HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Opa, lijepo od njih :D
     
  2. black

    black Komšija

    Hehe sto ce da siba net kod mene , i sad mi je uvijek 30/3 , sad ce biti jos bolje.
     
  3. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Kako su finiiii :D
     
  4. Barcod

    Barcod Novi član

    meni sa 6 vec digli na 8mb Internet sasvim pristojno za sada :smt002
     
  5. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Je li ikome još katastrofa internet zadnjih par dana?
     
  6. black

    black Komšija

    Nope kod mene stabilno kao i uvijek.
    Koji ti je modem , postavi vrijednosti signala sto na modemu mozes iscitati.
     
  7. black

    black Komšija

    Zakucende hahah

    [​IMG]
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kod mene 15/3 ide najslabiji paket ali sto je bitno sad imam ping u igrama i ping je sad odlican npr server bf4 u njemackoj avg ping 36.
     
  9. black

    black Komšija

    Izgleda sad mi mozemo pingati ali nas niko ne moze pingati.
     
  10. Barcod

    Barcod Novi član

    Sta bi sa ovom prodajom HS-a posto cujem od montera da je to završeno ocel biti šta od novih tv kanala,internet brzina etc
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    kupoprodaja zavrsena prije 15min (parafraziram) i ti bi odmah povecanje brzina i nove kanale? :D
     
  12. nechko_

    nechko_ Novi član

    Imam nekoliko pitanja u vezi HS-a:
    ~ je li to KID 22 paket brzina interneta u gornjoj slici?
    ~ Je li kablovska televizija zauzima bandwith od interneta?
    ~ koliko vremenski traje prikljucak?

    Hvala unaprijed!
     
  13. black

    black Komšija

  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne baš. Moj komšija je smarao njihov suport oko ci-a ima ravno 4 godine. Prestali su mu odgovarati na upite koliko je dosadan bio.
     
  15. black

    black Komšija

    Ali bitno je da imaju mogucnost , cini mi se da je trenutno na HS-u najvise onih sto koriste modul umjesto resivera.
     
  16. black

    black Komšija

    Evo ima potvrda , do sad je bio odgovor trenutno nemamo informaciju bla bla

    [​IMG]

    Razlog neuvodjenja je prema nekim navodima bila nesigurnost kartica jer svaki sistem koji je imao karticu je probijen. Ovi sistemi koji su ugradjeni u resivere vrijede kao neprobojni bar Ciscokov sistem nije probijen.
     
  17. Benq

    Benq Komšija

  18. black

    black Komšija

    Meni se nesto cini da cemo do oktobra cekati kad ce dici brzine paketa. Ja ciljam na Duo Net od 47 KM tj. koliko sad placam.
     
  19. Benq

    Benq Komšija

    Cekaj malo , kako mislis da ce "dici brzine paketa" ? HS je dosta jeftiniji od TM-a i imamo brzi net. Trenutno nemam gdje ispod Grande Family paketa jer koristim HS-ov KID22, a to mi je u startu 10KM veca pretplata , a koliko vidim i HD kanali su im razbacani pa ako hoces sve HD kanale kao i na HS-u , onda doplacuj.. i na kraju te izadje na cijenu paketa jos 10-15KM za ostale HD kanale... za sad izgleda skupo..

    EDIT: Gledaj ove ljepote :)
    [​IMG]
     
  20. black

    black Komšija

    I kod mene je KID 22 jest lijepo imati dobar upload ali skoro pa beznacajno mi je jer kad npr. seedam torrent sa prevelikom brzinom router zatrokira. Video na youtube rijetko postavljam. Jedino sto je dobro kad nekom saljem sliku sto brzo ide ali i vecina servera cini mi se nema kapaciteta za ovaj upload.

    BTW ti gledas trio grande paket a to je sa telefonom http://telemach.ba/PAKETI/2204/DUO+NET+ ... av_start=0