Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Bijeli još ljepši! :smt007

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je dosta ljepši crni, sa ovim se gubi osjećaj jedinstvenog kućišta, jer bijela odskače od crne.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Uh što ima loše uglove gledanja :lol: :lol: :lol:
    Beton telefon, nisam siguran za ovo čudo što su navaljali preko androida.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije li Apple patentirao cetvrtasti dizajn sa zaobljenim ivicama? Slicno izgleda i onaj novi Blackberry. Oba su kao veliki iphone5. :D
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sad gledao slike napravljene sa HTC One. Lose, mislim nije toliko lose koliko su najavljivali dobro. I koliko sam skontao sa ovim ultra pixelima idu na Luma-u 920, tj. na nocne slike. Te nisam vidio, ali ovo sto je na gsmareni je daleko losije od 808PV... Inace je telefon prelijep. Uvijek bih izabrao HTC ispred Samsunga.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam neki dan flashao Cyanogen na svog Samsunga, kao da sad imam drugi telefon, sa Samsungovim nije nikad bio ovako fluidan.

    Da sad kupim neki noviji telefon, bio bih u velikoj napasti da opet flasham custom rom, sto je smijesno jer gubis garu a sama cinjenica da modificiras nesto sto si masno platio nema logike.
     
  7. pac

    pac Komšija

    Ako ovom htc-u one bude imalo "normalna" cijena u telekomu definitio ga uzimam.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja jos nisam vidio telefon (barem online) koji ima ovako dobru "prezentaciju" onoga na ekranu kao da stoji naljepnica a ne LCD. Pogledaj ovdje kako je bug stranica prikazana, kao novine, živa slika:

    http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 0341_o.jpg

    Qler - Ja imam osjecaj da niko ne posvecuje pažnju kameri kao sto se to radilo vec je usputno tu. A znas kako je bilo na 6220, K750, K800 pa i na toj nokiji koju imas. Prvo telefoni dolaze sa LED osvjetljenjem dok sa druge strane ne vidim drasticne promjene kod optike.

    Vjerujem da telefon gabarita poput Sony Play moze trpiti optiku kao recimo ova iz DSC serije: http://regmedia.co.uk/2007/02/28/sony_dsc_w90_2.jpg

    No apsolutno na zalost nikakvog nagovjestaja da se radi ozbiljnije na kamerama.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nokia nesto najavljuje sad, vidjet cemo na MWC. A i Google je rekao da sljedeci Nexus ce biti sa "insane" kamerom...
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pogledaj uporedni test i procitaj zakljucak. 808PV bolja..
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ne, govorim o gabaritima, moze se napraviti prihvatljivi telefon sa "jacom" optikom.
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ne znam ima li smisla uopste traziti manu ovom telefonu, od obicnog do power usera ovaj telefon moze zadovoljiti apsolutno sve. Ko se zali na kameru (trazi dlaku u jajetu), neka kupi profesionalni aparat i kraj price :D kolko sam telefona promjenio, za 5 godina nisam uslikao 30 slika i snimio 2 klipa, tako da je po meni novi HTC savrsen mobitel, od dizajna, izrade, ekrana, hardwera generalno... Samo jos da vidimo koliko ce kostati, negdje sam procitao da je preorder skoro 700$ za sim free varijantu...

    Ne znam sta samsung planira, ali cisto sumnjam da moze bolje od ovoga bar sto se dizajna i izrade tice, a i Super LCD 3 na HTCu je ocigledno bolji od bilo kojeg amoleda. Jos ako S4 spakuju u ofirnu plastiku i naguraju jos vecu dijagonalu ekrana... pih :D
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    2139 slika sa svojom 808 do sada napravio... tako da svako ima drugcije prohtjeve i od ultimativnog telefona trazi ultimativno sve. Ali sto ga vise gledam i citam o njemu, stvarno sve mi se vise svidja. Dosta su dizajna pokupili od nokia-e. Curved glass, curved back, masinski izbuseni otvori za zvucnike, a i oko kamere su dosta kopirali od nokia-e, samo da vidimo koliko uspjesno :)
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pa ostavis tu nokiu za fotkanje, a uzmes One za sve ostalo :D Uzmi i ti jednom platformu koja nije mrtva :D Ja sam se zaljubio u dizajn, crni definitivno otkida, evo dajem milju maraka sad :)
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ko jos na forumu smatra da ovaj telefon barem trun jedan lici na Nokiu? Bas si smor. Ako si toliko zadovoljan sa tim telefoncicem, onda ga nastavi koristit.

    Ovo je isti display kao sto ima one x, samo je full hd. Ovdje su neki rekli kako ima katastrofalne uglove gledanja:lol:

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Interesantno da ko ima telefon sa strava kamerom samo ga koristi za slikanje, čak nema ni sim karticu za telefoniranje u njemu, za to koristi dodatnu nokiu 3310, dok svi ostali korisnici pođahkad šta uslikaju sa svojim prosječnim kamerama, a kad im zatreba kvalitetna slika uzmu fotoaparat. Ja sam uslikao 10 slika telefonom za godinu dana.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisam rekao da lici nego da su pokupili neke fazone koje je nokia prva pocela da koristi, ako cemo na koga lici, Z10 i iPhone 5. Ocito je da su im oni bili inspiracija.
    A telefoncic slusa fala bogu, ne treba nikakve custom romove i slicne zezancije da bi npr. imenik otvorio bez stekanja....
     
  19. pac

    pac Komšija

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sta bi mene jedino privuklo kod Nexusa je to sto je Android stock, bez ikakvih primjesa i sto ima bolju podrsku, za dalje nadogradnje... Inace One je trenutno zadaca svima, bas me zanima sta se S4 ponuditi :) kad je One ovako dobar :)