GeForce 8800GTX/GT/GTS

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by starac, Sep 20, 2006.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    @Goran: cisto me zanima koliko si trebao doplatit za 8800GTX?
     
  2. Predator

    Predator Aktivista

    J****e vas vase graficke karte i prepucavanje oko njih, umjesto da se nesto pametno ovdje procita trpimo preseravanja raznih kompleksasa.
     
  3. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Ali zaista, voleo bih da mi kazes gde sam govorio protiv PC hardvera na GA, mozda samo u nekim situacijama, revoltiran cinjenicom da ce otprilike za cenu jedne HighEnd kartice moci da se dobije isti graficki kvalitet na konzolama. Uvek sam bio na PC hardveru. Jednostavno, i po visu cenu hardvera, blizi sam PC Gaming filozofiji nego konzolama. Preferiram shootere, a to na konzolama, slozices se, jos uvek nije na nivou kakav nudi PC.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, bas me zanima. Ako ne neka sitna lova onda oke. Makar se 8800GTX manje grije od 7950GX2 i manje je bucna.

    Samo ne znam sto ti je trebala 7950GX2, razumijem ovo za 8800GTX. Za 7950GX2 ne vjerujem da je bolja od dvije 7900GT u SLI-ju.
     
  5. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Nije nikakva tajna, 200 eura doplate ...
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    :roll:
     
  7. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Hehe, ali ako ti iskrsne varijanta da za maltene nista doplate zamenis 2x7900GT, gde je efektivno 256MB raspolozive memorije, za jednu 7950GX2, gde je efektivno 512MB raspolozive memorije, zar ti ne bi zamenio?
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ma ne bih, jer je 7950GX2 grafa koja se bolesno grije i ima lose rijeseno hladjenje. To oko kolicine memorije ne igra neku ulogu. ;)

    EDIT: vidim doplata za 8800GTX bas i nije bila beznacajna...no to su tvoje pare, necu ti ja govorit sta da radis s njima.
     
  9. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Eto, ja sam imao prilike da probam, i veruj mi da se nista vise ne greje od SLi varijante koju sam imao ... Cak sam mogao vise da klokujem (gledajuci po procentu ubrzanja) u odnosu na SLi koji sam imao. A količina memorije recimo u onom sto sam ja igrao, ima itekako ulogu, pri rezolucijama koje sam koristio ... GRAW npr, koji igram online, mnogo bolje radi na 7950GX2, nego na SLi 2x7900GT ... A po performansama su navodno iste :)
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad imas dvije 7900GT u sli, mozes nabacit i VF700 na obje, jer su dovoljno razmaknute(uglavnom, ovisi o maticnoj), dok su one dvije grafe na 7950GX2 toliko blizu da nema pomoci. Na to sam mislio...
     
  11. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Haha, nista posebno. :)
     
  12. Dzigi

    Dzigi Novi član

    Došle 8800GTS od 320MB u Sarajevo... za 674KM. Čini mi se kao pravo dobar "bang for buck" u odnosu na ostali G80 u Bosni, a inače performanse 8800GTS razvaljuju bilo koju karticu osim 8800GTX. Količina memorije ionako nije bitna ako ne planirate igrati na više od 1600x1200. Jel se isplati uzimati ovu karticu kad je sljedeća serija G80 blizu, koja bi trebala donijeti nove mainstream kartice (jest da ćemo se mi načekati ovdje u Bosni)? I šta mislite na SLi ove dvije kartice, cijena im je otprilike kao jedna 8800GTX?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa sigurno da bi bilo bolje nego jedna 8800GTX, jedna 8800GTS nije puno sporija od jedne 8800GTX.
    Samo sto bi trebalo imat kvalitetnije napajanje i SLI maticnu, a i kvalitetno i dobro kuciste i isto bilo gotovo obavezno. Na kraju, valjalo bi trpit i duplo vecu buku. Dakle ima i mana i prednosti. Iako SLI ne nudi realan boost veci od 50%, imho je u ovom slucaju bolje.
     
  14. Raptor

    Raptor Aktivista

    Pa ima dosta "entuzijasta" na ovom forumu, tako da je i moguce :wink:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Osobno ne bih kupio nista jace od jedne 8800GTS sa 320MB, grafa je totalni best buy za cca 600KM, sve i da imam para. Dvije u SLI ne bih uzeo zbog buke.
     
  16. Raptor

    Raptor Aktivista

    A ja bih jednu 8600ULTRA ili sta vec za 400KM
     
  17. Nani

    Nani Komšija

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Nazalost, na to zaboravi :( 8600 Ultra nece kod nas biti ispod 550 - 600 KM kad izade.
     
  19. Raptor

    Raptor Aktivista

    1. ULTRA vise ne postoji, koliko znam
    2.8800GTS 320mb je oko 650KM

    Tako da 8600GTS valjda nece preci 450KM na startu
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    U Plusu je EVGA GF8800GTS PCX 640MB 1040 KM a ak mislis na model sa 320 MB on je 675 KM . Ne ocekuj u startu previse :wink:

    EDIT: Vecina mid-range kartica (6600 GT, 7600 GT je bila iznad 500 KM kad su tek stigle u nase radnje, zato ti kazem)