FireFox nadogradnje i nove verzije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ming, Jul 27, 2006.

  1. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    da pitam,mozda je vec bilo,ako je..izvinite.
    naime,koliko kod vas firefox 3 trosi MB ram-a.
    kod mene uzima 150 mb,konstantno.izgleda mi malo previse.
    od dodataka imam flashgot i downloadhelper.
     
  2. GW

    GW Moderator

    U mene 4 taba i 80 mb rama. Od plugina imam samo downloadhelper.
     
  3. perke

    perke Aktivista

    rijetko kad ispod 150mb, s tim da imam 27 dodataka :smt003
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Odmah nakon paljenja 100MB, a dok surfam (obicno je otvoreno 5-6 tabova) poraste i do 250MB. :mrgreen:

    Cucla ram ko beba sisu.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    jos uvijek sam na dvici :)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa i ja sam na dvici. Zato i jest tako velika potrosnja rama, u trici je to znatno bolje.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa on je pitao za tricu. Kod mene oko 90MB, trenutno, 5-6 tabova.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pih, ja vidio ljudi pisu koliko im ff zauzima, pa reko' da i ja napisem. :mrgreen: :lol:
     
  9. TopniK

    TopniK Komšija

    Ja ću se vratiti na neku stariju verziju. Ova zadnja 3.0.1. ima par mana.

    1. Učitava se sporije od starijih verzija.

    2. Nerijetko, kada nakon namjernog gašenja ponovo pokrenem FireFox, javi mi da je program već pokrenut, iako nije. Onda opet kliknem dva puta na ikonu i onda ga pokrene. Glupo i bespotrebno.

    3. Ne sviđa mi se što u padajućoj listi adresa site-ova na kojima sam bio, ne ostaju zadnje posjećivane adrese odmah ispod trenutne, nego moram ukucati par prvih znakova odnosno slova iz te adrese, da bi se ona pojavila.

    4. Kada u Folder-u od Bookmars-a želim dodati novi bookmark, nikada ga ne snimi u taj folder, nego kao zasebni bookmark, pa ga moram ručno staviti u taj folder.

    Možda je ovo već neko prije napisao. Ja nisam pročitao cijelu temu, tako da se odmah ogradim.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    TopniK, svakako provjeri bug tracker za Mozilla Firefox te ako to nije prijavljeno, javi im o navedenim problemima.
     
  11. Sleeper

    Sleeper Komšija

    @TopniK

    1.LOL Jel to startaš FF svako 5 minuta?Meni loadira relativno brzo(obzirom na broj tabova u opticaju).
    2.Ako startaš program odmah nako zatvaranja istog meni se zna isto desiti.. Nije do FF-a.
    3.To se može podesiti u opcijama da se ponaša kao u FF2.
    4.Kao i u FF2 treba izabrati folder u koji folder da snimi adresu(ili snimi u default folder).

    Inače imam 40 extenzija instalirano i cca 100 tabova otvoreno(nisu svi loadirani) a zauzima cca 100 - 150 mb rama(od 2gb).
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta ba 100tabova? :shock: :D
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Actually 120, da nisam vidio svojim ocima ne bih vjerovao.
     
  14. GW

    GW Moderator

    Koliko mu samo treba vremena da otvori te sve tabove pri startu?
     
  15. TopniK

    TopniK Komšija

    Hm. Zar nemam pravo ugasiti program i nakon toga ga ponovo upaliti? :roll:
    Npr. FF je aktivan, ja odlučim da ugasim program iz određenog razloga (možda želim ugasiti komp, možda hoću da pokrenem neku igru i sl.) i onda se sjetim da nešto nisam provjerio ili mi tek onda dođe ideja da nešto provjerim. Ne vidim zašto je to toliko čudno...
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Evo i jedan zanimljiv clanak sa ArsTechnica o najavljenim ubrzanjima na JavaScript engineu za Firefox.
     
  17. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Zatvaraš Firefox?Heretiku![​IMG]
    Šalu na stranu ja ff ne zatvaram skoro nikad(pogotovo sad kad imam dovoljno rama).
    Inače ne treba dugo da se FF starta ali dok loadira(256/128kbit) sve tabove mogu se naspavat(sic)....zato ff startam offline.
     
  18. monK

    monK Komšija

    Laže, ljudi...Ne gasi računar dok mu se Windowsi sami od sebe ne restartuju!

    Te opcije u FF-u je podesio samo za taj dan...
     
  19. Sleeper

    Sleeper Komšija

    LOL Windows-i(i limit od jadnih 30 dana uptime-a) nisu tema večerašnje emisije..
    Opcije u FF-u?Jašta svako malo ih mijenjam.. </SARCASM>
     
  20. Esh

    Esh HWB