Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Xiaomi je u pravilu bolji deal nego Huawei.
     
    NaLe! likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    U budget kategoriji. Flag ship I iznad sredine huawai ima super telefone.

    Ako postanu cigle, uzmeš povoljno P30 ili 20 i imaš top fon dvije godine. Mada kod nas neće ni marku pojeftiniti.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Svi će kinezi isto završiti čim izađu na globalno tržište.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    I da izbace 3x bolji OS od Androida džaba im kad na telefonu nemas Gmail, YT, Google Maps i sl.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Upravo to, u kini ima forkani android, miui, huawei bez googleovih servisa, tamo mogu proci, ali na zapadu to ne prolazi. pa moj stari koji pojmare nema o tehnologiji, ne bi sad uzeo telefon na kojem nema youtube.

    ali opet, za OS je lako, ali sta sa ARM.om.

    vidi sad tu sranja, kako se desilo huaweiu, u nekom drugom scenariju moze se desiti i bilo kojem drugom proizvodjacju da ostane bez licenci, samsung, sony, htc...
    koliko znam sjediste ARM-a je u UK, a vlasnik japanac, a opet prate sta amerika kaze ( mada opet politika igra svoje)

    ako ostane zabrana od arma, ja ne znam kako se oni mogu izvuci iz ovoga.


    valjali bi da Kina krene u razvoj neke alternative ARMu. Ovako Arm drzi monopol na trzistu, iako bi ovo financijski jako skupo izaslo ali ne i nemoguce.


    svakako huawei i kad izadje sa svojim OS-om te ce prakticno sve isto ostati osim sto nece imati nikakve googleove servise u sebi.

    kruze glasine da huawei hoce da kupi Aptoide


    ne svidja mi se ovok, ok je kad kompanija sama sebi kopa jamu nekim svojim losim postupcima, ali na ovaj nacin ubijati konkurenciju, nisam nikako za.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam kako govorite da je tako lako za OS, koji je realno glavni problem. Microsoft nije uspio progurati Windows a da kinezi alternativni OS. Bice standardni problem; Nece developeri razvijati aplikacije jer nema dovoljno korisnika, a nece se prodavati jer nece biti dovoljno aplikacija.

    Ovo dovoljno govori koliko je opasno i koliko kontrole nad mobitelima ima samo jedna jedina kompanija, google. Ako ti oni zavrnu pipu, možeš kljuc u bravu.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Huawei ce biti u prednosti jer ima mnogo vise telefona na trzistu nego sto je Microsoft imao. Pored toga Microsoft bas i nije nesto da se trudio oko svog mobilnog os--a

    Svakako neka ostave mogucnost da se mogu sideloadati neke Googleove aplikacije, bice opet dovoljno, jer opet imas vecinu ljudi koji ne iskoristavaju googleove servise do kraja.

    opet, gore je ovo vezano za arm, ostajes bez procesora, a niti nove ne mozes proizvodit, jedino ako bi im samsung ili mediatek ustupili svoje koji su opet bazirani na arm.u
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upravo. Prevelika je centralizacija danas.

    Ima i Xiaomi svoje pulene i u flagship segmentu, mada su to vise flagship-killeri nego cisti flagshipi. Ali i takvi su imho bolji izbor od Huawei-a. Sve i da kupis i najskuplji Huawei, opet nemas najbolji telefon koji postoji.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A koji je to najbolji telefon? Baš postoji takvo nešto i ko je to kompetentan da dadne taj sud?

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Last edited: May 23, 2019
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Haman iphone...
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I meni se čini.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    P30 briše pod sa svime što ima Xiaomi a sigurno je top telefon na tržištu, tako da ne znam o čemu zboriš.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Naravno da je iPhone.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je isto kao da neko kaze najbolje auto Golf.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

  16. Decerto

    Decerto Komšija

    oneplus 7 pro,nema dalje.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo mi oneplus 7 pored mene, nov, upakovan :) i nekakve slusalice, jaran naručio došlo ovdje i nosim mu u Sarajevo. Ne smijem otpakovati :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    Esh likes this.
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Samo nek ne idu na americko trziste.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Na žalost, OP7 Pro kamera ne prati telefon od 750 eura.. Imaju sve "na papiru", ali su tanki sa softverske strane.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Golf? Golf bi bio Xiaomi Note 5. :)