GTA IV

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Mar 2, 2007.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Buraz jesi li procitao makar tri posta na ovoj temi?
     
  2. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Ma kakvi!! Otkud ti to? Nemoj nas furat!! :shock: :roll: :mrgreen:
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    evo da malo ozivim posto je ovo zamrlo :)

    glavni lik nije sa balkana nego je RUS!!!i na pocetku mu njegov rodjak Roman pomaze i izdaje prve zadatke!

    od prevoznih sredstava nece biti aviona ali ce biti helici,i sada ce se auta moci ukrasti pomocu razbijanja prozora i otkljucavanja :)

    Igra je napravljena u RAGE engine-u i mogu samo mislit kakva ce masnia biti dovoljna za ovu masnu grafiku :(

    Liberty City podijeljen u 5 dijelova:Broker(Brooklyn),Dukes(Queens),Bohan(Bronx),Algonquin(Manhattan) i Alderney(New Jersey)...eto dovoljno do mene mada ste nesto vec znali nesto mozda i niste,kako god sada znate ili ste utvrdili :mrgreen:
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Da je Rus znalo se čim je progovorio u trailer-u. Ako dobro optimizuju igru moći će se igrati na kartama tipa 7900GS, a možda čak i niže.
     
  5. Raptor

    Raptor Aktivista

    Estonac je koliko znam, ni Hrvat niti Rus...
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo je ocaj od igre u ovom stadiju. Framerate, teksture, modeli likova, efekti - sve nula. Zasto? Zbog multiplatformske prirode igre najvjerovatnije. GTA3 je bila mnogo vise "woow" kad je izasla za PS2 (i samo PS2). Steta velika, jer bi ispala mnogo bolja igra da je PS3-exclusive, ili cak PC-exclusive zbog mogucnosti dobre instalacije. GTA nije nikad bio benchmark za grafiku, ali ovo je uber lose...

    Jos trailera:

    HD
    - http://media.rockstargames.com/flies/tr ... 80x720.zip
    - http://www.xboxyde.com/leech_4013_1_en.html (WMV)
    - http://www.xboxyde.com/leech_4015_en.html (MP4)

    SD
    http://rsgames.vo.llnwd.net/o10/files/f ... 40x360.wmv
    http://rsgames.vo.llnwd.net/o10/files/f ... 40x360.mov
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    Imaju vremena da poprave još uvijek. Ako konzolaške verzije budu loše možemo se samo nadati dobroj verziji na PC-u.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nadam se da su ovo asseti iz starijih naslova pa sklepani nabrzaka, jer nema sanse da za tri mjeseca iz temelja promjene kompletnu graficku prezentaciju. Ko da 60E za igru u ovom stanju, ovca je za sisanje. A dok izadje na PC-u, doci ce mnogo boljih naslova za konzole, tako da se nece ni isplatiti igrati tada...
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    ev ja i danas igram GTA III i bogami nista joj ne fali , solidan broj poligona, fino "rasvjeta" u igri i sasvim ugodno je igraTi :)


    Inace GTA serijal je jedini koji sam do sada odigro do kraja... pa tako ce biti i sa GTA IV kakva god ona bila :smt002
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako je igra dobra ona nema "rok trajanja", mada se i meni čini da su nešto starije ovdje koristili. Nemoguće da je ovo rađeno u istom onom enginu u kojem je rađen onaj tenis. :roll:
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Grafika i Voice-acting su ocajni (GTA IV) :|
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    pogledao HD trailer, pa i nije toliko lose koliko bahamut govori !
    Mozda je gledao na youtube-u :mrgreen:
     
  14. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Grafika uopste nije losa, stavise, ako malo razmislite i uzmete u obzir sa kolikim prostorom se barata u GTA naslovima (to podrazumeva i objekte). Ne mogu se porediti Tekken i GTA recimo, jer su dve sasvim razlicite stvari ... Neki ovde brkaju babe i zabe a imaju 100 godina i 90 godina iskustva u igranju ...
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    Pogledaj GTA III za PS2 u svoje vrijeme. Stvar je u tome da GTA IV ne iskorištava puni potencijal ni jedne od konzola sa onakvim grafičkim izgledom (veličina prostora uzeta u obzir).
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mapa je nesto manja od one u GTA: SA a grafika nije puno napredovala. Iskreno, ne smeta mi ali moze i bolje. Vjerovatno se ciljalo na to da sto vise ljudi ima sansu da odigra.

    Voice-acting mi ne lezi nikako. Prelose.
     
  17. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Real time senchenje i svetlo plus postprocessing efekti mnogo vise uzimaju resursa nego sto to cini kvalitet textura ... Grafika u GTA IV i GTA III su nebo i zemlja.
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma šta god da radi, ja ne vidim da ono može opteretiti X360 do kraja, a kamoli PS3.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    GTA su ogromne igre, tako da grafika nikad nije mogla biti napucana kao u jednom tennisu...
    Uostalom najmanja bitna stvar ukoliko je igra igriva i ostali djelovi odrađeni kako treba.
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    kolko ja znam vazda su texture u GTA bile slabije kvalitete,jer ipak igra barata sa ogromnim prostorima, pa je sasvim ocigledno da se kvaliteta textura smanji, pa kvaraga mu nije to Cracmackov engine da barata sa 20 giga textura u real time u :)