HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    e ljudi, danas sam odjavio EPN FUN paket, sve sam cekao nece li povecati brzinu i limit, ali mrka kapa.

    Prelazim na onaj HS Full 3 paket, HS 2 internet 2Mb download, 15GB limit, e sad me samo zanima ima li sad HS neku free zonu ili slicno?

    i zelim sebi svu srecu :) nadam se da se necu zahebati, je sa EPN-om nisam imao nikakvih problema oko 4 godine..
     
  2. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Da HS ima freezonu, i ne nije HS-ova, nego se par momaka koji imaju HS internet organizovalo, te napravili storage server, te sve fino sredili i podesili. A sto se tice sadrzaja nema sta da brines, ima svega i svacega. :D
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    par momaka dobne razlike 10-16 godina. Izuzev admina koji me u par navrata posteno nasmijao.
     
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Hs freezona i hs forum je gori od gamers.ba pa sad zamisli, vecinom djeca sa gejmersa, ali ima par finih stvari, omakne im se da uploaduju :lol:
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jel' se jos uvijek pristupa preko KDX-a? :|
     
  6. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Pa jebiga Moncho, bolje i to nego nista, sto je i bilo kad tu ljudi nisu uveli ovo sto sad ima.

    Da. Sto se mene tice to jako dobro uradjeno, jer mozes (ako hoces) staviti vise stvari da se dl/ul, a one idu u queue, koji se pomalo cisti, nakod zavrsetka 1 operacije.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    koja je adresesa tog servera? kako mu prisupiti?

    evo sad sam im bio tamo, posto uzimam onaj full 3 paket, kaze ne moze mi pustiti samo net, nego moram sacekati da dodju da to spoje, 2-3 dana su obecali.

    odnio im svoj modem da prepisu MAC adresu, kad sam juce razgovarao sa nekim momkom kaze ne smiju da uzimaju preko telefona MAC-ove, morao im ja ici gore..

    za sada se odvija sve dobro.. ako ispostuju dobro je
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako da nariktan KDX ako idem preko routera na net? Probavao sam svasta nesto i na kraju morao direktno da spajam modem sa kompom.
    Qler - paket, brzina i stabilnost su poprilicno dobri. Nekada tu i tamo bude sporo, ali nista strasno. Bolje od EPN-a mnogo u svakom slucaju...
     
  9. GW

    GW Moderator

    Probaj forwardovati portove na ruteru. Možeš probati i UPnP.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    hajde cekam da mi to osposobe, pa da vidimo. inace haver je prije par mjeseci isto ovo uveo, doduse privatna kuca, i DL mu je 5Mb... ja se shebo... valjda su oni nesto tu smutili, sta li, u glavnom on prezadovoljan :D
     
  11. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo maloprije mi dosao lik postavio digitlanu, i te zezancije, ali nisam stigao nista cackati oko neta. vidio radi, otisao na net speed onu zezanciju, 2,29Mb DL, nije lose.

    vidjet cemo kako ce se pokazati.
     
  13. extibo

    extibo Komšija

    Padne kisa, padne konekcija. :lol:
     
  14. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

  15. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Ja cu se vratiti izvorno na tvoj post;
    Epn sam koristio do unazad 2 mjeseca,HS je kod brata,nijedan ni drugi nismo godinu dana,pa mozda ni vise imali apsolutno nikakvih problema,sve za 10.Obadvojica smo na Malti,most i malo vise nas dijeli.E onda je pocelo kod mene da steka,i to navece-konektovan,sve OK,odziv DNS-a i svih ostalih servera mi sasvim OK-ali stranice ne otvara.Zvao,pitao,molio,kumio,samo prebacivanje loptice sa EPN-a na HS.Vjeruj mi 15 dana je trebalo "inzinjeru" njihovom da popravi to-u praxi je to znacilo da zamijeni opremu,koju su krpili,krpili i nema dalje.
    E nedavno se i kod brata pocelo desavati slicno,s tim da on ispadne sa "online",znaci ostane bez lampice.Naravno,kad god nazove javi se lik i oni su uvijek na terenu,vec sredjuju to-a ovako ujutro nekad dodje net,ili ne dodje po cijeli dan.
    Ako imas opcija hvataj se logosofta i XDSL-a,pogledaj ponudu,mislim da su daleko ispred svih sa ovim sto su napravili.Ja sam na Telecomu,ali cim dodju do mene bez razmisljanja cu zvati LOL i ganjati duo ili trio paket-moze se telekom "puhati" sa IPTV-om koliko hoce i svi ovi kablovski operateri-LOL ti pruzi optiku do zgrade i sama ta cinjenica mislim da dovoljno govori o nivou usluge koji mogu pruziti.
    Ovdje sam,u sred grada,na Malti,uselio u relativno novu zgradu i dodje seljacina koja mi kaze kako nema slobodne parice,iako imam zakupljen broj! E pa noga vam je cim bude prilike!
    :)
     
  16. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

  17. Moncho

    Moncho Komšija

  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobar paket, nema sta.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    U bosanskim uslovima, ponuda izgleda sasvim pristojno.
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    Da li je moguce spojiti 2 kablovska neta preko parica od kablovske televizije.

    Recimo, hocu da zadrzim postojeci Logosoft kablovski net i da uvedem sebi i HS kablovski net i naravno da imam 2 odvojena modema. Znam da je na ADSL paricu moguce spojiti samo jedan ADSL modem, no ne znam za kablovsku infrastrukturu.