GeForce GTX 200

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GW, May 12, 2008.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Isto kao sto pun HDD umire jer je prepun podacima. zomg :roll:
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nije ok poredjenje :D ako 24/7 nesto citas i pises po njemu, 100% ce prije da rikne nego ako 10/7 nesto citas i pises po njemu (stalno naravno) :D
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Hajd ako ti crkne ventilator na 100%, ja ti uzmem novi hladnjak za grafu.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Otkud ovo da ventilator crkava kad radi na 100%? Kakve su to tvrdnje? Na osnovu cega?

    Ventilatori su obicni motori i nista vise, i napravljeni su tako da rade sa naponom visim i nizim od deklariranog. Prosjecan vent, kada je ova oblast u pitanju, pri 100% opterecenju ima zivotni vijek od 100-150k sati, sto je u prevodu izmedju 10 i 20 godina, tako ne znam cemu uopste diskusija o zivotu venta.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    E onda je Asusu sa svojom 4870 i EVGA-i sa par svojih djiforsica nekako promaklo to slovo "k" nakon brojeva 100 i 150 :evil:
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    U svakoj seriji postoje defektni proizvodi, to je moguce za svaki proizvod od konca preko konzerve do mlaznog motora.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    zaista bih volio vidjeti te ventove nakon 10 god, ne mora biti nakon 20 god. prvi puta sam sjeo za comp 97' i od tada se tim bavim, ali takvo nesto nisam dozivo za ovih 12 god.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Haj budi objektivan i reci planiras li koristiti tu karticu jos 10 godina.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    imam ja TNT 2 M64 u sestrinom PCu, ima joj i vise od 10 godina, ja mislim, al radi i to naclockana :smt005
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    naravno da ne, ali kao sto ti rece, u svemu ima falicnih primjeraka, i slazem se, pa se bas zato ne zelim dovesti u poziciju da otkrijem da je moj falican :D vent mozda i nece crknuti, ali ce vrlo brzo postati dosta bucniji nego sto je sada na 100% a meni je comp odmah do kreveta gdje spavam. sjecam se atijevke, kad kod nje pustim vent na 100% to sisti ko da voda curi iz probusenog slaufa, i iritira i mene, koji nisam bas neki cjepidlaka kad je buka u pitanju. u compu imam 5 ventova, a samo 3 tropinska konektora na mbo, tako da su dva na molexu (i nemaju tropinski konektor sa regulacijom obrtaja, nego su uvijek maximala), i oni mi prave problem. u genelecu sam narucio 2 silverstona, pa cu pokusati spojiti 2 veta na jedan tropinski konektor. je li to neko vec pokusao? po meni bi tropinski konektor trebao izdrzati tu duplo jacu struju
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Radit ce bez problema.
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da je defektan primjerak, dosad bi vec znao. Vrlo brzo postati bucniji? Pa podmazi ako primjetis tako nesto.

    Mislim da si se dosad trebao naviknuti na tu buku :D
     
  13. Esh

    Esh HWB

  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Mene malo buni hladjenje. Znaci toplina sa jednog cipa ida vani a sa drugog direktno u kuciste... :roll: ili bolje receno, direktno u hard disk :D Oni ocekuju da onaj ko kupuje gtx295 ima i full tower.
    Vidjecemo kako ce ispasti ali mislim da je hladjenje trebalo biti malo bolje odradjeno...
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma



    mislim da je ok sto to ocekuju, jer je tako u 99,99% slucajeva. tu karticu ne mozes staviti u drugacije kuciste. neces je uglaviti u frontier od 50km. i da hoces, ne moze stati. neko ko prodaje dvd player ili klimu za auto, ne prodaje ga onima koji vozaju yugu :D
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne znam bas. Nisam ni mislio na frontier. Mislio sam na antec 900, cm 690 i slicne. Kada mi je gtx280 bila u antecu bilo je jos par cm prostora. U slucaju da neko ima vise diskova i recimo tv kartu, audio kartu i sl. bice guzva.
    Ova karta bi trebala biti duza od gtx280. I znaci, fino se vidi na slici, karta ce da duva po diskovima. Posto tu 12ka ubacuje vazduh, sudarace se vruci iz karte i hladni iz vana, no mislim da je olaksavajuca okolnost sto ce vjerovatno taj vazduh otici 'gore'.
    [​IMG]
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  18. dzan

    dzan Novi član

  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Prvoaprilska bomba (obrati paznju na datum), neko se dobro potrudio i sve izmodelirao u nekom od programa za 3D modeliranje.
     
  20. artemis

    artemis Komšija

    Jel ima neka caka pri stimanju zvuka preko dvi-hdmi? Spojio kako pise, al zvuka preko hdmi na tv-u nema...