Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Bez custom roma nema price :D Ja sam danas fleshao novi android 2.3.3 HyperDroid V9.0 (ko koristi HD2 moja preporuka), jednostavno leti sve, overclocking radi bez problema, cpu undervoltan, baterija izdrzi skoro 3 dana. Vedo nemoj biti mish, overklokiraj telefon bar za 200MHz :D Ja imam neku vrstu custom hladjenja na HD2, zadnji poklopac mi je custom :D
     
  2. gorisha

    gorisha Novi član

    hvala na dobrodošlici. I ja sam zazirao od ROM i overclck-a ali kad sam jednom vidio kako to može dobro da izgleda sve je kranulo kako treba. nisam primjetio da se bilo šta događa (negativno) poslije overkloka i nisam iskoristio maksimim koji mi pruža kernrl (1.8 GHz) tako da to sad funkcioniše normalno. Svakako bih dao podršku upotrebi ROM-a ali tu treba biti oprezan i proučiti ROM a bogami i isčitati postove o njemu da bi se čovjek mogau uvjeriti da se radi o sigurnom proizvodu.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li se isplati kupovina i7500? http://www.gsmarena.com/samsung_i7500_galaxy-2791.php
    Dao bih preci preko 128 MB RAM, jer su mu ostale specifikacije mraaak :D
    Najvise me interesuje velik ekran, multimedija, te kamera s tim nepotrebnim blicem i AF-om i naravno koristio bih ga najvise za surf, muziku, slikanje materijala za studij, zabiljeske te poneki pdf :D
    Imao sam okvirno razmatranje izmedju HTC Wildfire (premal ekran), HTC Hero (predobar, ali ipak je polovan), LG Optimus i Eve (rezistivni ekran). S obzirom da je ovo nov uredjaj i mogu ga uzeti za 350 KM, interesuje me da li je ovo dobra kupovina i zamjena za Nokia 5800?
     
  4. neko

    neko Aktivista

    jel' ti malo 128 rama? mislim, ja gledam ipak malo vishe da se protegnem, da mozes i poigrati stagod kvalitetno. to je moje misljenje, nemoj sta zamjeriti. :) peace!
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

  6. neko

    neko Aktivista

    po onome sto sam ja gledao, galaxy s i9000 je nekako i optimum i minimum ujedno. gledao sam neki samsung, s losijim performansama, pokrene on dosta toga, ali spor je pravo kad je najpotrebnija brzina. (vlasnik je dobio telefon i kaze da nema pojma koji je model :S :D )
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uzmi I5700, za male pare dobijes proc od 800Mhz :)
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Znaci od skoro sam korisnik Androida, noob bukvalno, molio bi sta predlazete da radim sa sljedecim telefonom. Na njemu je sve standardno otkad je kupljen nista nije mijenjano, instalirao par aplikacija i to je to.

    Mobitel:

    HTC Desire Z


    Sve preporuke, naravno koje nece uroditi nekim negativnim ucinkom, su dobrodoslo.

    Hvala
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ostani na stocku i instaliraj aplikacije :) za sve ostalo ti treba root.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Evo iz starijeg posta par preporuka za App-ove:

    Sretno. :wink:
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hvala hvala ali od aplikacija vjerujem da imam sve sto mi je potrebno, tu sam u toku, vise sam isao na OC i ROM editing, ali mislim da cu ipak ostati sve stock, dobro sluzi ovakav kakav je.

    Hvala
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Postoji li aplikacija za android koja pokazuje na displeju stanje kredita?

    Nešto slično duže vrijeme koristim na symbianu pa bih volio tako što,
    tj. da nakon svakog poziva, poruke, korištenja interneta koristi komandu
    *100# i izbacuje rezultat na ekranu.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kako si to namjestio na symbianu?
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Aplikacija Touch Balance, vidi na Ipmartu, čini mi se da sam tamo našao, poodavno.

    Uglavnom nakon svakog trošenja kredita imam tekst u obliku note ili sastanka, ono na
    displeyu gdje taj program učitava komandu koju mu ti narediš, u ovom slučaju *100#.

    Uvijek mi na displeju stoji Stanje vašeg kredita je bla bla :)

    http://www.symbian-freeware.com/downloa ... lance.html
     
  15. Looney

    Looney Komšija

    Nedavno sam prešao sa Symbiana/Garmina na Android i još uvijek nisam pokušao ništa kada je u pitanju navigacija a za par dana će mi trebati :)

    Vaše preporuke? Koja navigacija, verzija, karte?
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    iGo meni zakon. Ganjaj verziju za rezu display-a da ti odgovara rezi tvog telefona.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako funkcionira iGo, placa li se itd. Jesu li mape detaljne kao na garminu?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Placa se jednokratno. Googlaj :smt002 Mape su extra-detaljne, i na iPhonu sam koristio iGo navigaciju, meni je odlicna.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel moguće na androidu vrtit naše jezike?

    Može li mi neko reći o čemu se ovdje radi na I5700?

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    pa pise ti u youtube komentarima

    samsung spica gt-i5700
    cyanogenmod a8.1 with:
    ssswitch v04
    ckMOD kernel bfs0002
    intercept 3d drivers
    swap partition 128mb and comaptche set to 28%
    uv -50mv
    vm heap 24, jit enadbled
    system/data/cache ext 2/2/2