HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Pokusaj nabacit novi firmware na ruter , jer kod mene TP-Link WR841N radi savrseno , i kad skidam nesto sa torenta , pustim max upload koji nerijetko dostigne i 2MB/s. Inace ni ja nemam potrebu za tolikom upload brzinom ali lijepo je vidjet :D .

    Da , meni treba trio grande paket jer i na HS-u koristim KID22 + fixni telefon 9,5KM (sa bonusom od 4KM u pretplati), tako da cu i na TM-u koristit fixni telefon.
     
  2. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Čitam na Klix-u (ne pitajte) da nećemo uopšte dobiti Telemachove pakete ni za internet niti za TV. Mislim da bi to bilo razočaravajuće.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    To si procitao vjerovatno na Klix forumu na HS all about temi. Prvo , ja bih volio da ovo ostane ovako jer imamo sve hd kanale a ne kao kod TM-a razvrstano po paketima , pa da bih gledao sve HD kanale koje imam i na HS-u , moram platiti najskuplji paket od 80KM + dodatni HD paket , izaslo bi oko 100KM (za sta ? ) , a drugo skuplji su dosta od HS-a , jedino sto imaju te SK kanale ali i to se na streamu nadje kome treba, ja licno ne gledam ni arene tako da mi je svejedno.

    Onda oni njihovi D3 resiveri koji non-stop korisnicima prave belaje , vise im je telefon u rukama moleci tehnicku podrsku za rjesenje nego sto gledaju digitalnu.. a da ne pricam o tome da naplacuju dodatni resiver 35KM (prikljucna taksa) + 3,5KM svaki mjesec za famoznu D3 kucu - ja to zovem prodaja magle i udaranje po usima ni za sta. U HS-u sam kupio dodatni CI modul , dao jednokratno 50KM i to je to , gledam sve HD kanale bez glupog doplacivanja za kojekakva sranja...

    P.S. Samo mi reci zasto bi to bilo razocaravajuce ? Na sta tacno mislis ?
     
  4. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Koliko sam primjetio, internet im je bolji a paketi koje ja koristim bi još uz telefon (ukinuo bih BhTelecom fiksni i prešao na Telemach jer se čini da se više isplati nego ovo zaj... sa BHT-om) i neke besplatne HD kanale došli jeftinije nego što sada plaćam HS-u (sada plaćam 50 km a kod Telemacha bi bilo oko 47, ako sam dobro cijenu zapamtio). Uz to, internet je brži, a to je svakako plus. I naravno, Sport Klub za praćenje Engleske PL sa starim - neprocjenjivo. :D
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Ti bi se svakako preporodio kad bi presao na TM internet sa BH Telecom-a jer goreg interneta od njihovog nema... Sta tacno placas HS-u 50KM ? Ja imam njihov KID22 paket koji placam 47,30KM + 9,5KM telefon , gledam pakete TM-a i neki ekvivalent mom paketu jer Trio Grande Family koji kosta 57KM + doplacivat za dodatne HD kanale koje na HS-u imas i u osnovnom KID8 paketu.

    Internet brzi ? Da ako prelazis sa BHT-a na TM , tada je svakako brzi , ali meni bi to npr bio downgrade , jer mi je brzina 40/4 ali je vec nekoliko mjeseci brzina zapravo 40/23 , a to telemach nece dati svojim korisnicima ni za 15 godina, a u njihovom Family paketu brzina neta je 40/2,5..

    Ko voli te SK kanale , za njega bi to svakako bio veliki plus, ja bih npr pratio GINX , CBS Reality..
     
  6. black

    black Komšija

    Je li vas sinoc net zezao , meni oko 18 sati spao download na 1Mbit a kad sam pokusao torrent onda sam imao 3.5 MB/s. Tako sve do 23-00 otprilike.

    BTW mislim da cu uzeti ovaj duo net paket od 47 KM jer mi je manje vise i svejedno.
    Uzeo bi i paket od 40 KM ali dosta mu fali za samo 7 maraka manje.
    Razmisljao sam preci na BHT jer imaju VDSL2 kod mene ali su im cijene napuhane. Mislio sam uzeti samo net a TV preko satelita.
     
  7. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Meni je sinoć internet radio, doslovno je na Steamu skidalo oko 20kb/s. I to tako do cca. 11-12 navečer. A svaki dan mi puca veza, neke stranice ne mogu ni da otvorim (FB i YT) jer neće. :|
     
  8. black

    black Komšija

    Kakav ti je modem? Je li ona Motorola ili onaj sicusni Cisco EPC2100?
    Ja sam imao Motorulu koju sam kupio na piku za 15KM i odlicno me sluzila ali je brzo izgorila. Onda su mi donjeli EPC2100 i bio je uzas navecer. Prvi put nesto cackali bzvz ali nista nisu napravili. Drugi put donjeli EPC3925 ali i sa njim sam imao problema oko stabilnosti koje sam sanirao tako sto sam router spojio na njega a EPC3925 prebacio da radi samo kao modem.
    Samo kad zoves naglasavaj da hoces DOCSIS 3.0 ako ti je KID22. DOCSIS 2.0 moze teoretski isporuciti 45 Mbit ali nisi sam na kanalu tako da je to u praksi dosta manje.

    [​IMG]
     
  9. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Motorola je, sigurno joj je 10+ godina. Zar se može mjenjati? Ja sam na superior paketu.
     
  10. black

    black Komšija

    Sto ne predjes na KID 22 cijena ti je skoro ista.
    Dobijem dva racuna 13 KM i 33 KM a brzina veca nego na superior.

    Modem mozes promjeniti ali ih moras malo smarat.
     
  11. black

    black Komšija

    Jesu ovo pojeftinili
    [​IMG]
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    Hmm nisam obracao paznju na te cijene.. a zasto je na jednom racunu cijena KID22 paketa 47,30 a na drugom 44,90 ? Jesu li to stari i novi racun ?
     
  13. black

    black Komšija

    Ovo je za isti mjesec (august) tako da nema nikako logike.
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    Ako je sve za isti mjesec onda fakat nema logike jer su dvije razlicite cijene prikazane...
     
  15. black

    black Komšija

    Ovo je za septembar jer se unaprijed placa mislio sam da je za august jer je danas dosao.

    BTW. Download pici kao lud

    [​IMG]
     
  16. Benq

    Benq Komšija

    Da da , znaci vjerovarno je pojeftinio iako na njihovoj stranici nema jos nikakva zvanicna obavijest (po obicaju).. Sto se tice downloada nemam ni ja nikakvih problema , pici skoro uvijek max brzinom , zavisno od torenta i seedera :)
     
  17. black

    black Komšija

    Jesu i pojeftinili pretrgli su se pravo haha
    Meni licno ne treba SK i moze ovako ostati.
    Gledam repku i ligu prvaka a za ostalo nemam vremena , skoro nikako ne gledam tv.

    Malo zaostajemo za svijetom gdje raja prekida skupe ugovore sa pay tv kompanija "cut the cord".Ja bi bio najsretniji da kao u Rumuniji ima fiber 100Mbit za 10€ i da nemam tv osim nasih par kanala koji bi trebali u skorije vrijeme na digitalu preci.
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Hehe ma znam da ovo i nije neko pojeftinjenje , samo par maraka , ali poenta je da oni inace ne objavljuju nista na svom sajtu , osim kad treba zatamnit neki program :D

    Imat cemo i mi na HS-u 100Mbit za 6-7 godina ako nastave povecavat brzinu downloada ovim tempom hahaha :D
     
  19. black

    black Komšija

    Meni samo nema logike kako su brzine upload tako male kod drugih operatera , evo kod HS-a 40/4 kod Telemacha 40/2,5 a telekom 25/1

    Je li to misle da ce raja hostati? Evo na HS-u je upload uncapped i bas me zanima zanima koliko je raja u prosjeku koristila.
    Kod Telemacha bi mozda i bio problem upload jer raja bi mogla VPN servere napravit pa da rodbina i ostalima omoguce da koriste D3 GO.
    Evo ja koji za sebe mogu reci da se bar malo razumijem u mreze imam problema da pravilno konfigurisem OpenVPN na OpenWrt-u


    Evo sad gledao u Rumuniji 1Gbit fiber je oko 30 KM :D
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    Pa znas kako , svi operateri daju onoliko uploada koliko misle da ce biti dovoljno za normalan surf , u HS-u se eto desila neka greska pa vecina korisnika ima ovaj ludi upload i mogu sa sigurnoscu reci da sigurno 90% raje ni ne zanima ovaj upload, dok ostalih 10% koriste za brze uploadovanje klipova na youtube i ko zna sta jos. Dakle realno upload veci od 4Mbit-a je beskoristan obicnim korisnicima.

    Sto se tice Telemach-a i njihovog misljenja oko tog D3 GO, mislim da je to cista glupost , limitirali su tu uslugu na max 3 uredjaja i sta njih briga ko ce to koristit , preko VPN-a ili ne , covjek placa tu uslugu i niko od njih ne bi trebao voditi racuna ko to koristi i na koji nacin.

    Evo npr HS i njihova digitala preko CI modula , ja sam cisto iz neke znatizelje odnio svoj modul kod komsije koji ima samo analognu i standard internet , stavio u njegov tv CI modul , skenirao kanale i neprijatno se iznenadio , sve kanale ima kao ja kod kuce. Sto znaci , da ja sad mogu otici u HS i na svoje ime kupit jos jedan modul i dati komsiji da gleda digitalne kanale bez dodatnog placanja, jer se modul placa 50KM jednokratno i to je sve...

    Iskreno ne znam sta ce im tolika brzina (1 Gbit) , ja ni ovih 40Mbit ne iskoristim kako treba :D