Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    One x, Nexus 4 i svaki sljedeci koji se.pojavi, ukljucujuci i ovu xperiu. Jedino ga cupa procesor sa cetri jezgre jer ih jos nema mnogo na trzistu, ali zato su jadno napravljeni. Kupis telefon od milje, a u ruci izgleda kao jeftino smece. Citav taj look and feel samsung telefona je jako los, barem meni.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Neki se dan igrao sa SGS3, i uopće nisam imao osjećaj jeftine izrade i kvalitete, iako sam do tad sam o tome čitao na netu. Niđe veze da izgleda kao jeftino smeće.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za cijenu koju platis izgleda. Nije da ce se raspast pod rukom, ali i nemas osjecaj da drzis stvar vrijednu tih para. Nexus 4, ovca phone, one s, one x, nokia 920, LG ne znam koja je oznaka, xperia s, evo o ovoj novoj da i ne govorimo, pa motorola sa kucistem od metala i kevlarom pozadi. Realno svi ti modeli su kvalitetnije napravljeni.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    O da itekako se osjeti
    Uporedi taj s nekim kvalitetnim telefonom, izgledat ce ko jeftin kineski proizvod
    Meni je malo falilo da kupim nokiu e7 umjesto sgs bas zbog kvalitete izrade

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  5. pac

    pac Komšija

  6. v33dran

    v33dran Novi član

    Kupio NOV SGS3, kada je bio 1200KM, koristio dvije sedmice i prodao kada je poceo poklopac baterije da skripi i kada je poceo da dobija ogrebotine sitne na istom. Toliko o kompletnom Samsungu. Koristim HTC One X vec 6 i nesto mjeseci, bez ijednog vida zastite, a na njemu ni packe nema, niti skripi, niti mu ista fali. Razlike izmedju mog i novog iz kutije gotovo da nema. Nije mi zao sto je gotovo pa duplo izgubio na cijeni, jer vrijedi svakog feninga. Sada mi je za oko zapeo Huawei Ascend D2, zbog predobre zavrsne izrade, ali me odbija "home made" procesor, tako da ostaje da neko drugi testira i ostavi utiske :). I da, da neko ne shvati pogresno, ja nisam rekao da je S3 los telefon, naprotiv, ali izrada je smeće u odnosu na konkurekciju
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imam i ja SGS2 već nekih 4-5 mjeseci sa najobičnijim plastičnim oklopom,nije čak ni gumena nego ona koja se lako lomi i packe jedne jedine,mobitel je isti kao onaj kakav je bio kad sam ga kupio..
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jeftino jeftino Samsung izgleda u ruci, to ne može niko poreći. OneX je cigla (u pozitivnom smislu) u odnosu na SGS3.
     
  9. v33dran

    v33dran Novi član

    SGS2 i SGS3 druze su dva razlicita pojma sto se tice izrade. SGS2 je izmislio kvalitet za tricu, samo da znas ;-)
     
  10. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    samo da u sony-a ne bude katastrofalna podrska za Xperiu Z (ZL) kao sto je trenutno za Xperiu S (flagship dok je bio)
    jos uvijek ICS sa dosta gresaka, problem sa kvalitetom nocni slika (problem sa fokusiranjem i prevelika kopresija slike, od 12 mp ocekujes kvalitetnu sliku itd itd)

    xperia p i jos dosta slabiji modela od S dobijaju prije JB (S tek neka u aprilu po najavi, jedino sto izvlaci je aosp ali i to je preuzeo sony da zavrsi), trenutna verzija ICS ima manje gresaka nego verzija na S itd itd.


    Ako ostane trenutno stanje moj sljedeci mob. sigurno nece biti Sony a pogotov ne flagship i ako mi se svida dizajn.

    (kad sam uzimao mob. ganjao sam neka je flagship samo radi podrske i slicni stvari, a ono se pokazalo kod sonya sve kontra, flagship zadnji dobija sve)
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    S je lijepo dizajniran telefon, ali ga je sony uništio sa podrškom i onim svojim sranjem što uvale u android. Telefon se ponača kao da ima 100mhz procesor, a ne dual core na 1,5ghz.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta je sa ovim updateom za samsung S3 na bh telecomu? Cijeli svijet ga je dobio osim telecoma. Jaran zvao da pita lik mu rekao da ruta fon i da stavi neki rom, da pogleda na jubitu kako se to radi :smt005
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Super ako tolerišu rootanje i flešovanje kuhanih romova..
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    :lol: tipična naša podrška
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Burazu KONACNO dosla Xperia Sola sa servisa (praznici itd...) Ljudi mu rekli da je bila cisto greska software-a cime se sam brickov'o. Isto tako su rekli da bez problema vracaju telefone na default postavke (kernel, OS) ako ga neko i slicajno ROOTanjem ili Flashovanjem brickuje i to uz pomoc nekakvog software-a te izgleda da se ne gubi garancija tim radnjama ....
     
  16. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    imas novi launcher (leak) koji se ponasa dosta brze nego standardni koji dode na ICS.

    ja kako znam za neki drugi rom (custom) moras otkljucati bootloader, a sony je striktno naveo na stranici da se garancija gubi cim se to uradi.
    imas cak i sony upustva kako otkljucati bootloader
    (moguce ga je i zakljucati opet)
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Konačno i ja pređoh na Android.
    Dobih na poklon Samsung Galaxy Ace sa Gingerbreadom. Telefon je jako brz kao i OS sto mi se jako sviđa i ogroman je napredak u odnosu na Symbian koji mi je uvijek bio kao usporeni snimak.
    Telefon ima integrisani GPS i zanima me koji je najbolji software za ova naša područja.
     
  18. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    iGo

    (mislim da imam negdje apk i mape)
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto neuze Ace+, za 50km vise dobijes duplo vise rama, bolji procesor i veci displey. Ovako ces brzo naici na hardwerski limit, barem sto se tice rama.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vidis da je covjek dobio telefon na poklon? Sta je trebao reci, de ti to vrati, doplati 50KM i donesi mi Ace+...