Flat Rate & Bosna [Ultimate Bitchin' Thread]

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Triforce, Jun 12, 2008.

  1. metallac

    metallac Aktivista

    Ja sam sasvim zadovoljan sa wireless limit 5gb,download je free od 00-07,cijena 35km.
    Brzina odlična prošli mjesec skino preko 20gb. :D

    ADSL je preskup a koliko vidim ima i problema sa brzinom.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    metallac, tek sad primjecujem ovaj speedtest u sig-u, tj. ovu brzinu downloada.. Nije valjda da imas wireless 15mbit/s??? :D Zar to postoji kod nas?
     
  3. metallac

    metallac Aktivista

    Ma ne to je bila neki bug na stranici ali nisam mogao odoliti da ne stavim a brzina mi je oko 2mbp/s :D
     
  4. FearLess

    FearLess Aktivista


    jes tako je

    ulozak je korisna stvar za ogroman broj ljudske populacije

    a ti zvucis kao pokvarena ploca kako ti ne dosadi da glumis zajebanta ;)
     
  5. FearLess

    FearLess Aktivista


    Ako se ne varam telia adsl je to oko 8 eura je 20Mb.

    I jos nesto ljudski se je zaliti i ukazati na neki ne dostatak, jer ako bi svi pustili da sve tece svojim tokom danas nebo bili gdje smo sad. To sto nasi ljudi koriste flat rate za skidanje necega ne legalnog to je njihova stvar. Ja jednostavno volim flat rate jer nemam dodatnu brigu sto se tice prometa dosta mi je sto me brzina ogranicava da jos moram da pratim koliko mi je MB ostalo i takva slicna sranja.

    Ali eto neki ne kontaju da je ljudski zaliti se i ukazati na problem i pisu dizel je jeftin kod Huge Chaveza.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    boldirano :lol:

    Enis je napisao komentar na ono 100Mbit za 60KM.. E ta informacija nam je isto tako bitna kao i to sto je dizel jefitiniji u Venecueli.. :wink:
     
  7. FearLess

    FearLess Aktivista

    ma ja sam vise mislio na saint sulua ;) enis mi je tek onako zapeo za oko ali sta fali sto je momak stavio kolika je cijena kod njih za tu uslugu a kolika kod nas a znaju se razlike u primanjima koje nisu male. A zasto je dizel jeftiniji u Venecueli Arapskim Emiratima i slicnim zemljama ne moze da se usporedi sa jeftinijim internetom u nekoj Evropskoj zemlji. Tako da :roll:
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa napisao si osjecaj slobode sto i zvuci kao reklama za uloske :D

    Moze da se poredi, nema tu razlike, isto je to :) Jedni imaju nafte pa je jeftinija, drugi imaju konkurenciju i veci standard pa je i net jeftiniji.. :D
     
  9. FearLess

    FearLess Aktivista

    pa sam sebi u usta uskaces konkurencija se moze stvoriti a naftu ne mozemo natjerati da se preseli iz arapskih zemalja pod nase tlo ;)
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ko kaze da mi nemamo nafte? Samo je treba eksploatisati :mrgreen:

    Fazon je da je glupo uporedjivati kako Danci imaju flat za 20KM, Belgijanci za 12KM, Japanci za 1KM a mi nemamo.. Treba prvo uporedit nesto drugo, pa onda flat :D BTW, koliko km autoputa ima BiH? :D
     
  11. FearLess

    FearLess Aktivista

    Autoput je opet drugo pitanje. Ja znam da je od mene autput oko 40km udaljen ;) hehe

    ali kazem ti da je to sve stvar nasih ljudi i to za internet se lakse da srediti nego autoput ili naftu.

    Ko god se bavi ekonomijom zna da nsa tri telekoma ubiraju ogromnan profit i mogu da uvedu to sto su Japanci uveli ne treba nama 20Mb ili vise nama je dobro i 1Mb i flat rate a to se vala moze pustiti raji za 50KM mjesecno
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Zivio drug govornik!ZIVIO!!
    Bojim se da ce ovo ostati nebuloza jarane, eno jedva nude neki flat na 256Kb za 100KM, kamoli 1Mb za 50KM, heh, nece to biti dok nebude kakve privatizacije, jedino je jos ta nada ostala da se ista poboljsa(pogotovu oko flat ponude), a inace, jbg, ja cu vjerovatno vec iduci mjesec na elob preci, flat paket, uvijek ista cijena, ljepota, iskreno, neznam sta me je zadrzalo na ovom ADSL-u, evo jos malo pa 3.godina sto me muzu ko kravu, ali nema vishe, nicija nije do zore 8) 8)
     
  13. Stryker

    Stryker Komšija

    Ja koristim BIHnet ADSL. Sa običnom konekcijom idem na MSN i surfam, dok se na Free Zonu konektujem kad razmjenjujem sadržaj na news serverima i kad sam na ovim stranicama dostupnim u Free Zoni. :D

    Volio bih da opet ima jedan posebni FTP server dostupan u Free Zoni.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    ne moze svakome route sentry :roll: volio bih i ja svasta nesto,ali ne moze :|
     
  15. Stryker

    Stryker Komšija


    Ja nikada nisam koristio dvije konekcije istovremeno. Uvijek se plasim da me ipak ne "opale po usima" :D.
     
  16. ApostiLLe

    ApostiLLe Novi član

    Ja koristim odkad imam ADSL pa me nikad nisu opalili :D
     
  17. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ni ja, uvijek de prvo diskonektujem sa BihNeta, pa konektujem na FreeZonu, i vice versa. Jer sta znas, koji su debili u Bh Telecomu, nikad se ne zna ...
     
  18. vento

    vento Novi član

    Lopovi bihnet nema dalje koja banda , a to koliko ima BiH autoputa nema veze sa netom. Zasto onda uzimaju tolike pare ,a nude vrlo malo jos te poderu kao mene imao 3G sad 5G i uvijek mi je mogao biti limit sad od 1.marta vec kao 2GB prometa za 7 dana smijesno majke mi samo nabacuju kako hoce
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Cekaj zar fakat ocekujes od firme koja daje 2000km plate folk pjevacicama i djeci od raznih taja i tihica da ima kvalitetnu (profesionalnu) uslugu?

    Are you from the past?
     
  20. GW

    GW Moderator

    Ne, on je iz parka prinčeva. :lol: