Heroes of Newerth

Discussion in 'Igre i konzole' started by hurmash1ca, Aug 28, 2009.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Hvala na tim finim detaljnim dobronamjernim savjetima.

    Ali...

    Prvo znam razliku izmedju virtualne i prave memorije. Zacudilo me sto mi javlja gresku da je puna, jer je vecina rama pravog ostala nesikoristena, a i pagefile-a. Njegovu velicinu sam stavio na 2000MB, znaci to je i pod min i max, cisto da win sa svojim zanimljivim metodama ne bi radio nepotrebnu fragmentaciju po disku, ovako je uvijek ista, uvijek na istom mjestu na disku, te omogucava kolko tolko brzi pristup.

    Napisah ono 800, u smislu da koristi 800mb pravog rama, i 800mb pagefile-a, sto se moze vidit u task manageru kad se ukljuce kolone Mem usage, te VM size. Inace prije kad sam imo malo rama mi je javljalo gresku ovu za VM kad mi se Commit charge napunio, a to je zajedicka velicina rama i pf-a, a u ovom slucaju ne predje ni 2GB, a imam ukupno 5, pa sam zato pito.

    Elem, nije to vise problem, jer mi se ne javlja, pa sam pretpostavio da je do njih, i da su to "rijesili" updateom, jer je sad sve uredno.

    :)
     
  2. petar1

    petar1 Novi član

    Ispričavam se ako sam te nečim uvrijedio, ali sam krenuo od pretpostavke da ti je znanje o windowsu minimalno, ali kako vidim to je bio krivi put.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    OK je :)

    Btw dodali su novog heroja u igru, Sand Wraitha, tj Spectre-a, i Pandamoniuma :)

    Malo je Spectre bio bugovit, al je sad sve fino.
     
  4. cutura

    cutura Novi član

  5. s4m3m4n

    s4m3m4n Guest

    Ja trazim kljuc vec par dana i slaba vajda... :( Ako neko ima neka mi posalje?Hvala!
    [email protected]
     
  6. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Eto vam rjesenja, s facebooka kliknuti na link. :)
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Usput da spomenem i da je LoL (League of Legends), igra na kojoj rade Guinsoo (tvorac DotA-e), Eul (tvorac DotA Allstarsa) i Pendragon (vlasnik dota-allstars.com domene) takodjer ucinila isto: http://www.facebook.com/leagueoflegends?ref=nf

    Mislim da je nepotrebno napominjati da je igra istog stila kao DotA :D
     
  8. extibo

    extibo Komšija

    Arg.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    I sta sad imaju tri iste igre sa carobnjacima u drugim kostimima?:eek:
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Otprilike, mada ove dvije nema sanse da stignu mother Dotu :D
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ima HoN xD

    Nego ovi iz LoLa su bezobrazni. Rekli su da ce svima ko je fan na fejsu, kad naguraju 40k clanova poslati beta key. Ja sam posto fan davno, kad su imali nesto preko 10ak hiljada, i sad su presli to, a nema keyeva. Samo narod navlace.

    I kolko sam skonto, igra se moze preorder, a bila je prica prije da je kompletna free to play.

    EDIT: Ev i ovaj giveaway, stvarno su supci.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    od toga jedna besplatna,druge dvije ce se izgleda placati :lol:

    LoL mi vise lici na HoMaM nego na DotA.HoN je kopirao od do i prebacio to u novi endžin.sumnjam da ce iko od boljih/iskusnijih igraca to ozbiljno igrati ;)
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    W3 i TFT nisu besplatni.


    A kazes da je HoN kopirao "od do i prebacio to u novi endžin", znaci uveo ljepsu grafiku, VoIP ingame, "prijatelje" (kolko je ovo samo korisno), reconnect (svi "bolji/iskusniji" igrac zna kolki je ovo problem u Doti), promijenjen nacin hostanja uopste, tako da kad host ode, igra se nastavlja, satatistike i sl...

    I haj sad reci sta je tu lose? Balansi i heroji dolaze, nije ni Dota na pocetku imala milion heroja, i sa svakom verzijom se nesto mijenja, ne ubolje. I ovdje je tako, ubacuju se heroji, mijenja balans i sl, sve pomalo.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    voip bespotrebno,statistike isto tako.korisno je reconnect,na cwu,na pubu korisno to za hosta(na cwu i nije,zavisno).
    2 fjucrsa i novi endzin meni ne dovoljni ;)

    a kupivinom RoC+TFT dobijes MNOGO vise nego sa kupovinom HoNa,tako da ti ni to ne stoji ;)

    HoN je dobar za partiju-dvije da se zabavis i to je to,znaci kežual igranje,butterfly i vanguard skoro svakom heroju i tako ti :D
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Jah eto, sve bespotrebno. Nisam Garenu ni battle.net spominjo, a i o tom bi se moglo fino pricat :)

    Haj mi reci kad si zadnji put igro obicni W3, znaci ne racunajuci Dotu?

    HoN je sasvim OK, i za casual, a i ko hoce malo vise da se uspusti. To za butter i vanguard je sve stvar balansa, sto se moze rijesit jednim patchem.

    Al opet, sve je na individualnoj osnovi, neko nece da prihvati promjenu nabolje, i hoce da se igra sa prestarim engineom, dok neko hoce da se opusti i fino igra, ismije sa rajom preko mikrofona i sl.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    ne igram obicni WC3(RoC) ali zato doosta drugih mapa igram ;)

    Da,sve je na individualnoj osnovi,neko voli da igra dobro i orginalno,neko kopurano i solidno :p

    da,dobro si,nema zabave i smijeha na Doti,kako cu to zaboravit :roll:
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    OK :) Whatever.

    Inace evo probah LoL, i jedno veliko sranje je, najblaze receno. Prvo sto je glupi FPS 20, stavim sve na Very Low, ono FPS cak i padne na 15. Igra preglupa, UI ruzan, minimapa na lijevoj strani, mapa ruzna nekako, heroji bezze, sam nacin ulazenja u igru isto smece. Ne kontam sta su radili ono.
     
  18. fuzzy1

    fuzzy1 Guest

    e ljudi molim vas podijelili su sve ove invajtove sa stranica pa bih molio ako ima koja dobra duša da posalje beta cd key ako ima viska :smt003

    hvala unaprijed
    email: [email protected]
     
  19. Storka

    Storka Guest

    Jel ima neko beta key za taj hon da mu netreba ili pozivnicu...eto hvala [email protected]
     
  20. Jel ima neko ovdje beta key za hon ja bih volio to igrat pa ako nekom ne treba ili ima više da pošalje na [email protected]
    Hvala unaprijed!