GeForce GTX 200

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GW, May 12, 2008.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    imam jedan problem kod clockovanja 285-tice. probao sa evga precision 1.8.0, probao sa riva tunerom, probao iz nv cp-a, stalno ista stvar. koje god frekvecije podesim, odjednom GPU-Z pocne pokazivati 400MHz za gpu i 300MHz za memu (valjda 2D rezim rada). evo o cemu pricam:

    [​IMG]
    na toj slici se vidi da sam podesio clockove na 690/1300/1620

    [​IMG]
    a na ovoj se vidi, da su clockovi 400mhz za gpu i 300mhz za memu. zasto se ti clockovi spustaju? sta to uzrokuje?
    kad u EvgaPrecision mijenjam profile, samo se mijenja broj obrtaja venta. na prvoj slici se pojavljuju vrijednosti kako treba (kako je podeseno u profilima), a na drugoj slici uvijek isto.

    EDIT: koristim win7 64-bit 7600, probane sljedece verzije drivera: 190.38, 190.62, 190.64 i na kraju 190.89, i sa svima je isto.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Lol :lol:
    Pa ako je 2D mod, onda bi vjerovatno trebao pokrenuti igru da se digne na 3D klokove koje si postavio...
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hurma, pokrenem igru, npr NFS, i imam 22FPS-a (umjesto 60+ koliko sam imao na default postavkama prije clockovanja grafe). zasto? minimiziram je, GPU-Z i dalje pokazuje 400/300 clockove. zasto?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nisi to spomenuo gore. Da li grafik (ovo crveno u GPU-Z) padne nakon minimizacije?

    Konacno rjesenje bilo bi flashanje BIOS-a.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kada klokas sa riva tunerom postavi uslov da se u 3d digne na zeljene taktove kada je ukljucena hardware acceleration.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo o cemu pricam

    [​IMG]
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa znamo o cemu pricas :). Klokaj riva tunerom kako sam rekao.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    probao sam i s njim, isto. a sta fali Evga P?
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    fali sto nisam s njim ja probo pa ti ne mogu o njemu nista reci :). Uglavnom na svojoj 4870 sam jedino riva tunerom uspjesno podesio razlicite klokove za 2d 160/200 za 3d 780/1000. I mora raditi riva tunerom, kako si pokusavo?
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    pocetak.....
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a jest i ruzna ebo te :D isto da je homemade djelo :)
     
  13. GW

    GW Moderator

    Ako je ovo standardni gtx260, onda onaj ventilator ima da radi na milion rpm. :D
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    http://www.guru3d.com/news/nvidia-gt300 ... -unveiled/

     
  15. GW

    GW Moderator