GeForce GTX 200

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GW, May 12, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ukoliko grafa nema integrisanu zvucnu kartu onda moras sa maticne ploce prikljuciti kablicem sa spidf headera na grafu i bit ce zvuka mada cini mi se i tako moras prebaciti u opcijama zvucne na digitalni sitem rada a i ako grafa ima integrisanu zvucno onda opet moras u sound manageru izabrati da je ta zvucna defaultna.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    :roll: pojasni?!
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa valjda misli na ono da ATIjeve karte prenose i zvuk kroz HDMI izlaz (il tako nekako :D)
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Radi se o gtx 260, dosao onaj spdif kablic, pa reko da i to pristekam. I corak, zvuka nema :evil:
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cuj pojasni,pa ATI grafe imaju na sebi zvucnu kartu,prilikom instalacije drivera za grafu instalisu se i driveri za tu zvucnu i sound manageru se pojavi jos jedna zvucna koja se zove ATI rear output.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa u sound manageru moras prebaciti na ako je realtec zvucna,"realtec digital output" ako je creative "SPDIF out" za ostale ne znam.
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Ma prikopcano kako treba, odaberem spdif kao def., tona nema, probao starije drivere i opet isto...Sve razne kombinacije pokusao, ali nece. Imal neka kvaka kod nvidije ili?
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jok Dino, radi se o passtroughu signala koji je izveden preko PCI-E sabirnice umjesto preko SPDIF kablica. ;)
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    nisam to toliko duboko ispitivao al kod instalacije novog sistema u device manageru su mi stojale dvije zvucne i trebali su driveri,onda poslije instalacije u sound manageru su takodje stojale dvije zvucne i kao sto rekoh jedna se zvala ATI rear output.Radilo se o HD2600pro
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Nani mi je to nedavno objasnjavao. Cini mi se da je rekao da i u BIOSu moras stavit na SPDIF, ne sjecam se bas
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Dino kloker :lol: dajte ljudi roflmao zjapi prazan :lol:
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sule ako je za ROFL,šalji :wink:
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    rofl jeste da grafa u sebi ima i zvucnu :)
     
  14. artemis

    artemis Komšija

    Nastavljam sutra, probam i sa ovim vanjskim kablicem...
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Kao sto ti i napisah vec, jesi probao u BIOSu stavit na SPDIF?
     
  16. GW

    GW Moderator

    NV1 Vedo. NV1. :smt002
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    izgledaju isto moja stara 7300GT :)
     
  19. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Postoji li neki programcic gdje bih mogao upratiti koliki je GPU load, u pitanju je GTX 275. Dok kartica folda, temperatura prilikom obrade 511-ke , je samo 62 C. Nekako mi to malo i lici na neki 80% gpu load. Prilikom pokretanja nekog od benchmarka, Vantage, 2K06, Residen Evil 5, temperatura ide do 78C. Tu je ocigledno load puno veci cim se grije 16C vise. PPD za 511 jedinicu je ~6300-6500.
    GPUz u sensors tabu nema gpu load, riva tuner samo prikazuje frekvencije kartice, nema ni prikaz temperatura. Skinuo sam i EVGA precision 1.7.1, s njim radim overclock, podesavanje ventilatora, imam prikaz frekvencija i temperatura, ali load nema ni tu. Evo jedna slicica sa temperaturama prilikom foldanja 1888 jedinice. Da li bi PPD trebao biti veci?

    [​IMG]
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Za maksimalno opterecenje mozes koristiti FurMark. Usput, RivaTuner ima prikaz temperatura.