GeForce GTX 200

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GW, May 12, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma sta ti je, neki dan kad sam uzimao od lika MOMO-u (nasao ga preko oglasa), ima lik oko 30 godina, gledam mu ja komp kad ono unutra 8800 Ultra, ploca sa ddr3 memom, kuciste sa vodenim hladenjem (rece da ga je platio preko 600KM), pa ti kontaj da li to uzimaju samo sinovi politicara..Ima i kod nas zaljubljenika/freakova za hardver :smt002
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ma nisam rekao da to uzimaju samo sinovi politicara, nego sam samo broj ljudi koji ce je kupit uporedio sa brojem nasih predsjednika :D Pa sam tu jos ubacio i babine sinove u kontekst :D Slabo je takvih kao taj tvoj sa oglasa..
     
  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    a ima i dosta sinova politicara.... mozda je upravo i taj MOMO jedan od njih..... :lol:



    @ Stevie interesuje me sta kanis uzeti sebi novo, vidim da prodajes kartu? :smt006
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Jo vam price ko u birtiji, mrtva suplja. Jos samo ''savez napolje'' mantra.
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    sulu u pravu si btw uvijek rado citam tvoje ostre i pronicljive komentare i kritike bez pardona
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  7. igor.g

    igor.g Komšija

     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nvidia je mislila da ce RV770 imati 480 SP-ova, otud tako visoke inicijalne cijene. Sad su uvidjeli da su se zajebali, i da ce 4870 biti blizu njihovih najbrzih kartica(kako se navodi, u rangu sa 260 GTX), valja im spustit cijene. Jos da ne govorim o cijeni izrade GTX 2x0 GPU-a spram vrlo jeftinog RV770. :lol:

    Jos kad dodje 4870X2, ima da pwna i GTX 280 samo tako. :smt005
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Navodno ce GTX260 biti $399, a nakon prvih nekoliko sedmica ocekuju se snizenja :lol: a GTX280 ce biti 499 baksa. :D Price wars FTW! :lol:
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mah, uvijek postoji mogucnost da AMD digne cijene. Svi bi oni sto vecu zaradu. Ako 4800 serija zbilja bude tako dobra, necemo ni imati 4850 za 350KM.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Izgleda da ce 4850 ici na ovu integralu.
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    Al opet kad gledas da ati nikad prije nije imao dobre performanse koliko god vise shadera imao od nvidije a i kad se upali AA sve ode u racku.
    Sad nesto govore da vise se nece raditi AA putem shadera i da ce to poboljsati performanse kada je AA ukljucen , ostaje da vidimo kroz 2 sedmice
    A izgleda da 4870x2 kazu da dolazi mjesec i pol poslije dolaska 48x0, ali opet znamo kakva je zajebancija sa dual chip karticama i kakvo je stanje sa driverima , da im treba 3-4 mjeseca dok ne ustimaju drivere
    Ako ce 4870 imati 800shadera , onda bi trebala dual trebala da ima 1600 :lol: :lol: WTF

    Samo nek cijene idu dole, mi smo jedini na dobitku 8)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sjecas li se R300 i R350 chipova? :roll:
     
  14. artemis

    artemis Komšija

  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Samo za odlikase i fataliti-gejmere. :mrgreen:
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    nordichardware.com
     
  17. artemis

    artemis Komšija

  18. burner

    burner Aktivista

  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    [​IMG]

    Fugly!
    Doduse sta me briga, ionako necu kupit :mrgreen:
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    jao jao jao :)
    Kada ce to u bosnu doci pitam se :)