GTA IV

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Mar 2, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Po broju updatea i patcheva ce se sigurno pribliziti Windowsu u buducnosti.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ako nista, bolje koristi multi-core nego Windows :p
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ali i jedva radi bez multicore<4 :mrgreen:
     
  5. GW

    GW Moderator

    Nikakav te hardver ne može spasiti od fundamentalno lošeg softvera.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    Sasvim logicno ali je evidentno da jaci hardware moze da 'ublazi' los software u smislu da pruzi neku funkcionalnost 'lose' napisanog softwarea.

    No, ne bih rekao da je gta IV lose napisan software.
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma da, procesor obe jezgre zakuca na 100% dok grafičku optereti za 2/3.
    Lako je pricat to onome ko ima i7.
    Vecina koja planira igrati na računaru ne kupuje quadove ili bilo kakve skupe procesore nego jednostavno kupiš skuplju grafičku karticu.
    E sad GTA 4 je izrod, i zbog njega moraš promjeniti tradiciju i kupiti procesor cijene kao malo jaca grafička kartica.
    No, no nebih se slozio da je dobro napisana igra.
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    Pa da igra nije dobro napisana zasto bi onda radila na quad procu a na c2d procu. Grafika uopce nije nesto specijalno u gta IV, izuzev kada se po noci vozite i kada pada kisa i kada svjetla ima na bacanje, onda vidno igra zatrza. Jednostavon je previshe stvari se desava na ekranu dok igrac igra igru, naravno, dan danas vecinu stvari radi CPU. Sama 'nativna' platforma govori dosta o 'neoptimiziranosti' igre.
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sve je meni jasno što hoces da time kažeš, ali razumi da taman što smo uzeli dobre grafičke, ispalo da smo đaba uzeli te da sad trebamo extra procesore uzimati.
    Takva igra koja ne može grafički procesor iskoristiti u nešto korisno te od korisnika traži da ima i7 ili nešto jace za (koji vecina od nas ne moze priustiti) za mene nije dobro optimizirana igra.
    Imaš još hrpu igara koje ne izgledaju tako bajno graficki ali iscjede zadnji atom grafičkog procesora a samim time i doprinese na vecem FPS-u.
    Dok ja sa E8600 na 4.4GHz ne mogu normalno igrati igru na vecim detaljima.

    Da je trenutno rad računara zasnovan kao rad PS3 onda bi bilo optimizirano, ali ovako sigurno ne jer se svi nadamo da cemo iskoristiti skupe grafičke kartice koje zaista mogu hrpu podataka obraditi.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ko ti je kriv sto nemas quada. :D
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Slazem se s ReNNom. mislim da je GTA4 jedna prekretnica, u tjeranju naroda da kupuju extra skup i jak hardware. do sad su nas tjerali da kupujemo grafe (X2 i C2D su bili dovoljni), a sad kad smo ih kupili, tjeraju nas da uzimamo i procesore. ocekujem uskoro igre koje se necee moci vrtiti na compu bez i7, gtx295, 6gb ddr3 ..... mozemo krenuti da dizemo kredite, da bismo odigrali takvu igru. poserem ja njih s duda sve, da prostite. do jucer je bio budala onaj ko kupuje quad cpu za igre. jedan pisljivi gta4 sve promjeni.
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne mora to puno da znaci, eto Crysis jedna igra, zbog nje se kupovale nove konfiguracije ali ostale igre ("normalne") se i dalje mogu lijepo igrati i na nekim jeftinijim karticama (u poredjenju sa GTX295, HD4870X2 i ostalim vrstama multi-gpu sistema) poput recimo HD4850. Ja znam da GTA4 necu instalirati, isto kao sto sam bojkotovao GTA:SA.
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Ne znam sto se dize tolika frka, sjecam se da je trebao pravo jak komp kada je primjera doom3 izasao, jos smo vecina imali crt monitore sa 1024 eventualno malo vecom rezolucijom, trebalo je 512mb rama koji je bio oko 200km, sjecam se ko da je jucer bilo, jeli posteno :D
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Upravo. Bogzna koji put se na podforumu Igre prica o tome kako nikad nije bilo vise performansi za manje love, pogotovo medju grafickim. Neki dan mi kaze prijatelj koji malo manje prati IT: "Cini mi se da je uloga RAM-a u zadnje vrijeme nesto opala" - nije opala uloga RAM-a, nego je pala cijena dovoljno da se za 50KM moze uzeti dovoljna kolicina memorije da se bez ikakvih kasljucanja radi u najnovijem operativnom sistemu.
     
  15. reni90

    reni90 Aktivista

    ma ja mogu na laptopu od 1500KM igrati i crysis i gta
    nisu max detalji ali radi to je bitno
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    u mene na n95 8gb radi, no bitno je da radi.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    UPDATE INSTRUCTIONS:
    DOWNLOAD Grand Theft Auto IV Update Version 1.0.4.0

    1. Click the above link and save the file to your hard drive.
    2. Once the file has downloaded, open the file and follow the instructions to complete the Title Update process.
    3. When the Title Update has completed, please re-launch Grand Theft Auto IV to play.
     
  18. creasy

    creasy Guest

    a sta mislite bili meni gta 4 radio bez stopanja
     
  19. X-Factor

    X-Factor Komšija

    zavisi na kojim postavkama, bez quad core procesora gta stuca pravo. Ja sam sa 4850 crossfire i AMD X2 na 3.3 GHz tjerao nekih 35 FPS-a na high detaljima, onli slideri na 10, shadow na 0.
    Kad sam ubacio quad na istim postavkama je otislo preko 100 FPS. Tako da znas da je uloga CPU-a puno veca nego uloga graficke kartice. Za glatko igranje, neki quad i 9800GT mislim da su minimum, naravno uz sve zakrpe koje su izasle :D
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    napokon sam i ja instalirao gta a nabavio sam ga čim je izašao lol. igram na 1280*1024 na medium i fino piči, doduše zna zatrzati s vremena na vrijeme na e7200@3,2ghz, 4670 1gb i 2gb rama na x64 sedmici. inače ne volim ovakvu vrstu igrica al mi se odmah svidjela. mislim da je ovo najzahtjevnija igrica koju sam probao jer čim je zatvorim treba kompu jedno pola minute ili više da dođe sebi.