Euro Truck Simulator 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by kolinsb, Sep 20, 2012.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    raja, vozi li itko? :) :) s pocetka iduce sedmice ide novi patch. rijeseni su neki problemi, uvazene neke zelje :) jedna od finih novosti je da ce busevi biti ukljuceni u saobracaj :) ja sam stigao do 22. levela, imam 2 garaze, sa 8 kamiona. svi su iznad 400hp :) donedavno sam vozio Volva FH16 sa 750hp, sad sam uzeo Scania R Topline sa 620hp (poslije 25. lvl ubacim motor od 730hp). btw, vratio sam pola kredita od 400k E koji sam digao s pocetka :)
     
  2. rama

    rama Aktivista

    Malo mi nije jasno ovo oko kupovine kamiona. Neki dan naiđem na tog Volva koji je daleko ispred svih. 750 konja, a nisam ni 15lvl. S druge strane drugi kamioni imaju daleko manje konja, a traže puno veći lvl da ih otključam. Ima li neka mudrost iza toga? :D
     
  3. becke

    becke Aktivista

    Vozim ja pomalo. Trenutno sam 22 level, 2 garaze, 6 kamiona, bez ikakvih kredita. :)
    Jedno pitanje, ukoliko neko ima informaciju. Da li imaju u planu prosirivati mapu? Vidim na dosta mjesta petlje ili neka skretanja koja se ne mogu iskoristiti (ostala vozila skrecu uredno, ali igrac ne moze).
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    najvjerovatnije ce prosirivanje mape pasti na modere. evo vidim na sk.rs se spremaju da rade mapu slovenije, cg i srbije, kako bi se povezali na vec postojecu mapu evrope. takodjer, i rusi rade rusiju... ali za sad se ne preporucuje neka ozbiljnija izrada mape, s obzirom da ce se dosta toga mijenjati u igri kroz patcheve, pa je vrlo moguce da te dodatne mape nece raditi dobro, odnosno da ce trud propasti. tek nekad poslije nove godine, dok jos malo dotjeraju igru, krenut' ce se s ozbiljnijim radom na mapama. kad su u pitanju kamioni, kupovina istih, kao i dodataka za iste, je u direktnoj vezi sa levelom. eto npr. ja sam skoro kupio Scania R Topline sa 620 konja, ali ne mogu kupiti najjaci motor sa 730 konja jer je uslov za kupovinu upravo level i to 25. takodjer, da bi se mogli kupovati kamioni, treba otkrivati i trgovine, zato svaki puta kad odvezete teret u neki grad, obavezno prodjite kraj znakova ? da biste otkrili sta se krije iza (ili Truck Dealer ili Recruitment Agency). Tek nakon 5 kupljenih kamiona, mozete kupovati online, sto dosta olaksava kupovinu kamiona. Ja sam otkrio 51. grad vec :) takodjer, preporuka je, da kad pri prevozu nekog tereta prolazite kraj drugih gradova, slobodno skrenete u svaki od njih, kako biste odradili Discovery (odnosno otkrili sta se krije iza znakova ? u tom gradu). Time cete dobiti veci izbor i trgovina kamiona i agencija za angazovanje, a necete izgubiti ni mnogo vremena ni goriva. Evo mog stroja :)

    https://www.dropbox.com/s/gjpmr4wlnf2av ... -59-18.jpg

    jedna glupost koja mi se cesto dogadja (lik mi zaradio pisljivih 17E, ko da je prosio negdje, a ne vozio kamion jbt):

    https://www.dropbox.com/s/eb8y05d2o0gch ... -36-45.jpg

    ponekad mi se desi cak, da lik potrosi 1000E od firme, jer nije nasao teret za prevoz, a milju eura potrosio na gorivo. ja rintacim, a oni se vozaju prazni :evil: :twisted:
     
  5. Majesco

    Majesco Aktivista

    Stigao na lvl30, dva kredita od 400.000€ i pet garaza sa po cetiri kamiona.
    Ogulise me, samo hvatam za Britaniju voznje, samo one iznad 55.000€. Najveca voznja je bila 110.000€, a vozaci idu do najviseg iznosa koji sam upratio 6.000€, obicno se krecu oko 2.500€. najveci XP koji sam dobio je iznosio 3080.
    Samo je glup sat u igri, recimo voznja traje 20h i 45m, to ispada 20 minuta i 45 sekundi, a zapravo je u stvarnosti duplo vise, tako da ispadne 40 minuta.
     
  6. Majesco

    Majesco Aktivista

    Meni 8€ zaradio. :smt003 :lol: :lol:

    Imaju dva buga, iznenada stane auto na sred auto puta, ili uspori naglo na ravnini, par puta sam i pokupio.
    Drugi je vezan za kamion, kad je bez prikolice i kad naglo stanem, na semoforu, ili naglo usporim, motor se ugasi.
     
  7. becke

    becke Aktivista

    Ja zbog takvih gluposti izbjegavam uzimati nove vozace koji imaju razvijen long distance. Ode negdje dovraga, ne zaradi nista naspram predjenih kilometara jer prevozi bezvezne terete i onda nema tereta za povratak, pa prevali po 500+ km prazan.
    Najvise sto mi je neki vozac zaradio je oko 7.5k €.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja sam im svima forsirao ADR prvo, neka voze naftu, derivate, gas.... na tome su dobre pare :) a kad mi to odrade, onda im stavim na Balanced. ima mod koji ne dozvoljava da se oni vracaju prazni, nego uvijek imaju teret u povratku u garazu....
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    izasao patch v1.2.5

    donosi ovo:

    Code:
    DAF - added as new licensed truck brand
    added command line parameter -nodx9ex which disables extended DX9 interfaces for compatibility with Xfire
    support for Unicode characters
    support for Korean, Vietnamese and Chinese
    enter your name in profile with non-ASCII characters
    better automatic save/load system
    fixes in registration plates for SK, NL, FR, I, S, BE, A
    recreated lamps illumination of all trucks, trailers and AI vehicles
    readjusted fatigue simulation
    new gearboxes for each truck
    adjusted steering
    over two hundred individual map fixes and prettyfications, fixed weather areas, added new lamps to prefabs
    several inaccessible roads removed from navigation system
    bus added as AI vehicle in traffic
    improvements of AI handling on prefabs - speed, acceleration, and braking
    decreased Valiant dashboard brightness
    route advisor's "running line" corrected
    added extra tier to progress history - progress is shown up to level 150 now
    skill screen doesn't pop up on level up anymore if there are no skill points available
    rain probability slider added to Options
    truck braking intensity slider added to Options
    subtle improvements in HDR tonemapping
    
     
  10. becke

    becke Aktivista

    Kao da su me pitali sta me najvise iritira. :D
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tha game is not over yet :) :) lik odradio mapu, glava boli, mislim da ti se zamanta dok vozis :smt005 :smt005 krivina ko u prici :) meni se svidja :) znaci, na postojecu mapu, dodat' komad mape izmedju Salzburga i Linza. Evo screenshot mape, i link odakle se moze svuci :)

    Izgled dijela dodate mape: https://www.dropbox.com/s/y6bxj4qduu0g8 ... -29-25.jpg
    Link za download mape (samo je ispakovati i uvaliti u mod folder): http://ets2.lt/en/america-map/
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Imal kakv mod da produzi vrijeme . ovako mi sve navrat na nos :)
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  14. Majesco

    Majesco Aktivista

    Jos jedan kamiondzija. :mrgreen:
    Koliko vidim ni u ovome patch-u nisu ispravili bug vezan za UK, kad god tamo vozim brzina se racuna kao kmh, umjesto mph. Tako da je smjesno voziti auto putem 60kmh, cesto zaboravim pa platim kaznu. :mrgreen:
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Promijenis u opcijama u mph kad si u UK :p
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa da, nish jednostavnije :) ali ne znam ni sto bi mijenjao mjernu jedinicu i kad si u UK :D kod mene je kmh uvijek :)
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma i kod mene, skontas od prilike razliku i nije problem. Mrze su mi one putarine, taman se zapicim :D Da ne spominjem kad zaboravim u sred audio knjige da se vozi lijevom stranom :mrgreen:
     
  18. Majesco

    Majesco Aktivista

    Bez obzira prebacio na mph, ili ostavio na kmh, u UK uvijek racuna ogranicenje na auto putu 60 kmh, umjesto 60mph o tome se radi, jer 60 mph je oko 95kmh.
    Tako kad dode kamera usporim na 60kmh, mada cesto zaboravim.

    Ovaj patch ima super novina, racimo pritisak zraka sasvim realan, onda kazaljke na instrument ploci su zive, a ne samo reda radi.
    Recimo kad je pun gas i kad se presalta brzina, ili pusti gas kazaljka turba radi, onako kako treba i kad se naglo koci pritisak zraka opada i toku voznje se puni.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da da, tako je lik sa sk.rs foruma kocio stalno, i upalila mu se lampica na instrument tabli (kao kod dignute rucne kocnice, crveni kruzic i u njemu uzvicnik) a kocnice mu se blockirale i ne moze da krene :lol: :smt005 :smt005 moro cekat' neko vrijeme dok se ne nabije pritisak, bas kao sto je i kod realnih kamiona.
     
  20. Majesco

    Majesco Aktivista

    Meni se to desilo prvi put kad sam instalirao patch, ali se toku voznje napunilo, jedino sto sam morao ranije da kocim, posto kocnice nisu dobro hvatale. :mrgreen:
    Tako da sad idem kombinaciju motorne i nozne kocnice, a za nizbrdicu retarder.