Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Izgleda da je to izbor, Samsung A ili pixel 7a.
    Ma odlučio sam već sačekati pixel 8 ali ispade da moram ovih dana nešto kupiti.

    A android 12-13 su kanta za bateriju. Ovaj pixel 5 je na 11 mogao po 8h došao android 12 odmah spalo na 6h sa sličnim korištenjem.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Bolji izbor je S21FE nego A5x klasa, ima ih novih ispod 850KM na olx... Za pixel ne znam, nisam ih nikad koristio, imao A52 i A52s, s21fe je daleko iznad... A cijena nije drastično veća...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma mama razbila telefon. Kontam njoj dati ovaj pixel i kupiti sebi pixel 7a. Ta opcija ili njoj kupiti neki budget telefon i uštedim šta ja znam koliko jer je ovaj 7a 900km

    Hajde budi pametan, više nema havetnog telefona za 400km..

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kako gledam ovdje je vise stvari na strani S21 FE, neke od njih su
    - 4 major OS verzije (vs 3 od Google-a, pocevsi od Pixel 6)
    - Veci refresh rate (120 Hz vs 90 Hz)
    - Bolji battery life
    - Reverse charging
    Google Pixel 7a ima vjerovatno bolji image processing slika, Google Experience koji je mozda interesantan (po mom misljenju jeOneUI ljepsi, imam Pixel 3XL i takodjer isprobah Pixel 6 i 7, nema mi neke vece razlike u UI), i 2GB RAM-a vise, otprilike to je to.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ne znam, imao sam Samsung, nešto mi ne leži i dzaba, ali nema sumnje da je hardverski bolji telefon

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Šta si imao i kad?
    Stvari se mjenjaju... I ja sam imao najviše xiaomi telefona pa na kraju prešao na Samsung A5x pa poslije takva dva sad na S21FE i razlike ima da se knjiga napiše... Ne možeš donositi odluku na jednom iskustvu za cijeli brend... Mislim ako si fan pixela onda se počasti pixelom, ali kad već pitaš na forumu uzmi odgovore kao opciju...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nisam ja fan ničega, da imam dionice u Googlu bio bih :D

    Ma imao sam S8 on je imao prvu verziju ovog one ui koji je bolji od onog sranja što su prije imali, ali opet me nervira kada imaš Google account pa Samsung pa Google kalendar pa Samsung kalendar pa bipxy na Google assistant i td
    Inače i na puxelu ja to sve pogasim koristim apsolutni minimum, par aplikacija i kameru, a kamera mi se u pixela najviše sviđa, dobra je i u Samsunga ali uvijek mogu prepoznati Samsung slike kada nakrenkaju boje.

    Evo gledam po yt oba pa ću odlučiti. Čini mi se da sam nedavno dao 800km za ovaj pixel sad 900 za neki opet, vala sad moram skontat dobro koji jer nema mijenjanja dok ne ostari.



    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam šta ti to ima smetati, te aplikacije možeš disable, a I da ne možeš makneš ih sa početnog i naštima da ti default bude koja želiš. Nismo vise na 16 GB memorije pa da to igra neku ulogu. Ja sam imao raznih telefona i razumijem što se nekome prije Samsung nije sviđao ali sad je tip top fakat. Nadogradnje redovno dolaze, sigurnosne zakrpe također, sistem odličan, hardver zavisno od modela uglavnom odličan.

    Generalno mi se ne sviđa izbor Android telefona kako su se neki igrači povukli ili spali na mizeran udio.
     
    dams82 and Haker like this.
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kupi sebi Pixel 7a, a materi daj svoj Pixel 5.

    Jednom kad naviknes na stock nema nazad, barem je tako meni. A 7a je bas fin telefoncic ako ti ne smeta ta velicina. Ja bih ga rado kupio da mu je display od 6.7 incha. Ne mogu vise malih telefona nikako.

    Samo gdje bi kupio Pixel?


    Sto se tice samsunga, muka mi kad cujem na svakom koraku onaj njihov zvuk za notifikacije :D :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene je obrnuto, što manji telefon to bolje. A ima ga po ovim radnjama ala univerzalno, čak je o cijena ok

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na kraju se sve svelo na s23 ili pixel 7a Zaboravio sam na s23, dimenzije su mu savršenstvo. Za koji dan idem u Sarajevo pa ću vidjeti.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Htjedoh da predlozim, ali kontam izlazi iz okvira budzeta :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ako možeš dobacit do s23 onda džaba ovdje polemišemo

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker and kvaju like this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ovi telefoni su otišli u pm sa cijenama.
    Našao sam s23 za 1260, pixel je 900, Fe 850-900
    Kada se vrti oko milje onda možda bolje uzeti pravu stvar posebno kada ne mjenjam telefone.

    A prije je ovaj entry level S uvijek imao lošu bateriju, a evo na s23 stavili 3900mah i ljudi zadovoljni, ide i po 8h sot, svakako bolje od pixela nema veze što je manja baterija.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samsung s23 je telefon baš po mojoj mjeri. Volim tu veličinu a teško je naći telefon da valja u toj veličini sa dobrom baterijom (da nije iphone). Uglavnom, čekam da padne na tri cifre sa cijenom :D
     
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad izadje S24, starom dramaticno pada cijena. S23 je i meni dobar jer sad imaju Snapdragon, nema vise Exynos djubreta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Padne u DE
    Kod nas je i sada s22 1100 od šfercera nov. Kome se ne žuri ok sačekati ili uvijek izleti polovan star nešto sitno i to je ok


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Za ove koji vole male telefone, Asus je izbacio Zenfone 10. Prava mašinica. Jedino je problem sto ce vjerovatno samo dva velika apdejta izbaciti za njega.
     
    Reventon likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bas sam jucer gledao klip o tom telefonu. Sve super, samo tesko da ce se prodati kod nas, na olx-u ide do 2000KM.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma android je postao gotov kao Apple. Imaš Samsung ili Google i to je to. Nekad je bio Sony, Motorola, Kinezi, HTC, sada koji Kinez još kao "budget" varijanta ali i tu im je Samsung uzeo kolač sa A serijom

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk