Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ljudi koji ove spravice koriste iskljucivo za posao ne vole bas te "otvorene" platforme.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Konkretno za mobitel uredu, ali uzmi u obzir tablet, gdje njega u poslu mozes koristiti? Uzet ces ili laptop ili mobilni. Na win nemozes ni teme promjeniti, nemas ni prokleti wallpaper. Android mozes modati da izgleda kao win, a obrnuto nemozes ni pomocu trikova.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije stvar u tome, jednostavno nije logično ovo kada će ICS zavladat tek za par mjeseci.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma logicno je ako uzmete u obzir koliko vremena je trebalo i jos treba da se implementira ICS, tako da ce u skladu sa ovom najavom tek nekad sljedece godine doci do masovnije pojave v5.0. Znaju oni sta rade, bitno je da se odrzi hype.
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Mozda znaju sta rade u drugim podrucjima, ali sto se tice proslijedjivanja updatea, tesko. Oko 1% mobitela ima ICS, i sad kad ovo izbace opet ce samo rasirit broj dostupnih verzija i razlika na trzistu. Smijesno je da jedna Motorola i dalje skoro nista nema sa ICSom a Google ih je kupio, a za ove ostale "partnere" da se i ne govori. Definitivno moraju nesto promijenit sa nacinom izdavanja i nacina kako to salju proizvodjacima i kad dopustaju pristup kodu.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa Jelly Bean ce bit prvenstveno namijenjen tabletima, nesto kao Honeycomb , ali nece biti samo za tablete. Uostalom dok dodje u fazu u kojoj je sad ICS proci ce godina.

    Ahmet, ma eto skoro su ih zvanicno kupili a i evo najavljeno je da ce izaci ICS uskoro za 4-5 modela.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ics je predstavljen u oktobru, a tek sada ga izbacuju i to za najbolje modele, dok ce tek do maja zavladat na svim uredjajima.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uvijek sam mislio da je honeycomb bio namjenjen tabletima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zna li neko gdje da ukljucim da mogu sa tipkama back,home,menu,kada kliknem da mi se pojavi "slide to unlock" a ne da pritiscem dugme za paljenje
    jucer mi se ugasio,prazna baterija i nece da radi,inace je radilo,android je 2.2
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    To sam i mislio, ali pomijesao imena :D Editovano.


    Ma nece ni do maja. Mozda tamo do avgusta da bude na vecini uredjaja. Uostalom to govori da Jelly nece doci rano, jer ce se on tamo pocetkom 2013 pocet sirit :D
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    narode, od druga djevojka uzela prije 3 dana galaxy S u telekomu i ne može nigdje da nađe kako da uključi notification light za propuštene pozive i poruke. nervira je pravo to.

    nije valjda da ni galaxy S kao i nexus S nemaju to?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema toga na SGS-u, ali ima izvrsna aplikacija koja to radi jos bolje: NoLED. Ekrani su SAMOLED, tako da se upali samo par pixela. :D

    EDIT: Nails me pretece. :D S tim sto se moze podesiti da umjesto ovih malih ikona budu tackice.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    rekao sam joj ja da potraži na marketu, ali zanimalo je da li fabrički to ima ili ne.

    mene je iznenadilo da ne može da nađe, jer sam mislio da samo nexus S nema to.

    hvala ;)
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da li vi radite preko task managera, clear memory, meni cim ode preko 200mb malo laga na desku kad saltam lijevo desno
    da ne otvaram beze temu, i imal ko da prodaje bumper za sgs, nesto poput iphone 4
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kazu da killeri rade vise stete. Ja ponekad ubijem neku vecu aplikaciju koju znam da necu vise koristit, inace ne koristim killer, nakon par dana resetujem telefon i uvijek radi kao podmazan.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Moze se i sa bln aplikacijom namjestiti da blinkaju ove tipke kod notifikacija, ali mora biti rootan telefon, i vrtit karnel koji podržava bln.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Galaxy S Advance, video koji radi je odlican. Ono sto primjecujem jeste da video nije "wobbly" kao kod ostalih telefona sto me zna mnogo nervirati bez obzira na velicinu rezolucije i kvalitet boja:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VouHCvwImIE&feature=player_embedded[/youtube]

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zev-DsxdzCA&feature=player_embedded[/youtube]
     
  19. pac

    pac Komšija

    Po meni nikakve razlike naspram obicnog galaxy s-a.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne bih rekao da djevojka zna niti da je voljna za te root avanture :D. a koliko znam, to joj je prvi android.

    valjda će joj ona aplikacija koju ste predložili biti od koristi.