GeForce 8800GTX/GT/GTS

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by starac, Sep 20, 2006.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    u slovu s i x :D


    sorry na off, morao sam :lol: :lol: :lol:
     
  3. Nani

    Nani Komšija

  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ah, sta si ocekivao? Uvijek nam je tako!
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Da ali svaki put sve skuplje i skuplje!
     
  6. Esh

    Esh HWB

    pa valjda si do sada uocio da su cijene u evropi jednake americkim, s iznimkom da su izrazene u eurima :) o tome se vec vise puta raspravljalo, no za primjer, spomenuta kartica kosta 640 eura u austriji.
     
  7. TopniK

    TopniK Komšija

    @Nani toj cijeni u Neweggu 649$ što po tvojoj procjeni izađe 1038 KM dodaj porez na carinu (jer na sve što se uvozi mora se platiti carina zavisno od procjene) te kada se taj artikl ''pusti'' u prodaju na to se doda još obaveznih 17% pdv. Zbog toga kartica u Plusu košta onoliko koliko košta. Ne radi se tu o lopovluku i zloupotrebi položaja (jer ih jedino Plus trenutno ima) nego o čistoj računici, poštenoj nadasve.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @Imperator
    Nesto ih previse volis! Prvo oni ne kupuju karte po cijeni koja je na neweggu nego po nizoj. Drugo i kod amera se placa porez. Trece imaju ih i drugi, a ne samo plus. Koliko sam ja informiran barem jos ntchs i uniexpert.
    A upravu si o lopovluku. Nije to lopovluk, to je bezobrazluk, pogotovo ako uporedis cijene u Hrvatskoj i kod nas.

    U linksu je jeftinija cca 100KM.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    nabavna cijena + carina + pdv + MARZA :D = toliko koliko jeste
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ali tamo nije Evga ;) Evga je uvijek skuplja od ostalih...(sad pokusavam opravdat tih 100KM :D)

    Ma i letimican pogled na Plusov cjenik otkriva da je to firma koja dere i guli...
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jos je plus medju jeftinijim (da ne bude direktan napad na njih). Nevezano za navedenu kartu, ovi koji sumnjaju neka letimicno barem prelete i cijene drugih komponenta pa neka uporede.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam vala te vase sarajevske firme, ali ovdje u tz su najskuplji. Jest da imaju dobru ponudu, ruku na srce.
     
  13. TopniK

    TopniK Komšija

    Da, ali npr. neka firma u Hrvatskoj (nebitno koja) naruči 50 komada 8800GTX kartica i sve proda u roku od mjesec dana jer je u Hrvatskoj drugi tj. bolji-viši standard i tamo ljudi, naravno, imaju para dok kod nas neka firma smije kupiti maksimalno 5 komada i to uz računanje da će ih prodati u narednih pola godine jer kod nas ljudi rijetko to kupuju tako da hrvatske firme i ako imaju 50 eura zarade na jednoj kartici opet su u dobroj zaradi jer 50X50 je 2500 Eura što znači da će oni na jednoj novoj i aktuelnoj grafičkoj kartici zaraditi oko 5000 KM dok se naši u BiH moraju zadovoljiti i sa jedva prodatih 5 komada tih novih g.kartica i zaraditi svega par stotina. Uzmi u obzir i to da mnoge naše firme na takvim karticama budu i u minusu jer oni recimo od 5 prodaju 3 a dvije im ostanu na lageru još godinu dana kada više ne vrijede ni 60% od prvobitne cijene i onda se reda radi moraju prodavati na akciji što je veoma neprofitabilno.

    O tome se radi. O problemu našeg tržišta. Jer u drugim državama IT firme se raduju novim grafičkim karticama jer njihovim izlaskom vide i očekuju veliku zaradu (velik broj prodatih) dok naše firme na to ne mogu računati.

    Inače ne radi se o tome volim li Plus. Ja volim samo sebe :D Istina, radio sam tamo skoro i imao sam mnogo pitanja poput ovih i dobio sam slične odgovore. A da odgovor nije šuplja i stvar marketinga uvjerio sam se i sam. Više ne radim tamo i nemam nikakvog interesa i koristi da ih ovde reklamiram i opravdavam tako da sve ovo radim sa aspekta objektivnosti.
    Da imam nešto protiv izjasnio bih se opet ovdje javno ali zaista, nisam uspio naći nešto zbog čega bi negodovao. Na sva pitanja ovoga tipa dobio sam konkretne, potpune i veoma argumentovane odgovore i iskreno ne sumnjam u njihovu vjerodostojnost jer kao što rekoh, kad ti kroz ruke prođu ti računi i računice, sve shvatiš sam. :wink:
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako rekoh u narednom postu, pogledaj i cijene drugog hardwarea. Narocitno onog iz "donjeg" segmenta koji se kod nas dobro prodaje. Jos jednom da napomenem da se ne radi konkretno o plusu nego o svim kapitalistima iz ove branse. Pa pobogu pogledaj cijene u didakti, uniexpertu, it-u....
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja samo znam da je gazda Plus-a extra lik, prije nego je otvorio Plus on je prodavao hardver u svojoj kuci. Ja mu maxuzije iz Velesica dolazio u Sokolovic Koloniju da kupim GF3 i 64 MB rama jer je bio ubjedljivo najjetinij prodavac hardvera na podrucju Sa. A sad vi skontajte da njegove prodajne cijene moraju otplatiti kiriju onolikog prodajnog centra u Skenderiji, zaposlene, distributere, skladiste i + njemu da ostane malcice za kahve :wink: Veliku pohvalu imam na Plus-ove ljudske resurse:stvarno su super momci / ljudi, drugu mom prije par dana crkla ASUS GF6600GT extreme edition( nije kupljena u Plusu) i on je odnijeo kod njih na servis, ljudi su je sat vremena testirali, probali je na drugim konfiguracijama itd, i nisu je znali popravit nit sta joj je, ali mu dali broj lika na Ilidzi koji popravlja hardverske stete, objasnili mu sve gdje je itd.,mislim vidi se da je ljudima stalo do musterije i svjesni su da je kupac UVIJEK na prvom mjestu i to mi se bas svida kod njih (ruku na srce , al u 90% firmi u BiH vas docekaju namrgodeni)
    Nemojte zezati, posteni su pravo!
     
  16. Esh

    Esh HWB

    off-topic alert :!:
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    elem na th-u su uradili review 8800gtx i gts na mashinama ...u prijevodu ako nemate quad core ....nemojte ni kupovati (a vjerovatno nemate para ni za quad ni za 8800)...

    sto se tice plusa ...extra momci ...jest da sam se sa reklamacijom ploce lomio 7 dana... inace u svakom servisu velika dorina sa keksom i 2l fante ubrzavaju stvari nevjerovatno
    :D
    poz
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ovi si svi dobro upamtite :!: :wink:

    sorry na ot
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma


    heh to je PUNO previse za te pare mozes kupit PS3 koji ce se bez problema i QUAD core proc izborit sa igrama novijih datuma.

    A onaj ko ima viska para to mu i nije skupo meni je iskreno preskupo jer mogu solidnu konfu bez monitora kupit za te para :!:
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ev da nesupljiramo ....probao sam danas 8800gtx...znaci stanete pored kucista... kao kad rernu upalite na 250 i cekate po sata prije otvaranja...
    nisam stigao 3dmark vrtiti ... jer mi je ponestalo molexa za dvd rw.upalila se na 300w napojnoj onako ...prevelika exotica...nece dalje od garantnog sto sys kaze