GeForce GTX 200

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GW, May 12, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    majke mi se pokajat neces, ja sam se preporodio sa ovim S1 na grafi, hem u loadu ne prelazi 50 C hem totlno bezcujna (nema onih dosadnih variranja u brizni venta kao na stocku).
    Kad se sjetim zujanja kod one Sapphire 4870, uh :evil: Svaku narednu grafu koju budem kupovao - ganjat odmah i Accelero za nju.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nece ti te rupice nista pomoci jer ti unutar tog oklopa vent od graficke pravi pozitivan pritisak. Mozes jos samo povecati temp, jer ce ti se jedan dio zraka oslobadjati prije nego predje preko cijelog hladnjaka.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  4. Vedo

    Vedo Moderator

    ja sam svoj uzeo u ingel-u, dostava me dosla 5 maraka cini mi se, medjutim, vidim preuredili su svoj web site, ne vidim im uopste VGA coolere.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja sam prvo u ingelu pogledao, ali na sajtu nema nista.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nish ne pise. cak ni na ebay.com i bestbuy.com nema :cry: ima samo za 8800 i 9800
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ali na ebay.de a meni to ne odgovara, posto mi jaran iduci mjesec dolazi iz usa :D
    koliko vidim u usa kosta 50$, a u europi 50 eura :roll:
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Nista novo :(
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  12. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    metni cijeli racunar u extra djevicansko maslinovo ulje :lol:
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pih ne zezaj Kingpin. koliko sam skontao, enis uskoro treba izbaciti test ovog coolera. posto ga planiram kupiti, zamolio bih ako je moguce, da se obrati paznja na temp memorije i naponskih komponenti. jedan jaran mi rece, da taj cooler dobro hladi gpu, ali da su temp meme i napojnih komponenti dosta vise (oko 120 stepeni, sa referentim oko 80-90) nego sa referentnim coolerom, sto nije dobro :cry: :cry:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, to je istina.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa sta je rjesenje stevie?
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vodeni blok. :D

    Salu na stranu, ne vidim neko rjesenje. Da zamijenis ventilatore mocnijim, eto i buke.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma mislim da tu ventovi nemaju veze, nego sam sistem hladjenja, jer su pasivci na napojnim i memorijskim kompoentama odvojeni od ostatka coolera i toplovodnih cijevi. cini mi se, da ima i prostora izmedju tih dijelova, tako da vent samo puse po tim dijelovima, a nista ne odvodi toplotu.
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Suti i trpi, 85C je ok temperatura. Uspori ventilator, do 90C si siguran :) IMO tim komponentama nece nista biti, VRM sekcija dura na 110+C, a memorija moze cak i bez hladnjaka, gola (mada nije preporucljivo). Sve ovisi o tome koliko zelis biti siguran, i koliko te brije zagrijavanje. Realno tesko je dizajnirati nereferentni zracni hladnjak koji moze prekriti sve potrebne komponente koje bi trebalo hladiti - jedino AC se odlucio na taj pothvat.

    Druga opcija je uber skupi full-cover vodeni blok + ostatak vodenog hladjenja, bez 5-6 stoja te nema tu.
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    naviknes se na 100% venta :0 veoma brzo :)
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i tako vent 100% rikne :D