Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moram priznati da i meni nije jasno, evo goNJam gore dole sve pet.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja kupio i Nova launcher Pro i jos neki, cicao postavke, na kakvi, ne može to nikako da bude kao iOS


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Bez Nove pro ne bih mogao gledati one ogavne samsungove ikone od metar sa metar ni 5 minuta. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Drugaciji je sistem. Kao dva razlicita engine-a. Meni licno ne smeta ali jeste velka razlika samo nije do performansi. Tako da se ljudi ne bi trebali zezati oko repliciranja isto dizajna. Nije moguce.

    Ali se tranzicije vide cak i na video klipu:



    Mislim da koriste jedno verziju smootheninga
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja ne znam sta vidite tu specijalno kod scrollinga
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa super, odmah imas manje zahtjeve kad kupujes novi telefon jer ne primjetis to trzanje.

    Meni se recimo svidjaju neki novi Androidi al cu “morat” opet kupit iPhone. I to ne zbog nekog ekosistema ili iClouda, ne.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne vjerujem sta citam i koje "karakteristike" vi ganjate
     
    Qler likes this.
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Evo vrtim taj čisti Android neko vrijeme, prvenstveno radi kamere.
    Kada idem na share i copy to clipboard, znas kolilo puta mi se desi da prije samog klika citav meni se povuče prema gore, i kliknem nesto totalno drugo nego sto sam htio. Dakle niti jednu od tih opcija ne koristim samo jbnu copy to clipboard (nigdje ne vidim opciju da maknem ove nepotrebne druge opcije, toliko o prilagođavanju androida, al kazu ovaj q android da ce ovo rijestiti :D)
    Znas koliko puta dignem telefon da samo vidim koliko je sati, čas skonta da zelim to vidjeti, cas moram upaliti ekran da vidim to.
    Tipkovnica - jos uvijek trazim tipkovnicu s kojom mogu precizno i brzo tipkati kao na iphone. A probao sam ih skoro sve.
    Kad vec kameru spominjem, bolja je na pixelu, al znalo mi se desiti par puta uslikam nesto, poslje te slike uopce nema u galeriji.
    Isto tako ovaj 2x za paljenje kamere neka jednostavno nece, i dok je ja upalim prodje momenat.
    Ovaj google assistant bez obzira sto pogasim da me ne zanima tamo neki toronto kako igra, on mi nudi notifikacije koji je rezultat.
    Pixel launcher je njesra samo tako, sreća pa je Nova tu.
    Trzanja su prisutna mnoogo vise nego na iosu, majkin 6s telefon star 4-5god radi glađe nego ovaj.
    Al ovo su sve neke djecije bolesti, zar ce nekada ih izliječiti. Ne kazem ni u ios taboru da je idealno, ali te neke osnovne funkcije rade puno bolje, isto tako kvaliteta samih aplikacija je mnogo bolja na iosu.

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ok ta 1. poenta ti je na mjestu jer je android share totalno glup i to je tako otkad postoji.

    Ne koristis always on display? To je ono sto iPhone jos nema. Google-ov je jos jedan od najlosijih (u poredjenju npr sa LG-jevim koji je izuzetno koristan) ali barem je tu.

    Koristim swiftkey godinama, ne zato sto je najbolji ili najbrzi, nego zbog navike. Kad god mijenjam softver tj. vracam na fabricke, doceka me google keyboard sto mi stvori nelagodu (posebno zbog razlicitog rasporeda ovih sekundarnih tipki). Jednostavno koristis ono na sta si navikao ili sto ti je ugodno.

    Nisam stvarno cuo da se neko na to zali, koristio sam Nexus 6p i apsolutno niti jednom mi se nije desilo da se ne otvori kada brzo dva puta pritisnem dugme. Desavalo mi se samo da slucajno dva puta pritisnem pa se otvori kamera. Ne mogu da zamislim da je na 2-3 godine novijem pixelu to problem.
    Btw, koji je to shortcut na iPhone-u za brzo otvaranje kamere?

    5W punjac u kutiji uz telefon od hiljadu dolara kod jednog "giganta", dok kinezi nude i do 50W je apsurd.
    Njihove poslovne prakse mi se gade, uklanjanje 3,5mm prikljucka radi nekog imaginarnog razloga, zatim davanje prednosti face unlock-u a kompletno uklanjanje otiska za prste, jer da ga stave nazad, to bi zaboga poremetilo Apple logo.
    Razbijes staklo nazad? Nema problema, staklo je 5-10 dolara, jel tako? HAH, malo morgen. Iz nekog razloga skuplje nego displej.

    Google je krenuo istim stopama, da budemo iskreni, ali jos imaju dalek put da stignu Apple.

    To sto se ponekad vidi sjeckanje na androidu prilikom animacija (iako je to samo sjeckanje, jer pravog laga nema) i zato je nekome drazi iPhone mi je presmijesno.
    Ali znas sta mi je jos smjesnije:
    "nas telefon sada podrzava brzo punjenje, ali na 2000KM koje ste vec dali za telefon morate dodati jos barem 100KM za odgovarajucu opremu da biste iskoristili tu mogucnost."
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Potpis što kaže Kvaju.

    Google notifikacije fakat frustrirajući, izbaci mi dan poslije rezultat utakmice Željo Sarajevo, iako sam dissmisao notifikacije.

    Always on I kod mene na koliko 7 plus nekad neće da pokaže kad podignem telefon. Retardiranog mi je ovo, jer na lumiji je bila opcija da mahnes rukom preko ekrana i onda ti pokaže notifikacije. Ili recimo kad iz džepa izvadio, što je bilo baš handy.

    Sharing opcija svakog frustrira. Taman kad hoćeš da pritisnes na jednu opciju ona lista se proširi i pritisnes nešto drugo. Ali eto kažu da će biti popravljeno to u android q, ali da će se moći customizovati, sumnjam.


    Pixel launcher je bezveze, meni je pravio neki glupi gradient ispod ikonica u docku, ako imaš wallpaper koji je svjetliji, onda će biti bijeli gradient, ili raniji wallpaper onda će biti tamniji gradient. I što se tiče dodatnih opcija, pixel launcher je jako siromašan opcijama. Ja koristim trenutno Hyperion I dobro me služi.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Ne, jer ne želim da mi blinkanje ekrana odvraća pozornost, kao ni LED-ica, to me iritira. Po defaultu je bio uključen, plus kad sam ga vidio kako ružno to izgleda bar na pixel-u (prevelika slova, nekako isto kao da si dao djetetu da napiše prvi hello world programčić) sve 5 nekom je korisno, meni ne.

    Swiftkey sam koristio prije par godina, kada je zaista odličan bio, dok ga M$ nije sje*ao, sada je taj lag toliko loš, i toliko su sranja natrpali u tu aplikaciju, nebi da je igra a ne tipkovnica, iako i dalje predviđanje ima najbolje za naš jezik, tu kapu skidam. Dakle koristim ono s čim mogu najbrze natipkati ono što želim, a zasada je to google keyboard, iako kažem ti, najbolje sam tipkao sa iOS tipkovnicom. Možda sami input lag je manji na iOS uređajima, nego na androidu, nemam pojma.

    Nije tako čest problem, al evo u nekih 6mjeseci, 2-3 puta.
    Na iphone-u swipe uljevo s lockscreena.

    Ok, pa kinezi negdje nude i satove uz mobitele, a ovi ne, ok klošari su.
    Gade se i meni, al zašto se ne gadi huaweiu, samsungu, i ostalima?
    S jedne strane gledajući, po mom, vizija slušalica bez kablova nepotrebnih, zašto ne, praktičnije je bez kablova, slažeš se? Isto tako face unlock, jesi ga probao? Ok, prvi mačići se u vodu bacaju, kao prije par god kad je fingerprint scanner izišao, no kasnije je mnogo bolje, zamisli za koju godinu da se još usavrši tehnologija, i da to bude defaultni način otključavanja kod svih, i da bude brzo i sigurno.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci necu da koristim rijesenja koja rade nego ona koja su problematicna jer u protivnom ne bih imao razloga za kukanje.

    Hehehe

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pricamo o prednostima jednih i drugih, a ti pravdas Apple-ove lose odluke i inferiorne tehnologije, kao da njih slusam.
    Ne razumijem, sta ti tu odvraca pozornost? Pa i sluzi da bi primjetio da imas notifikaciju. :D
    Dakle moras prvo otvoriti na lockscreen... I android ima isto to, ali ima i dodatno double press power button. Jel mi pricamo ovdje o prednostima ili ne?
    Kakve sad satove pobogu, pa radi se o tome da te tjeraju da dodatno placas nesto sto bukvalno svi drugi daju u kutiji uz uredjaj, cak i oni 3-4 puta jeftiniji.
    1. Imam bezvezne slusalice koje dodju uz LG V30 vjerovatno ne vrijede ni 5 dolara (nisu B&O, nego obicne LG), a imam i bezicne od 50 dolara koje vaze za jedne od kvalitetnijih u tom rangu. Sta mislis koje bolje zvuce? BT tehnologija nije nesto sto se prosle godine pojavilo, proci ce DUGO vremena prije nego sto to bude na istom nivou i bez laga (posebno uzimajuci u obzir isti cjenovni rang). Wireless ima svojih prednosti, ali kad zelis da slusas muziku i ne smetaju kablovi onda je izbor jasan.
    2. Nisam probao face unlock ali sam vidio kako funkcionise. Fingerprint je sigurniji, brzi, pouzdaniji i ne moras dizati telefon prema licu kao da pravis selfi. Da ce biti bolje u buducnosti, sigurno hoce, ali trenutno nije.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma apple bi prodao I svako slovo na tastaturi da može. Daš hiljade za telefon i još ti traže za brzi punjač. Kao kad sam ja naručio dodatni punjač za MacBook najnoviji sad.. Dodje u kutiji samo Brick, zovem ih reko sta je ovo, gdje je kabal... E kaže to je posebno, cca 80KM... Fuj.,

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čovjek je očigledno navikao na iPhone jer ne navodi nikakve mane nego samo stvari na koje je tamo navikao korisriti.
    Face unlock, ovi čitači ispod ekrana, sve je to sranje dok ne bude radilo kao klasični skener koji nikome ne smeta i super radi.
     
    kvaju and Qler like this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa vase kupovanje njihovih proizvoda im daje za pravo da se tako ponasaju
    da im opadne prodaja,onda bi nesto mijenjali a ovako,koliko god oni nesto cijene,narod im toliko i plati i svake godine pomalo dignu cijenu i izbace ponesto pa i to dodatno naplacuju

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa to ja i pricam, izbacivanje 3,5mm prikljucka je vjerovatno jedna od najvecih gluposti od kako postoje telefoni. Koja je prednost? Usteda na prostoru da se ubaci bolji motor za vibraciju. To im je obrazlozenje. Hahaha
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Sad ispada branim ih a nosam android koji nema 3.5mm jack :)
    A imam ko fol telefon koji ima rapid charge, i napuni ga brzo kao i iphone svoj, u 5 deka sve, al da je korisno imati brzi punjač naravno da jeste, sto ga ne isporučuju, pa cigani isto kao i ostali veliki proizvođači, valjda može im proći, ta nisam njohov advokat, jbe me se
    Sto se tiče notifikacije, dovoljan mi je zvucni signal, i da se upali ekran jednom, kad želim pogledati pogledam, imao sam sa tim notifikacijama telefon, sve pogasim samo da ne blinka vise, zivcira me, kome se zuri ima zovnut.


    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 13, 2019
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja od Symbiana imam always on display I sad mi to pravo fali na Huawei... Meni je ono odlična stvar.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ovi najnoviji AOD nisu ni do koljena Glance-u.