Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Da, SE (jedva cekam da to "E" otpadne) je posvecen da uradi update na ICS. Iako je ICS bolje optimiziran i donosi dublju HWA implementaciju od prethodnih verzija, upitno je kako ce stariji uredjaji vuci IC. Mislim da je Sony pogrijesio sto nisu uvukli Vitu u Android ekosistem. Mogu osvojiti znatan udio Android trzista ako naprave Play tablet i Play phone sa hardware-om Vitinog kalibra. I Nintendu i Sony-u ce biti jako tesko prodavati mobilne konzole van mobilnih ekosistema, pogotovo bez smartphone funkcija.

    Sto se tice HTC-a, situacija je malo drugacija. Prvi Nexus je QSD 8250 s Scorpion jezgrom, Adreno 200, i 512MB RAM-a ali se nije kvalifikao za ICS, iako nema HTC Sense tereta, za razliku od ostalih HTC uredjaja. Bice interesantno vidjeti koliko modela ispod HTC Sensation ce dobiti ICS upgrade i koju verziju Sense ce imati. Cinjenica je da su novije verzije Sense-a komplikovale stvari za pojedine modele u 2.3, ne vidm zasto bi bilo lakse u ICS-u. Licno gotivim HTC ali su u zadnjem kvartalu zabiljezili znacajan gubitak trzista, pogotovo u Android high end segmentu gdje je osjetna migracija na SGS2. Srecom za HTC i ostale, Samsung jos uvijek nije u stanju da proizvede SAMOLED+ u HD izvedbi a i Exynos 5250 nece biti spreman za drugi kvartal ove godine. Inace, SGS3 bi iim pojeo veliki udio trzista. Cak i bez te dvije znacajne komponente, SGS3 ce biti Android top dog of 2012.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Desire s i desire hd ce dobit update.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To ce se promjeniti dolaskom ICS-a na Xperia telefone jer se uvodi PlayStation Suite, platforma za razvoj cross-kompatibilnih igara. Znaci vidjecemo veliki dio Android igara na Viti uz standardno niske cijene i obratno - bice tu skupih igara za Xperia telefone. Cilja se na sto vecu kompatibilnost i jednostavno portovanje, sto je i razlog kasnjenja PSS-a ovih mjeseci. Jedan od razloga zasto sam se odlucio za Xperia Play. Samo da ne najave nasljednika sada na MWC-u i bicu miran. :)
     
  4. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    To zvuci kao najbolja strategija da se vrate tamo gdje po mom misljenu i pripadaju, na vrh. Osim Sony-a niko nema brdo pozeljnog i ekskluzivnog sadrzaja, cak ni Apple, mislim na sve one PS2 hitove. Cini mi se da bi bilo lako oziviti te hitove u Android ekosistemu uz minimalne troskove jer su igre vec tu, nadam se da ce Sony napraviti Play tablet i obnoviti PS2 igre. Svaka cast iOS-u, aferim emulatorima, Angry Birds, Real Racing i Infinity Blade 2 su cool ali igre poput Shadow of the Colossus i MGS3 jednostavno nemaju konkurencije pogotovo ako se dotjeraju za ovu deceniju.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne razumijem se baš u tu problematiku, nego čisto me zanimalo, gledam neke modele, pa poredim.

    znači druga kombinacija je bolja. hvala ;)


    EDIT: jeste, prvi je TI OMAP 3620.
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Ako Sony ozivi PS/PS2 igre za vlastitu Android platformu, mozemo stosta ocekivati i za ostale (rootane) Android mobitele.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moguce, ali za non-Market igre Sony zahtijeva DRM autentikaciju (preko 3G-a ili WiFi-ja), pa ne znam kako ce to izvesti.

    Ono sto je sigurno da ce PlayStation Suite donijeti PSone, PSP Minis i pojedine PSP naslove na Xperia telefone (mislim da su Loco Roco, Daxter, Patapon i God of War najavljeni). PS2 igre otpadaju, mada to i nije strasno. Trenutno je na Xperia Play dostupno 20-tak PSone igara, ali ne bih preporucio dalju kupovinu dok se pravi PS Network ne pojavi, a to je vjerovatno sa ICS-om.
     
  8. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Da li postoji aplikacija koja mjeri jačinu zvuka u decibelima?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ali ti to nije validno.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

  11. extibo

    extibo Komšija

    Danasnji hardware na mainstream/high-end mobitelima je vise nego dovoljan da pokrene PS2 igre.

    PS2:

    [​IMG]
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zavisi s kojeg aspekta gledas - igre se sa PS2 moraju/mogu portovati na Android telefone, i to bi sasvim bilo ok. Medjutim, Emulacija PS2 hardvera na mobitelima je naucna fantastika za narednih 5-6 godina.
     
  13. extibo

    extibo Komšija

    Mislio sam na portove, a ne potpunu emulaciju. PS2 emu i na PC-u nije neka sreca.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa i ovi psx naslovi rade preko emularora, trebali bi sad razvijat igru nanovo da bi odgovarala hardwareu na mobu, plus sto novi model izadje svake god za razliku od konzole koja traje barem cetri.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kao sto PSP ima PSX emulator, isti je slucaj i sa Xperia telefonima, samo sto ga jedno XPlay koristi. Moze se ovaj oficijelni emulator natjerati i da pusta ISO-e. :)
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AyeFcldavTk&feature=player_embedded[/youtube]
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Jedva čekam ovo, samo ako sam dobro upratio samo ce raditi na više jezgrenim telefonima.
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Super izgleda ovo, ima potencijala a i smisla da se ubaci mob ovako i "nastavi" rad na vecem ekranu (nesto slicno sto je Atrix ponudio samo sto nije bas zazivilo). Kakav je ovo dock? Jel nesto custom made za Ubuntu ovaj ili je od mobitela ili kako vec?

    I, btw, kad ovo neko uradi: http://goo.gl/Rw0vv dodje mi da ga ubijem, stvarno je bezobrazno.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Iskljuci "annotations". Meni je uvjek off.
     
  20. black

    black Komšija

    evo par screenshot-ova ics-a na galaxy 3-ci
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    radi brzo bez veceg lag-a
    kamera nema preview
    video ne radi
    youtube ne radi

    velik broj aplikacija nije kompatibilan sa ics-om

    Sent from my GT-I5800 using Tapatalk