Heroes of Newerth

Discussion in 'Igre i konzole' started by hurmash1ca, Aug 28, 2009.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Još uvijek na DotA, iako se sad nema vremena za to, ali početkom jula back on track :D Sa pojavom novih klijenata, poput RGC, DotAlicious, Darer(kojeg lično preporučujem) mnogi nedostatci su nestali, tako da sad reconnect nije problem, detaljan player stats isto tako ;) Do DotA 2 ja se ne planiram prebacivat :)
     
  2. extibo

    extibo Komšija

    Nemoguce.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ejs, nisam rekao da igram aktivno :D Zna proci i sedam dana da ne igram. Odokativno, treba mjesec dana da se svaki dan odigra koja partija. Nemam ja bas toliko vremena da igram, ali ima nas u drustvu sigurno 10ak pa sastavimo dva tima. Partije traju obicno 40ak minuta i da je duze ne bi valjalo.
     
  4. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    @AhmeT
    Igra je fakat ubrzana sve kao da gledaš replay igre pa ubrzaš mada su to ovi moji pohvalili. Dobro, neko voli boje takve kakve su u HoN-u. Možda realističnije djeluje ali šarene boje (cartoon like, kako kažeš) povečavaju kontrast i uočljiviji su heroji, što je poitivno,to mi se svidjelo i kod Torchlight RPG igre.

    Free korisnici nisu nimalo zakinuti jer pored para (RP - Riot Points) tu su poeni koje korisnici prikupljaju nakon bitki i sa tim poenima kupuju heroje i runes za njih. Največi dio para, izgleda, dolazi od skinova to reklamiraju najviše i non stop ih štancaju.

    Dobro stvar ukusa, imam jednog kolegu na poslu koji ne može zamisliti LoL i ne može vjerovati da neko ko je igrao DoTA može igrati LoL :D

    A u igri, generalno, najgore su mi novajlije koje nisu ni DoTA igrali i prebukvalno su shvatili PvP u LoL-a pa na svako timsko linčovanje vrište "omg noobs, 3vs1, ili 4vs1" :D Nisu čuli za teamplay :D

    Neko je sa Hardwarebase igrao LoL slučajno smo se našli, mlađi su. Momak i djevojka, ali su ko šipka i bubanj, samo zajedno i nikako drugo :D

    @Pelikan, ne sekiraj se u Ranked te očekuje još više nerviranja i živciranja :D Level ama baš ništ ane znači u igri i nije bitno kada ćeš ga postići. Možda je to jedini dio gdje pare pokvariše igru, tj. generišu high level noobove :D
     
  5. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Patch je live. Heroj pomalo cudno izgleda, ali je definitivno zanimljiv. Jel to i Enis igra? :)
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ako nekog zanima i nema pametnijeg posla, veceras u 10 po nasem vremenu pocinje prvi mec finala Dreamhack turnira u HoNu. Ja pogledah polufinale danas jedno, i sad za 3. mjesto, fino izgleda, moze se podosta i nauciti a i komentatori daju poseban duh gledanju :)

    http://honcast.com/live/
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Probao dvije partije trial i meni ovo ne lezi nikako. Prvo, UI je haotican, nista mi nije jasno, i drugo, meni apsolutno nepregledno, najvise cini mi se zbog grafike i lose oznacenih igraca, tako da cu ja nastaviti LoL-a dok ne izadje sta bolje :D
     
  9. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Generalno ovi turniri su mrak. Nisam gledao HoN, već LoL. Atmosfera i organizacija na nivou. Ov dva dana nisam mogao načekati da se logujem na server, pa sam gledao mečeve :D

    EDIT: Evo igra Phreak u finalima sa onih Champion spotlight ;) Jao poderaše ih drugi likovi ko siroče napolitanku :D
    EDIT2: 4 madžioničara + 1 tenk, kakav (pobjednički) sastav :D
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    U toku je akcija, 10$ kosta account, pa ako je neko planirao bujrum :)

    I, ako neko odluci da kupi, bio bih mu zahvalan kada bi koristio moj referral link, ja bi dobio coinse ingame (za kupovinu alt avatara i sl), ovdje je link, pa hvala unaprijed :)
     
  11. extibo

    extibo Komšija

    HoN je free.
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Da, javili su to prije nekih sat-dva vremena. Model je slican sad kao u LoL-u, sto se meni licno ne svidja, iako razumijem da ce ovo privuci vise novih igraca i olaskati pocetnicima da podju igrati ovo, jer je "ucenje igre" poprilicno tesko i nije toliko prijateljski za pocetnike, tako da bi ovo malo trebalo olaskati stvari.

    FAQ: http://forums.heroesofnewerth.com/showt ... p?t=305660
    MALIKEN OFFICIAL STATEMENT: http://forums.heroesofnewerth.com/showt ... p?t=305655
    PATCH NOTES: http://forums.heroesofnewerth.com/showt ... p?t=305585

    Meni je najgora stvar ovaj early access, sto sad znaci da se novi heroj mora cekati mjesec, ali se moze platiti da se prije igra, sa consima. Haj da su silver pa i nekako, ali ovako nije fer.
     
  13. Esh

    Esh HWB



    Uskoro dostupan jos jedan heroj :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017