FireFox nadogradnje i nove verzije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ming, Jul 27, 2006.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo snimio sam pa cemo vidjeti...

    gdje je opcija da ugasim ovo da mi ne podvlaci svaku rijec kao ono u word-u?!? :x

    edit: nasao ;)
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Tools > Options > Advanced > Browsing > Check my spelling as I type

    Ako kome zatreba. :p
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Evo sredio sam naslov, sad je generalno za firefox, rokajte plugine dobre i teme.
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    FasterFox
    Ubrzava surfanje tweakanjem broja konekcija koje se uspostavljaju prema serveru

    FireFtp
    Ftp klijent koji se otvara u tabu. Prije koristenja treba procesljati opcije, inace ce biti uzasno dosadan, ali u potpunosti moze zamijeniti ftp klijent.

    ChatZilla
    Irc klijent
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    FireTune

    FireTune for Mozilla Firefox v1.x was developed for an easy and fast optimization of your browsing experience with Firefox.

    FireTune is fully compatible with Firefox v2.x
     
  6. zilo

    zilo Komšija

  7. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Nadjoh po nekim papirima kako dodatno malo ubrzati liju:

    U adress bar ukucajte "about:config" i pritisnite Enter. Izbacice vam ogromnu listu razlicitih parametara.
    Nađite slijedeće parametre i uradite ove promjene:

    "network.http.pipelining" - desni klik pa Toggle i promijeniti vrijednost u TRUE


    "network.http.proxy.pipelining" - na isti nacin izvrsiti promjenu u TRUE


    "network.http.pipelining.maxrequests" -promijeniti vrijednost u "30"


    Upisite novi parametar na slijedeci nacin: desni klik pa zatim New, pa Integer. Nazovite ga:

    "nglayout.initialpaint.delay" - stavite vrijednost na "0"


    Nakon svega morate restartovati Firefox i mislim da ce sve raditi malo brze.
    :mrgreen: (barem je kod mene tako)


    Ovo je nekad prepisano iz Info-a,Bug-a ili sl., ne sjecam se.

    Ako poruka ne odgovara ovom topicu, molim moderatore da ga shibnu u Savjete/Vodiče. 8)
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    nego ljudi ja imam jedan problemcic sa ovim novim FFom.. znaci imam 2.0... nisam jos update skinuo...
    desava se ovo: kad npr ima otvorenih par tabova ili jednu stranicu i odem u sleep mod... i onda se nekad desi da se kompt nece vratit pa ja moram restart... i kad udjem u ff on meni lijepo ponudi ono "restore" al mu ode sav cache... sto naravno za mene nije dobro... mozel se to kako ispravit????

    i isto tako evo od juce mi je misteriozno nestala historija a i ono gore u address baru, ona type-history il kako se vec zove... neznam sta rade oni sa ovim firefoxom... 1.5.x mi je bio stabilniji i pouzdaniji hiljadu puta...
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    u bilo kojeg firefoxa u trenutku njegovog rada ako nestane struje ili se komp resetuje, nestaje kes, isprobano 1000 puta
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Tema je '' FireFox nadogradnje i nove verzije '', a ne firefox belaji. :roll:
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ja al meni se ovo desava samo na ovom novom verzijom pa sam zato i stavio :D

    znaci prije na starom mi se nikad nije desilo da cache nestaje...
     
  13. zilo

    zilo Komšija

  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    http://www.mozilla.com/en-US/firefox/

    2.0.0.2


    What's New in Firefox 2.0.0.2

    *

    Release Date: February 23, 2007
    *

    Security Update: The following list of security issues have been fixed.
    *

    Windows Vista Support: Many enhancements and fixes for Windows Vista are included along with the following caveats.
    *

    New Languages: Beta releases for several new languages are now available for testing.
    *

    Permissions Bug Fixed: In the German (de) locale on Windows and Linux, resolved a problem with certain files tagged as read-only.
     
  15. zilo

    zilo Komšija

  16. zilo

    zilo Komšija

  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne bih da se moj post pretvori u duel firefox vs IE, ali danas sam baš skinuo zadnju veziju mozillinog browsera i koristio ga neko vrijeme i što se mene tiče, zasad ne namjeravam odustati od IE 7. nisam primjetio da mi firefox išta brže loadira stranice, neke čak i malo sporije od IE-a, a onaj dio gdje je adress bar i tabs bar je prevelik, tj previše zauzima prostora na displayu, tako da određene stranice moram malo skrolati da bih ih vidio u cjelini, što nije slučaj sa IE 7, čiji opcioni meni (address bar, tabs bar i ostale ikone i opcije) zauzima mnogo manje prostra na displayu od firefoxa.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...svaka cast ako ti je nekoliko piksela sirine bitno hoces li ostati na firefoxu ili ne... :roll:
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    :wink:

    gle, mislim da sam u više navrata čuo (ili pročitao) da je firefox brži od IE. u mom slučaju nije bio. a drugo, ipak nije u pitanju nekoliko piksela. hajmo prostim riječnikom, recimo da opcioni meni firefoxa zauzima 2-3cm više na ekranu od IE 7, tako da neki tekst ili sliku koja se nalazi prvi vrhu ili pri dnu neke stranice moraš skrolati (barem ja na mom 17inch monitoru, 1280x1024rez).
     
  20. burner

    burner Aktivista

    To onda nije ni do IE-a ni do Firefox-a, nego do tvog monitora.
    :D