HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Imam problem sa torrentima...download zakuca na 1.6MB/s, varira izmedju 1.5-1.7MB/s, ali 90% vremena pise 1.6MB/s.
    Imam 35Mbit konekciju (HS ocito), znaci trebalo bi da ide 4MB/s. Dok je bilo 25mbit, islo je 3MB/s bez problema, a u zadnjih mjesec-dva mi se javlja ovaj problem, ne znam tacno jer nisam bas obracao paznju na brzine.

    Pokusao sam:
    - Speedtest (34.x Mbit)
    - Razne postavke u bittorrent/bitlord-u
    - da skidam vise torrenta istovremeno, ali isti slucaj, 1.6MB/s bez obzira da li skidam 1, 2...15 torrenta
    - Glasnost/BitTorrent throttling test, i pise da je sve ok.
    - Resetovao modem i router, LAN mreza pokazuje 1Gbit, isti problem se javlja sa oba racunara koja su kablom spojeni i na laptopu koji je preko wireless-a

    Ima li iko slicnih problema ili rjesenje :D ?
     
  2. GW

    GW Moderator

    Mislim da HS malo usporava torrente kad je veliko opterećenje. Probaj naći neki torrent sa puno seed-ova i počni download u gluhe sate (5 ujutro i sl.) i vidi hoće li biti brže. Meni ujutro u 7 skida 2.1MB/s. Naveče u sedam se to prepolovi. 22mbit/s je konekcija.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Sad sam poprilicno siguran da ogranicavaju, jer sam skidao paralelno dva veca torrenta sad, i to poceo sa jednim, 1.6MB/s. Ukljucim drugi, ukupna brzina oko 1.4-1.6, stim da je ovaj prvi torrent bio nekih 800kB/s. Kad je drugi torrent zavrsio (prije prvog)...brzina prvog je u roku od 5sek opet bila 1.6MB/s.

    Sutra pravac Radnicka i podnosenje zalbe.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Bravo. S tom žalbom ćeš puno postići. :D
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Ovako ne postizem nista, ne znam ima li koja druga alternativa. VPN?
     
  6. GW

    GW Moderator

    Samo se opusti.
    Pravdu nećeš istjerati, nema šanse.
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Probat cu TorGuard.

    Ma ne trazim ja pravdu, ali mislim da im treba staviti do znanja da su pretjerali. Prosle godine sam se zalio zbog brzine i popravili su u roku od mjesec dana kako smo se i dogovorili.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Isprobao BTGuard i TorGuard, u oba slucaja torrenti 1.7MB/s :S

    Ima li iko ideju sta bi moglo da bude ?
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma jarane throttlaju namjerno iz HS-a ko da gledam. Meni yt već sedmicama ide ko na dial up-u ne mogu 360p pogledati a u gluho doba noći ko da pročepi. Minutu klipa čita jedno 20min u normalna doba. Ostalo sve ok download nisam nešto probavao. HD stream tekmi ide ko mlijeko wtf???
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a da probas nesto svuci s nekog FTP-a ili jednostavno sa nekog sajta (HTTP). Moguce je da generalno limitiraju download. dok HTTP surfing ne limitiraju (a tu i ne mozes iskoristiti 35Mbps) :D u skoli gdje odrzavam mrezu sam ucenicima QoS podesio tako, da prvih 100MB downloada ide brzinom 1Mbps, dok sve preko tih 100MB ide npr 256kbps, tako sam sprijecio svlacenje velikih stvari i ometanje drugih u surfanju :) idi brate pa svlaci torrente kuci, nemoj u skoli :D
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Pa probao sam preko proxy-a, to je navodno rjesenje za torrent throttling, opet isti vrag. A speedtest uredno pokazuje 34mbit.

    Pokusao bih ali gdje ima nesto da mogu dostici 4MB/s ?
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto se tice youtube 720p, desi se i meni nekad da nece da loada ali refresh uradim i ide bez prestajanja. Mislim da je to do YT servera, tj zavisi na koji te nakaci.
     
  13. heroic

    heroic Komšija

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kralj.

    Ontopic. Zadnje vrijeme yt leti čak i 1080p ide.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kad nije islo? Kod mene oduvijek 1080p. Nece jednom u 10 puta ali to je do youtube, samo refresh i ide.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa žalio sam se na zadnjoj stranici. Stvarno je yt bio loš do bola čak je i 360p strašno štekao dok je download i ostalo bilo ok. Moguće da je do yt bilo.
     
  17. Soviet

    Soviet Aktivista

    Evo HS od 17. Maja opet povecava brzine, mada mnogima je vec povecana, kao i meni...
     
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Nadati se da ce ovo ponovo pokrenuti talas i kod konkurencije. Samo polako ali sigurno osnovni problem kod svih providera postaje ogromna disproporcija izmedju DL i UL.
     
  19. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Pa šta će više povečavati. Imam 22 Mb/s sada mi je 27 Mb/s. Meni bi odgovaralo samo da mi dignu upload, a download da mi ostane isti :D
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Navodno ce uvesti samo happy hours, npr. par sati ti u danu bude brzina veca za 30 %.