ;)
     
  12. nFare

    nFare Komšija

  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Odgledao sam prvih 11 epizoda, meni leglo pravo, cak donekle i bolje od Morgan Freemanove Trough the wormhole.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Fino podsjecanje na istorijat gaminga ali sturo i samo okrenuto konzolama. Sta je sa slavnih kompjutera 80ih, nisu ni spomenuti, danasnji su samo onako spomenuti. Ocito da su producenti filma vodeci igraci u konzolingu :)
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Pa nije da nije bilo PC-a, čak su se mogli vidjeti inserti Daikatane :D, ipak je glavni gaming biznis sa konzolama, mislim moj je prvi susret sa igrom bio duck hunt tamo nekad početkom 90-ih, ni danas mi nije jasno kako to u stvari funckionište, da ne govorim koliko sam para od užine skršio na space igre i street fighter mašine u tadašnjim "salonima zabave".
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    PC je samo spomenut u vezi direct x-a ali bilo je prikaza PC igara tonu ali je sve to upakovano kao da je na konzolama i da su konzole bile pokretac svega. Nebitno kako je danas ali istorijat bas i nije takav, moj prvi susret je bio sa comodorom 64 a i vecine raje iz tog doba, kakve konzole.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovi na VICE imaju ozbiljnih kompleksaških problema. Nista drugo ne izbacuju do "People Who Just Had Sex" i ovaj debilni "Kids Telling Dirty Jokes".

    Sta je slijedece, People Who Just Had Shit ili neki dedica iz crkve koji prica svoje pedofilske dogodovštine uz mnogo humora. Cim je nesto drugacija, odmah je umjetnost. Valjda postoji razlog zasto takvi pacijenti nisu do sada dobijali prostora. Na lijecenje.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Super dokumentarac o najboljem gitaristi ikad

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017