Elektricna vozila

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Sep 12, 2017.

Tags:
  1. nFare

    nFare Komšija

    Deformacija je bitna i kao vid aktivne sigurnosti, da apsorbira udarnu silu. Kako su to ovdje predvidjeli nije mi jasno, valjda da prođe kroz drugo auto :D
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo je za istu ciljanu skupinu kao i Hamer. Samo fali gatling gun. A nema šanse da ovaj dizajn prodje u Evropi. Mislio sam da je i dalje koncept ali se vec moze odraditi preorder.

    https://www.tesla.com/cybertruck/design#battery

    Elon Musk's net worth plunges $768m in a day after cybertruck fiasco
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne kotam kakav fijasko, po netu vidim samo pozitivne kritike.
    Ovo i nije za starije ljude, u svakom slučaju ne znam čemu kritizirati nešto ako ti se ne sviđa.
    Nije ni meni ali svaka čast za hrabar dizajn.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Malo je reci da je ruzan.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa na prezentaciji stoji da ce najskuplji model imati autonomiju 500+ milja. To ti je to.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kako ovo sad prolazi regulacije kod amerikanaca, konkretno svjetla. I kakva su kod njih uopste pravila tamo. Citam da su banovali ona matrix ili kako se vec zovu svjetla od Audi E tron sportback
     
  7. kio

    kio Komšija

    cca 150.000 narudzbi vec :D

    "
    Tesla has received 146,000 reservations to order the Tesla Cybertruck, pulling in some $14.6 million in deposits just two days after the company's CEO Elon Musk unveiled the futuristic and angled vehicle. Reservations require a $100 refundable deposit"
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije ovo finalni proizvod. Fale njemu retrovizori, kamere, veca maska, kompletna signalizacija itd.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    F150 je ogromno vozilo. Duzine je izmedju 5.3 i 6 metara. Vidio sam ga par puta u zivotu. A Tesla pored njega izgleda dosta robusnije:


    [​IMG]
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Retrovizore ce zamijeniti kamerama koje su skrivene po autu, a signalizacija je vjerovatno integrisana u led bar naprijed i nazad.

    Al opet, auto izgleda kao NASA vozilo za Mars. Ne uklapa se ni u jednu urbanu sredinu. Autoindustrija potrosi milijarde na dizajn, ovo kao da je dijete crtalo.
    Ako se uspije prodati, vjerovatno ce pozitivno uticat na ostale firme da budu slobodnije u dizajnu u buducnosti, jer ovo je ogroman finacijski rizik.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To nece niko kupit sto mu se svidja dizajn, nego da bude totalno drugaciji od drugih.
     
  12. DSA

    DSA Aktivista

     
    Last edited: Aug 6, 2020
    donjapa likes this.
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igrica Twisted Metal. [​IMG]
     
    NeTRa1der, Esh, edgsi and 2 others like this.
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    haha, identican :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Unlock za taj kamiončić za sladoled je bio mislim: trokut-L1-gore-dole-lijevo.
     
    Lamagician likes this.
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Uf, kako sam ovoga igrao na PS1. A uvijek joj zaboravim ime.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ovo je stroj, ljudi su napravili najbolje auto na struju. Teslu je smiješno podrediti sa ovim.