Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Naravno, pa kada imas odgovarajuci CPU+GPU, to se podrazumijeva. Ne zauzima CPU u potpunosti, tako da mozes slodobno da koristis oboje.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Može li SMP klijent zauzeti 100% procesora?
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Moze nakon podesavanja, jos je u beti pa ne stima sve, ali to je najbolje sto se tice iskoristenja trenutno.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    ja sam na 26% sa drugim WU,ali radim onaj veliki od 25000000 mislim da ima ovoliko nula :mrgreen:

    enise nisam bas skontao sta je to bolje kada si u prvih 8k,ako je ista bolje :D
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo ja clockao procesor i prekinuo onaj WU od 500 i sad se pojavio novi od 10000, pa mi malko cudne brojke.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Pa nisu fiksne velicine, zavisi koji te protein potrefi :)
     
  7. perke

    perke Aktivista

    mene je potrefio neki komplikovan :? radi vec 24h a tek na pola...i to ima "samo" 500 boba, a 2 sam zavrsio od po 5000 boba za upola manje vremena
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kakav je tebi grah pao :lol:
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    nije to samo 500 boba, otvori log file pa fino vidi cifru. On ti ga u systrayu pokazuje kao 500 (jer ne moze stat valjda 5.000.000)
     
  10. perke

    perke Aktivista

    prvi od 5000 boba
    [17:33:57] Completed 5000000 out of 5000000 steps (100%)
    [17:33:57] Writing checkpoint files

    ovaj od 500
    [16:26:28] Completed 240000 out of 500000 steps (48%)
    [16:32:09] Writing checkpoint files

    jedna 0 razlike, ako je to to
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    Napredujemo prema zadatom cilju od xxxx< 8000 :), fali nam jos pola milje mjesta da spadnemo :) i eto nas :) :smt003

    p.s. Enise gdje nesta drug :) :smt005
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Vratio kartice nakon testiranja :]
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Bilo je pitanje vezano za broj bodova koji se dobiju u zavisnosti od radne jednice (WU) koja se obradjuje. Listu svih aktivnih WU i bodova koji se dobiju za obradu mozete naci ovdje, a preko viewera ili loga mozete vidjeti koju ste jedinicu dobili na obradu.
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    Eto nas medju 8000 timova :)
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Polijepo se probijamo.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma top 8k nije nikakav izazov. Ja kazem da idemo na top 1000. Ima nas. Nabacite klijent na masinama na fakultetima, u skolama, na poslu i brzo cemo u vrh.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Naravno, sad idemo na 5k, to je slijedeci cilj, a nakon toga na 1k. To bi bilo pravo lijepo, mada je steta, ponavljam, sto se niko od PS3 vlasnika nije usudio da nam se pridruzi.
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Eh tako je to, kupe PS3 i onda samo igrice igraju. Povezivost na internet je vec visoka tehnologija za takve korisnike :D
    Posto sam u gimnaziji uzeo izbornu informatiku, ako uspijem 50% racunara ce imati F@H i stavicu na Startup da se pokrece posto se na kraju dana racunari gase. Prockasi nisu bogzna sto, poneki Celeron @2.6, neki su po 1 GHz a najveci broj su P3 i P2 ispod 800 MHz, a o RAM-u i grafickoj necemo sad... :D
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    Ovdje bitan kontinuitet i naravno broj aktivnih ucnesnika. Evo ja dajem casnu rijec da necu gasit PC i GTX 280 sve dok ne kupim GTA IV e onda slijedi :)
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    De mobile hackeru ne kaki, otvarao si hdd da vidis ima li luka u bureku.