Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. rijads

    rijads Aktivista

    Ako si vec rootao ne mozes nista zajebati instaliranjem roma da ti jos para izleti, jedino vremena :D.
    Ne znam na koji uredjaj zelis cm instalirati, odlican je rom sa dosta funkcionalnosti (i dosta vise ljudi na njemu radi od bilo kojeg drugog roma), MiUi doduse ima dobar kineski community ali je i to fork cm-a, kopija iOS-a, i kasni za android verzijama :D.
    Nego da ne skrecem sa puta htio sam reci da sam ja probao cm monthly release, ali posto je HTC One boomsound closed source, a u cmu je sve opensource, nemaju tu podrsku za zvucnike, i dosta su losiji zvucnici bili nego na sense romovima (i google play edition romovima) jer oni podrzavaju boom, takodje pored toga imao sam probleme sa kamerom na cm-u, mutne slike hvata ne znam koji je razlog bio, to je bilo prije 3-4 mjeseca mozda su rjesili taj problem, ali mi je boom sound dealbreaker bio tako da sam ostao na GPE rom-u, najbolje ti je kad budes imao vremena uraditi backup aplikacija, podataka iz aplikacija i wifi pasworda (veoma bitno :D) sa titanium backupom ili rom toolbox-om i onda probati cyanogenmod, nemoj ga instalirati i testirati na mobitelu ako ti je neophodan za svakodnevnu upotrebu, takodje baterija ce ti daleko brze ici prvih nekoliko punjenja (bar je tako kod mene bilo kad sam testirao).
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na kraju ne zvuči to tako bajno, zar ne?
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    @aeRo: zasto ne AOSP rom za SGS4?
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    CM možeš komotno pristaviti na telefon koji koristiš non stop. Trik je da staviš samo stable verzije, a ako hoćeš da zaobiđeš bugove onda preskoči nightly i monthly verzije.

    Ja već dugo vremena na svim telefonima koje sam imao, kao i kod telefona koje sam kupovao supruzi, koristim strogo SlimROM. ROM je predobar, baterija dosta duže drži, odziv telefona je brži prilikom otvaranja aplikacija, oguljen je od svega što ti nije potrebno (čak i Gapps ima light verzije). Jedina prednost Stock ROMa je kvalitetnija kamera
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @AdoSA
    "Jedina prednost Stock ROMa je kvalitetnija kamera"

    Baš sam citao negdje taj problem, ne znam kolika je razlika ali eto meni je jedini digitalac u kuci S4 :D
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    I meni je najbolji digitalac SGS4 :). Kamera jeste kvalitetnija na stocku i ima ljepse boje ali i ova me extra sluzi :) Da mi treba nesto vise definitivno bi ganjao kakvu dobru kameru :D
     
  7. black

    black Komšija

    Prije nego ista pocnes uradi backup u CWM-u ukljucujuci i EFS particiju.
    Ja sam zeznuo EFS pa sad moram modani baseband koristiti
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    philz touch recovery - nema bolje! :wink:
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Koristi li ko ovaj S Health i mjerac pulsa na SGS5? Koliko je ovo pouzdano? Ja dok sjedim za PCom, prema mobitelu, puls mi bude 48-55, reko evo ga gasi se mashina :D
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    koliko znam moras imati onaj njihov sat na ruci da bi bilo tacno skroz..

    kod jarana je tako, njihov sat i sgs5 i sve rega funkcionise..
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    sto se tice Health app koju koristim na S4 poprilicno je tacna aplikacija sa marketa...

    bas sam mjerio app pa nakon toga sa pravim aparatom i varira u 2-3 broja..

    mislio sam da su fake app ali eto
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    SGS5 ima hardverski heartbeat sensor, stavis prst, neko svjetlo pusti kroz njeg i valjda oksigen u krvi reflektuje to svjetlo nazad i tako mjeri otkucaje.
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    to neki princip kao ono preko prsta i kamere?

    davno nekad na androidu sam imao app za to, stavis kaziprst na lecu kamere i mjeri otkucaje srca, sad koliko je tacno ne znam
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ne moze se koristiti u medicini, ali je relativno tacno jer u sustini to radi da se dobije neka referentna skoro-pa-bijela slika kada se ukljuci LED, i onda program pokusava naci neku izmjenu u boji koja se desava kada krv ide kroz venu, i tu frekvenciju prikaze kao broj otkucaja.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Znaci vakat je za sistematski pregled :)))x
     
  16. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Slican fazon. Samo ovdje imas poseban senzor ispod kamere, do led i on mjeri, otkucaje srca. Mjeri sa tacnoscu jednog otkucaja.
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pa eto evo testirajte bilo koji mobitel sa kamerom + blic da ima :)

    instalirajte heart app sa marketa i otprilike na svakom mobitelu pokazuje identicno, razlika minimalna :D

    U šuštini je poprilicno tacno, jer sam testirao na više nacina xd
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zanimljivo, nisam ni znao da ovo ima. :)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Ako netko hoće invite za googleinbox nek posalje pm.
    meni je bezveze ovaj google inbox :D

    Edit:nema vise