Flat Rate & Bosna [Ultimate Bitchin' Thread]

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Triforce, Jun 12, 2008.

  1. Triforce

    Triforce Aktivista

    Sad me zanima jel Flat i Bosna ko nebo i zemlja il cemo i mi nekad dobit Flat... Pa majku mu Hrvati to imaju vec 1 godinu a mi se jos sa limitom zezamo :shock: :cry:
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Flat Rate & Bosna

    Ima flat (adsl) i kod nas samo kosta. Alternativa su ti kablovski ISP-i ako si u zoni pokrivenosti.
     
  3. artemis

    artemis Komšija

    Re: Flat Rate & Bosna

    Adsl max (512/192Kb/s)100KM i Cito (1024/256 kbps)220KM,neograničeno korištenje na fer osnovi.
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Re: Flat Rate & Bosna

    cuj fer osnovi
    sranje, jel flat ili nije
    kako ih nije stid za 60% uzimat 100 ili 200km
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    Re: Flat Rate & Bosna

    Na maxu je teško i iskoristiti više od 60%,ali zato samo mi imamo fer osnovu :mrgreen:
     
  6. burner

    burner Aktivista

    Re: Flat Rate & Bosna

    Ovo zvuči kao neki oksimoron. Ne mora značiti da su to flat-rate paketi samo ako ih BIHnet tako naziva.
    Uostalom, vrlo lako se izračuna koliki je limit tu.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: Flat Rate & Bosna

    Evo jos jedan thread koji ce se pretvoriti u socijalu od toga zasto su male plate, preko toga sto nemamo digitalni TV signal, flatrate Internet pa do toga sto nam trebaju vize, nemamo autoput i sl.

    Nista od navedenog se nece promijeniti/popraviti dok se ne pojavi kvalitetna konkurencija na TV planu, medju ISP-ovima pa i u vlasti ako hocete. Samo kroz naporan rad i ulaganja moze doci do promjena pa zbog toga ljudi hvatajte se faxova pa onda dodatnih certifikacija, pritom se ne zaleci sto za "istu stvar" ti ovdje primas manje para nego neko drugi u EU ili okruzenju jer se znanje na kraju uvijek isplati.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Re: Flat Rate & Bosna

    Pokusaj izracunati koliko je 60%, kada koristis 24/7 punom brzinom pa skontaj kolike su sanse da predjes taj %..

    :smt041
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Flat Rate & Bosna

    Iskreno, ja sam probijao 60% na epn-u po par GB. :D
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Flat Rate & Bosna

    To dodje oko 95GB. (Za 0.5Mbitnu brzinu)

    **applause** (za Enisov post)
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Re: Flat Rate & Bosna

    Ja ne znam nijednog ISP-a koji nema tu "fair use" klauzulu u ugovoru koji korisnik potpisuje, kod flat paketa. Samo sto se u vecini slucajeva to ne primjenjuje.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Re: Flat Rate & Bosna

    Pa moraju stavit taj fair use.. mada se vise stavlja reda radi.. Pa i ja na wireless-u imam to.. samo sto ne obracam paznju, znam da ne mogu to preci.. :) Jedino ako se zaista potrudim.. :D
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Flat Rate & Bosna

    Mantra o flatu ide od 2005 godine i jos se mnogi nisu zasitili.
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Flat Rate & Bosna

    Koliko ja znam elob nema tu "fair use" klauzulu!?Kod njih je za svaki paket "cisti flat", samo sto ti je brzina down. nikakva, ali oni su dokazali proshle godine uvodjenjem onih "game" i "sky" paketa da je moguce i ovdje flat uvesti, ali kad su vidjeli da su "previse dali" u odnosu na ostale ISP-ove, lagano povukli ponudu, smanjili najbolji paket na 700Kb i to je to, nazalost!
     
  15. tux_

    tux_ Aktivista

    Re: Flat Rate & Bosna

    Nije kad su vidjeli da su previse dali nago kad su vidjeli da im je kapacitet 10 puta manji od onog sto bosanac moze povuci.
     
  16. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Re: Flat Rate & Bosna

    isto tako vuku svi koji imaju flat, bosanac, nebosanac, flat se i uzima upravo za toga, da se abjuza
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Re: Flat Rate & Bosna

    Vjerojatno im pise nesto u stilu "Ako korisnik bude stalno koristio puni kapacitet veze i time ometao download drugim korisnicima ili umanjivao kvalitetu usluge drugim korisnicima, ISP moze privremeno smanjiti brzinu ili cak iskljuciti korisnika".

    To je samo kod nas takav mentalitet. Jer svi moraju imati apsolutno svaku novu igru koja je izasla (od njih 50 koje skinu mjesecno, jednu odigraju) i apsolutni svaki film (od njih 100 pogledaju 2) i seriju (od 12421sezone i 124311 serija pogledaju 2 serije sa 3 sezone) i program (12 verzija XP-a, 15 verzija Viste, razne pro programe koje nikad nece koristiti ali je uber mega super kul imati to na kompu) i jos dosta tih gluposti...
     
  18. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Re: Flat Rate & Bosna

    Ma nije tako, ja bih instaliro recimo Win Server 2008 i isprobo, da ga slusajno imam. :(

    EDIT: A da skidam 2-3GB sa torrenta, nisam izgorio po glavi, to mi je 1/3 mjesecnog limita.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Flat Rate & Bosna

    Heh, meni je limit tih 3GB, sto je krajnje zalosno, i veoma tesko ne preci taj "prag", ali nebih vala ni zelio 9GB, jer onda bi vjerovatno poceo sa skidanjem upravo sa tih torrenata, tako da, vishe volim prelaziti 1GB na 3G neko 3-4GB na 9G, ali kad bi elob uveo jedan paketic sa 1Mbit i flat vjeruj da bi iste sekunde preshao.... :mrgreen: :mrgreen:
    PS. Vala mogu i razumjeti zasto u evropi ima flat, samo kad pogledam onog svog rodju u njemačkoj, lik mjesečno manje prometa napravi nego ja, skine mozda 1-2 filma(i to divx kvalitet <700MB), malo surfa, msn i to je to, vjerovatno bi i oni uveli limite da imaju vishe bosanaca kao user-a, samo sreca njihova sto nas nema vishe na Dunjaluku, morali bi svakog drugog hapsit zbog piratskih programa i kopija :smt005 :smt005
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Flat Rate & Bosna

    Wow, velika razlika izmedju 768/256 i 1024/384. Za onog ko puno downloada, to je svejedno - ostavis komp preko noci da dere torrente.
    @Piroman: Shenron je fino objasnio taj nas mentalitet da se sve mora imati.