Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo baš gledam, samo nisam htio pisati jer ispada da samo mane tražim :D ali bloatwarea ima previše, hajde ja ga mogu obrisati ali da to nije mana nema šanse, pa po 2gb rama se oslobodi kada se to smeće obriše koje nikom ne služi.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Problem drugih Android telefona kod nas jest užasan resale value. Ko misli telefon nositi 5 godina nije sad to ni bitno, a ko češće mijenja ipak igra ulogu.
    Plus ovaj problem sa nadogradnjama koje su Android telefoni uvijek imali, jedino je sad Samsung baš podigao ljestvicu za ostale.

    Vezano za bloatware meni ne smeta, šta ne koristim odem na disable i ne znam ni da postoji, ali 60 GB je ipak previše. Znaci tražiti 256 GB model kad dođe vrijeme za njega :)
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U sta ode tih 60GB? Windows 11 uzme 17-18GB.
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    This A/B partition feature launched in Android with version 7.0—so it's seven years old—but Samsung is the only major OEM to not use it.

    Nevjerovatno. Više o ovome.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kod mene custom rom Evolution X na Poco F3 zauzima čitavih 8 giga :D
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo me na Samsungu. Nema šta, premium uređaj, sve leti savršeno. Uzeo 256gb, sreća pa je kolega stavio ovo gore, a razlika 50km u cijeni.

    Jedino kamera. Daleko da nevalja ali poslje pixela jednostavno je lošija. Pixel pravi tako lijepe slike boje gotovo iste kako ih oko vidi, kod Samsunga užas, sve svijetli. Ali to sam već znao, jebaji ga[​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prije da je to do Samsung displaya. Prebaci slike na komp pa pogledaj.

    A bit ce to dobar phone,kako je snapdragon tu nema brige.

    I ja kad sam pokusao sa S20+ prije par godina telefon je bio ok al je imao hardverskih problema pa sam ga se brze bolje rješio. Losa baterija slab signal i zagrijavanje,ova generacija sigurno ne pati od toga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Sa ovih kompresovanih slika mogu zakljuciti da na toj slici ispod sve djeluje umjetno "poboljsano". Posebno mrzim previse izostrene slike a i taj fejk kontrast, uz tzv. black crushing.
    Ne brini, nisi na iPhone-u, mozes uvijek instalirati Google kameru :D
     
    Haker likes this.
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kao dugogodišnji iPhone korisnik, jako teško mi se navići na S23 ultra kameru.

    Jednostavo kontrast i sharpening su prejaki po defaultu, slika izgleda nerealno. Sreća pa ima more opcija sa kojima se može igrati.

    Pored toga, telefon je brutalan u svakom smislu te riječi. iPhone stvarno mora uraditi ogroman upgrade da se vratim..
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa evo prva slika je sa pixela druga je Samsung, gledaj crvene kako blješti na samsungu. Ali to ljudi vole zato kompanije to namjerno rade, i Apple je krenuo u tom smjeru.
    Pixel nisam uzeo radi tog Samsung smeća od čipa.
    Nevjerovatno koliko su ove recenzije na netu samo marketing, od ko zna koliko videa što sam gledao par ljudi ukaže na stvarne probleme, pregrijavanje i problemi sa modemom. Pixel ima dobru bateriju kada se koristi ali većini ljudi najveći drainer mobilne network.

    Uglavnom šteta što su stavili taj tensor cip, kamera je daleko najbolja.


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni kontrast i nije toliki problem koliko je taj oversharpening.

    Pogledaj nebo, ljude ili prozore na zgradi koji užasno izgledaju.

    Ali kao što sam rekao, može se modifikovati kroz postavke, tako da je bude ok.

    Na novim modelima ima pro i expert raw, tako da svi problemi nestaju.
     
    Haker likes this.
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kako sam usput nekad cuo, ima onaj neki samsung assistant ili kako se vec zove, pa mozes smanjiti izostravanje i jos neke postavke. Jesi li to probao?
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ima ovaj scene optimizer malo ko bude bolje kada se ugasi, ne znam ina li još koja opcija


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da, upravo preko njega se podesavaju postavke.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Gledam na računaru i iskreno desna je ljepša slika,posebno te ploče dole na ferhadiji su ljepše...
     
    Haker likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno, nije u samsunga kanta kamera, samo je stvar šta se kome više sviđa
    Evo supkam, u 50mpx i kada sam instalirao ovaj asistent i ugasio smoothness ovaj slika i liči na nešto.



    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Postoji li način da stavim photos kao defoult gallery aplikaciju.
    Odem u setingss/apps/defoult apps ali ne vidim opciju za galeriju, samo ovih par aplikacija..[​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Probaj pod app info od photos (settings-apps- nadji photos aplikaciju) i vidjeti ima li opcija open by default.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema koliko vidim, samo za linko e...[​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk