Game of Thrones (HBO) [spoiler alert]

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Apr 6, 2011.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Night King-a su napravila ta "sumska djeca" da se bori protiv ljudi i zastiti njih, a onda se on okrenuo protiv svih. Cilj mu je i dalje bio isti da unisti sve ljude. Bran posjeduje "svo znanje i sjecanja ljudi" zbog toga Night King hoce da ga izbrise. Nisam cak siguran, ali mislim da Bran ima opciju da mijenja vrijeme i upravlja njime, tako da ima neke logike. Zna sta ce se desiti unaprijed i moze da ide u proslost, mozda i da je izmijeni. Stoga je valjda bio jedina realna prijetnja Night King-u.

    Uglavnom lame od kako se knjige ne prate...ali moze se gledati :)
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    True that. Night Kinga uopste ni nema u knjigama zato je sve ovako i tanko u seriji oko istog objasnjeno i to :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Children of the Forest su domiciono stanovnistvo Westerosa. Onda su se poceli naseljavat ljudi, i oni da bi se branili, od prvog zarobljenog covjeka naprave Night Kinga.

    U knjigama Night King bi mogao biti 13th Lord Commander of the Nights Watch, koji je se zaljubio u neku zemsku iz Zacarane sume, koja je izgledala kao white walker (hladna koza, plave oci), i znala magiju. Ozeni je i dovede preko zida gdje mu ona pomogne da magijom kontrolise ostalu bracu iz Nocne Straze. Onda sebe proglasi ''Night's King', i kren u teror Sjevera. Vladao je kao Night's King 13 godina, dok se free folk i Starkovi nisu ujedinili da ga pobjede.
     
    Last edited: Apr 30, 2019
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Night King nije Nights King

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Serija: Night King.
    Knjige: Night's King

    Al dobar pokusaj da se pravis pametan.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zašto provociraš s tim debilnim praviš pametan koji kurac.

    To što si napisao ništa ne znači, sličnost u imenima i to je to. Pročitaj malo nešto, istraži pa se javi i seri. Pametko ćeš ostati ovaj put, samo.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pokusao se pravit pametan... nasao se uvredjen. Nikad naucit.[​IMG]
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nije niko ovdje glup, svi dobro znamo šta znači pokušati praviti pametan. Svoje jeftine trikove i podle provokacije ostavi negdje drugo.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U pravu si. Svi znaju sta je kad se pravi pametan. Mene samo onda interesuje poenta tvog posta gdje si me pokusao ispraviti (neuspjelo)? Cisto informativno, da u buduce i ja mogu taj izgovor koristit kad mi pokusaj pametovanja ne uspije.

    Hvala unaprijed.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uredu je, razumije se na kojeg se lika u seriji misli. Nema potrebe komentarisati takve sitnice.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa ispravio te da ne bude zabune, šta je problem, ne smije te niko ispraviti ili šta?

    Svi imaju google i mogu ukucati difference between night king and night's king.

    https://gameofthrones.fandom.com/wiki/Night's_King

    https://gameofthrones.fandom.com/wiki/Night_King
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa sto nisi kucao u google prije nego si me pokusao ispraviti. Jer ja nista nisam pogresno rekao.

    U seriji lik ima naziv Night King. U knjigama je Night's King. Samo proglaseni kralj of the Night's Watch. Znaci kralj Nocne Straze, ili ti ga The Night's King. Ja sam samo radio paralelu da bi u knjigama Night King mogao biti Comander of the Night's Watch, ili ti ga The Night's King.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Bože sačuvaj, šalo baro.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Izgleda. Mjenjaj to.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma


    Joe ga bas ubo. Nahajpali kralja bjelana nizasta, Johna nema u borbi sa njim, Aria doskocila niodkuda a okruzeni bili. Jbg mogli su bolje napraviti.

    I u onim kriptama kada su poceli izlaziti mrtvi, kontam sad ce neko od starkovih vaskrsnuti al nista. I niko da nastrada dole, ni onaj deba bez cune.
     
  16. veki81

    veki81 Aktivista

    Dobar komentar za jurisanje dotrakija :D:
    [​IMG]
     
    dag_sa, donjapa and forzamilan like this.
  17. Zer0

    Zer0 Aktivista

    A jeste Aria stvarno iskocila niotkuda...mogli su bolje. Onako samo ideja, na mene bi vise ostavilo dojam da je Aria zrtvovala brata i prevarila Night King-a na "Faceless man ili Many-Faced God" trik. Da je ustvari ona bila ta koja je sjedila u stolici cijelo vrijeme, a da kasnije vidimo scenu mrtvog tijela odn. Brana iza drveta. Mogla je opet ubosti Night Kinga na isti trik nakon sto bi on to shvatio i uhvatio je za vrat...ali impakt koji bi to imalo, barem meni...kako bi to samo bilo mracno i crno poput te cijele epizode. Sokantno bi bilo...ne bi vise vrijedio argument da nije niko bitan umro...ima li iko da misli da bi to bolje bilo??

    Sto se tice scene sa Dothrakijima, meni je to bilo bas epicno, od te vatre na macevima do onog dijela kad se gase te vatre u daljini...koliko je ta strategija glupa, toliko sa druge strane ima epican pocetak...i uvod nemoci i ocaja...
     
    Last edited: May 1, 2019
    donjapa likes this.
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Dok sam gledao zadnju epizodu vidio sam hrpu nelogičnosti, a haman nisam jedini link
     
    aNaToMiC ! likes this.
  19. Esh

    Esh HWB

     
    Zer0 and Lamagician like this.
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Razočaran sam totalno u seriju. Sedma sezona je bila razočaranje i osjetan pad u kvalitetu, osma je već drastičan pad. White Walkersi su svih prethodnih sezona predstavljeni kao karakteri koji nemaju ljudskih mana kao što su emocije, ponos i da imaju samo jedan cilj - uništiti sve živo u Westerosu. To je maltene bila i ideja - dok se vi ljudi brinete oko prijestolja i kome će dopasti, ovo je stvarna opasnost. Koliko su samo bili nahajpani i kako je fantastičan world building bio u prve četiri sezone i sve to zbog ovakvog kraja ? Šta su radili generali Night Kinga, zašto on nije mogao samo otići negdje u pećinu ostaviti ostale da urade svoj posao, zašto su jebeni trebucheti postavljeni na prve linije, kao i konjanica ? Zašto su zmajevi tako blizu letjeli, jesu li to zaboravili koplje koje je ubilo već jednog zmaja ? Kako je Arya to prišla njemu iz lađe i ubila ga ? Uh ..., ima još toliko detalja da bi trebalo deset paragrafa napisati. Preglupo, serija je postala fan service. Meni nije ostao bukvalno niti jedan glavni lik do kojeg mi je stalo (možda samo Jamie) i samo čekam taj cleganebowl i da zaključimo ovo. Ovo je Dexter alike pad u kvalitetu zadnje dvije sezone.
     
    aNaToMiC ! and Zer0 like this.