Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Je pa će ko Huawei, svaki kvartal dignu cijenu svih telefona za 10-15$ i onda dođeš da su drugi najskuplji poslje Samsunga.
     
    Sena likes this.
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Cijene su katastrofa ccccc (A1 230€, dok je online ~190$, što je ~40% razlike) jasno je da oni trebaju francuzima platiti pdv, carinu na uvoz itd. (naravno to mora i onaj tko kupuje online, ali postoji vjerovatnoca da ce ga i zaobici) ali će ovako sjebati svoj najveći adut, a to je upravo cijena.
     
  3. black

    black Komšija

    Jest ali dobijes garanciju 2 godine, mislim da je to minimum u EU, kome ne treba gara moze kupiti online.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Plus na ugovor imaš popust tako da ta cijena zna fino sletiti a garancija ostaje.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Zna li ko kakvih radnji gdje se mogu uzeti tel? Trazim ovaj mi Note 3. Ovaj sto je prodavao za 525 više nema.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    vidi kod Dzileta, on ako nema, javice ti se kad nabavi.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Javio sam mu se. Čudno mi je što je ovaj iz Doboja 6GB verziju prodavao za 525KM, dok je kod Dzileta 4GB verzija 520KM, a kod ovog pacmoby 6GB verzija je 560KM. Ne znam koja je cijena ispravna :)

    EDIT: malo bolje pogledah sada, i vidim da se ovaj telefon sa 4GB RAMa nigdje ne spominje. Svugdje se spominje iskljucivo sa 6GB RAMa, dok je ROM 64/128GB (plava verzija dolazi iskljucivo sa 128GB ROMa)
     
    Last edited: May 24, 2018
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ma niđe veze da je danas 4gb minimum.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa ovaj iz doboja je već uračunao dostavu :D, dok je kod džileta to posebna stavka ;)
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Izguglah info, da je 6GB varijanta izasla u septembru 2017. I na toj varijanti su svi radili recenzije. Tek naknadno, krajem novembra 2017. je izasla i jeftinija 4GB varijanta.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na 2gb radi sasvim normalno.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited: Jun 4, 2018
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znači nisam umislio silne bugove i probleme sa notifikacijama, dođe miui update tačno sa svime što me mučilo i sada radi kako treba. Samo kasno mu sada :D

    Napravit ću ja pixela od njega :)[​IMG]

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja treba mi savjet.

    Razmisljao sam o Xiaomi 5 plus 4gb ili Xiaomi Note 5 3gb varijanta iako mozda se protegnuti na 4gb varijantu kad je lom nek ide. Iako mi se ne daje više od 300km za Xiaomi.

    Iako žena ko žena evo dobacuje sta ce ti Xiaomi to ce crknuti kroz nekoliko dana, da li ici na neki Samsung, Huawei i slicno.

    Vi sto koristite Xiaomi 4,5 modele kako vas služe i jeste li se pokajali odabirom Xiaomija :D
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prvo brend nema veze, znači huawai je kinez isto kao Xiaomi. ja koristim note 5 3gb i bolji je prije svega radi procesora GPU i kamere u odnosu na 5 plus tako da definitivno njega.
    Telefon je odlično napravljen, baš imaš osjećaj da je čvrst i dobro napravljen, ekran super ugl ne znam bolji za tu lovu.

    U odnosu na druge brendove vrijedi samo radi baterije ako ništa, znači dva dana bez ikakvih problema, uspio sam preko 9h sot
     
    Eldorado likes this.
  16. black

    black Komšija

    Ja koristio Redmi Note 3 Pro skoro dvije godine, nikad nije stao.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sam sa svojim redmi 5 plus prezadovoljan!Nedavno sam isao bas max da bateriju do 0 iscijedim i uspio sam skoro sa 8h SOT i haman skoro 2 puna dana koristenja,tacnije 1d 21h.Sto se tice fluidnosti, sve leti za 10 je.Ono sto me nervira je ekran i osvjetljenje na maximumu je skroz lose, kad si vani i na suncu, pa je malo teze sve da vidis normalno.Kamera nista posebno, ali zbog kamere i nisam uzeo telefon.Medjutim, nakon zadnjeg update-a nesto me zeza wifi.Zna se desiti da uospte nemam konekcije tj izlaza na internet.Samo zaglupi!Prijavio sam bug i poslao log.Ne znam je li do mene, mada ne vjerujem, jer mi svi ostali uredjaji normalno rade.Cim predjem na 3g radi sve normala.Ostalo nemam stvarno nikakvih zamjerki.Fluidnost sistema i baterija su mi primarni pa ako to ganjas super phone za ove pare.
     
    Eldorado likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vidiš note 5 je baš bright, vidi se na suncu bez prpblema.


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa zar im ekrani nisu identicni??

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mislim da jesu identicni.

    Idem na Note 5 verziju sad razmisliti jel uzeti 400km 3gb ili 430km 4gb verziju.



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk