HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. black

    black Komšija

    Pa cloud services druze eto sta ce mi 1Gbit , da napokon napravim backup podataka.
    Sto se digitale tice moj jaran gleda bez modula 90% digitalnih kanala.
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Eh da , upravu si , u tom slucaju ne bi bilo lose.

    Gleda 90% digitalnih kanala preko streama na pc-u ili ?
     
  3. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Prosvjetli nas.
    Samo nemoj reći IPTV.
     
  4. black

    black Komšija

    Pa bez modula bez icega , samo skenirao digitalne kanale. I ja kad izvadim CI modul ili karticu iz HD resivera opet radi dobar dio kanala. U teoriji bezveze i placam digitalnu kad oni bitni kanali rade bez modula.
     
  5. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Imaš analogne kanale otljučane, tj. one kanale koje imaš na analognoj imaš i na DTV ali druge kanale, HD kanale nemaš.
     
  6. black

    black Komšija

    Radi i dosta HD kanala , prije jos vise radilo ali sad su malo smanjili
     
  7. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Jedini Al Jazeera da radi. AS sve zaključano. Face tv isto radi. Sad skenirao, samo sam izbjegavao da skeniram sve što ima 18+ znakove, ostali - veoma mali broj radi, HD svega nekoliko i to je to.
     
  8. black

    black Komšija

    74 evo brojao sam
    50% je ne 90% ali cini mi se da je prije vise bilo otkljucano.
     
  9. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Jedino što vrijedi HRT na digitalnoj, sad neću zaboraviti kad je koji film. I AJ. Jbg, bolje i dva kanala nego nijedan :D
     
  10. black

    black Komšija

    Sta je sa hostingom koji su KID paketi prije imali ? Obicni internet paketi jos uvijek imaju , kakvo je stanje sa KiD paketima?

    Treba mi besplatna domena
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Jeli zna neko dali se može preko HS kupiti njihov modem da ne ide mjesečna naknadna od 6 KM

    Hvala.
     
  12. black

    black Komšija

    Za KID paket je bila akcija besplatan modem na koristenje.
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znal ko kad ce telemach preuzet hs ? ono.. sve?
     
  15. black

    black Komšija

    Kupi modem za cvaju i nazoves ih da promjene MAC adresu.
    Prije je moglo tako ali ne znam sad posto se promjenila politika firme.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja koristim svoj modem, mada je to prije dvije godine bilo. Ne isplati se placati mjesecno.
     
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav.

    U vezi HS modema.

    Rekoše mi da mogu imati razdvojene usluge i da kupim modem, ali oni ih više nemaju na prodaju. Gdje predlažete da pogledam. Može i korišten ali kažu mora se provjeriti da modem koji se kupuje nije pod "dugom".

    Hvala.
     
  18. GV

    GV Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. monK

    monK Komšija

    10 dana havarije - kako i šta se desilo pojma nemam - prvo su krivili moj ruter, pa sam uzeo drugi, i opet isti shit.

    U par godina otkako koristim HS ovo se nije desilo ali ovo sad ravno je katastrofi većoj od svih katastrofa svih naših ISP-ova zajedno. Pogotovo što radim preko neta i što su me direktno ugrozili sa ovakvim imbecilizmom.

    Mislim da im je sistem krahirao i da dobar dio korisnika ne može dobiti IP adresu i najgore od svega što nisu u stanju reći kad će riješiti problem.
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    U oglasu piše ADSL router, ja tražim za kablovsku.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018