Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'Pametni telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

1. NAILS

NAILS Veteran foruma

Da li slucajno neko koristi "Always on Display" aplikaciju (ne built in opciju) za samsung? Na J6 nema te opcije i ako je Pie up to date. Aplikacije sa marketa rade uredno ali trose oko 5% baterije po 1h u stand by. Vjerujem da jos nesto rade u pozadini pa me zanima da li neko koristi neku AOD aplikaciju koja ne vuce toliko bateriju.

Probao sam recimo:
    Always on Display Amoled

Mozes pogasiti sve. Doslovno se nista ne prikazuje na ekranu i opet isto trosi bateriju.

2. adsubzero

adsubzero Komšija

Naprosto neces naci 3rd party AOD aplikaciju da ne jede bateriju, ni jedna ne radi kao stock.

NAILS likes this.
  3. Tyger

Tyger Aktivista

Probaj ovaj kazu da je dobar:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomer.alwayson

4. NAILS

NAILS Veteran foruma

Probao sam i nju ali isti slucaj. Ocito da AOD nije za ovaj telefon. Iz nekog razloga trosi kao IPS a ne SAMOLED.

Nasao sam ovaj, ubace se fajlovi pa se pojavi u lock screenu kao da je fabrički: https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/root-display-samsung-device-running-t3691231

Koristio sam ga na J5, i radio je super. Na J6 mi je tek ova verzija proradila: Always_On_Display_2.0.4.apk Mana je sto nema active hours. Mora se preko noci manuelno gasiti. Ali mi je nekako najmanje vukla bateriju i ako je mislim i ovo punio:

Probat cu par dana.

5. Eldorado

Eldorado Komšija

Koristi li ko mobilno placanje preko NFC?

Vjerujem da nije u BIH to još mnogo zastupljeno, malo gledam banke koje nude tu opciju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

6. Tyger

Tyger Aktivista

Koristim raiffeisen banka, često čudno gledaju na kasi dok im ne pokažeš da radi :D
    Isti je princip kao i beskontaktno plaćanje karticom.
    U aplikaciji podesiš da li može bez pina plaćati ili ne.
    Ako je upaljeno do 30 KM ne traži pin a preko 30 KM moraš biti u aplikaciji.

EL NINO CFC likes this.