DVD-player

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Rodjo, Jan 10, 2008.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vlasnicima PS3 očito ne treba :smt005 :smt005
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pazi sabane, zaista si glup s ovim upadicama. mada od kada je dvd dosao na trziste gledam da iskljucim titlove kad je god moguce. znam perfektno engleski tako da mi ne treba osim ako nije film sa nekog drugog govornog podrucja. a ti uzivaj sa ovim nakaradnim hrvatskim i srpskim prevodima. :smt005
    a ako nisi znao cak i onaj tvoj sveti gral iz redmonda isto tako nema podrsku za subtitlove pa prema tome...
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno pa tebi i japanski odlično ide :smt005
    Smiju ti se ljudi fanboy.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    nisi ti dobrog dvd-a vidio ako ovako pričaš.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Ima kineski shit, mene neki dan molio da mu popravim.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ma joj to mi je ludo... ista priča je sa svakim formatom. format sam po sebi je jako jako kvalitetan, bio to betamax, vhs, dvd, laserdisc ili nešto treće.

    ali ljudi misle spojiti sad bluray player na crt-aš što su dobili sa setom krpa i uzmu kablove iz mp3 playera pa kao "woooooooooow"... a odere ga netko sa nekim oldskul quality dvd playerom i scartom pripadajuće kvalitete (ako ćemo već biti u domeni analognog izlaza).
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    nemoj me ni podsjećat... ljudi se danas zadovljavaju sa stvarno niskim standardima, samo da je 1tb serija i filmova, poželjno 30mb po epizodi da ne mora novi disk kupovat.

    jebem ja takvo gledanje i uživanje u količini materijala (pošto ništa drugo ni nema).
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ili kad kupi na pijaci DVD sa nadrealistima, a ono 4:3 sa TVSA logom u cosku :lol:
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Ti su jos i dobri, najgori su oni sto skinu divx sa neta pa naprave dvd jos kaze original kad ono snimano kamerom i to vhs u kinu.
    Ja necu dvd u kucu ako nije sa originala ili jos bolje original da ga ja presnimim i sto nema 5.1 zvuk, utuko sam hiljade maraka u tehniku da gledam divx pa mogao sam za dvije stoje to imati ma bas mi nesto nepada na pamet.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    upravo to ;)
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Fakat ne kontam šta ovo znači.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    znači da 98% korisnika dvd-a nisu ni svjesni koliko je taj format superioran i što se sve može izvući iz njega.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Kako ce biti kada koriste Bire, Vivaxe i sl trulje a nisu culi za Denon , Marantz, Pioneer i sl.
     
  14. snajper007

    snajper007 Novi član

    Nemojte tako,nije nikom svejedno jeli ima sonija i quadro.Ljudi se ravnaju prema svojim mogućnostima a ne prema kvaliteti.Netreba pljuvati po proizvodima manje kvalitete jer da nije njih sony tv još uvijek bi mnogi mogli samo sanjati,i sam, sam osjetio šta znači biti prvi kada sony nešta izbaci,daš ogromne novce i za mjesec dva se kaješ jer vidiš da taj proizvod nevrijedi te cijene.A u pravu ste za kvalitetu,ja sam uzeo dvd player 106KM,ali sam HDMI kabal platio 54KM,slika je zaista fantastična.Još evo gledam da kupim kućno kino sa podrškom za HDMI,ali ću dobro razmisliti prije kupovine.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ima ona stara narodna "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino". a neko te odrao cijenom za HDMI kabl (osim ako nije 5m u pitanju). cak je i domaca sony ponuda teski low end, tako da ne mozes nista bolje ni ocekivati od brendova ciji su proizvodi i ispod tog low enda.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Ko kad trže pc za igranje Crisisa ili čega već za 400 km. To je ona stara logika: ja bih sve za ništa. E pa ne može.
     
  17. snajper007

    snajper007 Novi član

    U pitanju je 1,5 metara kabla,bio je i sa cijenom od 23KM ali nisam htio taj uzeo sam ovaj jer sam znao da će mi trebati kavlitetan kabal i kasnije.Player sam kupio za planine,da budem iskren trebalo mi je nešta obično da nije ni preskupo,evo čekam noviju ponudu da isprobam nešta i kvalitetniji player da vidim kolika je razlika u kvaliteti slike.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Ja imam HDMI kupljen u Orbiteru na C.Vili za 15 KM., i jos jedan iz vana od 40-50KM. spojena dva pioneera na LCD Philips, isto sranje nevrijedi niti jedan tih para ali bar mi nije zao za ovaj od 15 dok bih se upucao za ovaj drugi.
    Mada to nije nista ima kablova po par hiljada eura za metar zamisli tek koji to pacijenti kupuju.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ljudi digitalni kabl je u pitanju, tako da su ta preseravanja od 40 i vise maraka totalni overkill za low end lcd i dvd player.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    da baš kod hdmi-ja ljudi kažu kako nema neke razlike... ja sam isto ubio bandridgea 3m za jedno 50-60km, ali šta ćeš :)

    kod analognih/zvučničkih kabela je već druga priča.