EFiX -- MAC OS @ PC

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Sep 28, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Mogucnost instaliranja Mac operativnog sistema na "klasicni PC" nije neka narocita novost od prelaska Applea na Intelovu platformu, no procedura instaliranja je do sada uglavnom bila poprilicno komplikovana za vecinu zainteresovanih.

    EFiX nudi mogucnost instaliranja Mac OS-a na PC sa podrzanim hardverom preko USB donglea koji omogucava dual boot instalaciju te daje mogucnost instaliranja svih Mac OS zakrpi i dodataka direktno sa Appleovih servera. Dakle, Mac OS nije simuliran nego se "regularno vrti" sto potvrdjuju i benchmark rezultati. Kratki video i benchmark rezultate mozete vidjeti ovdje.

    Lista podrzanih komponenti nalazi se ovdje.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Jel se meni čini ili se ove podržane komponente inače nalaze u mac-ovima?
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta je ovo, samo Gigabyte maticne podrzane? Takodjer za graficke postoje ogranicenja, a samo dvije atijevke podrzane?
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma MacOS džast vorks, sa tri komada hardware-a koje podrzava.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Hehe, svejedno je dobar fol :)
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Cini mi se ipak lakse skinuti patchovani Leo4all i snimiti. Ovo mi ne djeluje prakticno.
     
  7. immolation

    immolation Novi član

    vidi tema posjecena pravo...
    neg jel neko ima problema sa prepoznavanjem linux particija u boot menu mac-a?
    Vidim mi tri ntfs particije al cim na jednu instaliram linux na ext3 particiju vise se ne pojavi? wtf cak ni u win7 mi se ne vidi?
     
  8. reni90

    reni90 Aktivista

    meni ne radi link na prvom postu
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Mozda zato sto je star 2.5 godine?
     
  10. cajo

    cajo Novi član

    Koji je trenutno naj bolji fol za instaliranje macosa na pc ? tj taj hackintosh paket ? koji preporucujete ?
     
  11. immolation

    immolation Novi član

    Imas Hazard i iATKOS, koristio sam oba, meni se pokazao nesto bolji ovaj Hazard s obzirom da su mi sve komponente radile kako treba pod njime...
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da ne otvaram temu, pokusavam nabaciti MacOSX na PC.

    Jel' moguce instalirati Snow Leopard na P5K, E7200?

    Cujem da grafa HD3870 ima problema sa kextovima?!?
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Šta misliš mogu li ići na iATKOS L2 - Hackintosh LION 10.7.3
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Naravno da mozes. Samo trebas izabrati odgovarajuci kernel. Pazi da ne selektujes sve opcije tamo gdje pise da mozes izabrati samo jednu.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A da probam prvo na Virtual Box dignut ovo, jer nebi htio da zajebem particiju D: od 200 giga podataka.
    C: bi podjelio nekako na 2 dijela na jednoj Win, a na drugoj ovo, ali otom potom. Kako uraditi multiboot uopšte?
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    onda ti predlazem da ostavis kako jeste. S virtualboxom neces nista postici, a ne znam ni da li moze Mac na to, za Vmware sam siguran. I zasto ne particionises disk? Ja imam setup od tri diska, 20 gb za win7 i to sestra koristi, 74 gb storage i to sestra koristi, i to su ide diskovi, a ja imam sata black wd 120 gb 25 gb sistemska i 95 gb storage. Za Multiboot imas Multibeast i Chimaera boot loadere koji prepoznaju i Win7 i Linux, a uz to odlicno izgleda. Dakle, mozes probati na VM, ali to ne znaci da ce raditi sa 'pravim' hardverom iako si vrsio instalaciju na analogan nacin. Moj prvi OS X je bio iatkosv7 na athlon64 soc754 i iz prvog pokusaja sam uspio instalirati. Na dvdu dolazi odlican readme i kod customizacije os-a imas detaljan opis sta cemu sluzi. Pogledaj moj how to guide na youtube pa vidi kako sam ja instalirao. Doduse za S3v2 ali to je slicno. Od procesora su podrzani svi intelovi procesori ukljucujuci i Atom, dok je kernel za AMD jos u procesu razvoja.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam vrtio u vmware-u. Radilo je zapravo sasvim solidno. Nasao sam na netu sve pripremljeno, samo ucitas image u vmware. :D
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    ja sam isto probao jednom uraditi kompletnu instalaciju u vmware, i radilo je ok, ali nije isti cejf kao kad vrtis sa zasebne particije.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Renzor, aj ti meni fino objasni.

    Dakle, sad vozim Win7 na C particiji koju bi htio formatirat i podjelit na 2 dijela, a da D particiju ne diram.
    Kako i šta da radim, ali da su mi podaci na D 100% sigurni.