HWB Folding@home nagradna igra

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Dec 15, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa dobro, tvoj komentar stoji za vecinu onih ispod 40. mjesta, ali eto, ne za sve. :)

    Uostalom nije na nama da ovdje razglabamo ko treba dobit a ko ne. Dosta OT-a. :D
     
  2. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Takodjer , i prije sam foldao (doduse anonimno i bez tima) , ali cu i nastaviti. HWB GO GO GO :wink:
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker


    Da da :D Recimo ja evo vec par mjeseci foldam sa procesorom, ne 24/7 ali siguno 24/5.5 i evo kolisno bodova imam :D

    (nije sad da sta govorim da ja trbam dobit, samo da citiram stevija :D)
     
  4. kAcA

    kAcA Aktivista

    AhmeTe da se ja pitam, ti bi dobio jednu 9800GT :D
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Bubanj :D
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ja mislim da uopste ne biste trebali dati prvu nagradu onome ko skupi najvise bodova, neka se gleda neki minimalni kontinuitet u tih 15 dana i oni koji budu iznad minimuma ulaze u bubanj...
    meni se sada bukvalno isplati uzeti jos jednu gtx 280 jer cu za 2 sedmice vratiti i zaraditi pare a mogao bih upregnuti i 30 dual core procesora pod svoje ime
    glupo je da 'onaj ko ima najvise para' dobije prvu nagradu
    tako da bojkotujem tu odluku, a evo vidim vec se pise da 'se zna' ko ce dobiti sto je smijesno
    trebalo bi napraviti da ako neko prijavi npr 2 masine, 2 puta ulazi u bubanj ako je iznad minimalnog kontinuiteta
    da se razumijemo, ja uopce ne foldam jer mislim da lijek za rak vec postoji ali da se krije :mrgreen:
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Hmm

    Pa po meni je ovo fino rijeseno. Prva nagrada nije graficka, nego je ploca i RAM, te ce onom prvom, koji da bi bio prvi vec mora imat kao negu high-end graficku bi ovo super doslo. Zato je to samo jedna nagrada. A i poenta je milion, nisu nagrade :D
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    pa sad ti kazem, neko moze iznaci resurse da pokupi nagradu i dzaba sto je to do karaktera, umanjuje vrijednost onih koji se trude oko foldinga
    taj koji ima najvise poena (najjacu graficku+procesor) vjerovatno ima puno vece sanse da kupi sebi x58 setup nego neko ko je konobario da skupi za 9600gt i kupi je, odlucio da je upregne za ovaj tim, te folda podjednako vremena kao onaj sa najjacom masinom
    po meni, nagradna igra sluzi da nagradi one koji se trude uz malo srece
    to isto da sad mercator napravi nagradnu igru, ko potrosi najvise na jednom racunu dobija auto a ostali racuni na izvlacenje
    najveci ce racun napraviti neka firma, auto ce dobiti lik koji u garazi ima 3 i ne treba mu a koje bi dobro doslo nekoj porodici koja redovno tamo kupuje sa prosjekom od 50km tj minimumom za ucestvovanje u nagradnoj igri
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ljudima nikad udovoljiti. Izgleda bi trebalo da podjelimo svakom po jednu graficku pa da bi svi bili zadovoljni. Pa valjda i taj najveci skor nesto znaci. Koliko neko ima i sta sebi moze priustiti nije ni nase ni tvoje da sudimo.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Pravila se nece mijenjati, dalja rasprava na tu temu+"ja bih za novu godinu volio dobiti" ce biti sankcionisana, kome se ne svidja ne mora ucestvovati, uvijek imaju drugi cobanski forumi da se raspravlja o teorijama velike zavjere i nepravde u zivotu. Jedini cilj nagradne igre je nagrada za zajednicu i doprinos projektu, jubilej povodom ulaska u top 400.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    pa taj veliki skor bi nesto znacio da se ne dolazi do njega vecom kolicinom novca :wink:
    meni ne treba udovoljiti, ionako ne foldam, ja kazem sta bi bilo fer prema svim clanovima folding tima jer su neki spremni podjednako dati od sebe ali nemaju mogucnost pa tako ni sansu sa trenutnom situacijom

    @edk a valjda nije ni cobanski forum gdje se ne moze iznijeti misljenje
    puno srece u nastavku i cestitke na jubileju
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako je vec receno, pravila ostaju i nece se mijenjati.
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Ja da imam tisi komp ne bi prestajao foldat. Moram ga po noci gasit, prebucan mi je pa ne mogu da sovim :) Ugl. po danu se folda i dize cpu usage na 100% :mrgreen: Iskreno sto se tice tih nagrada i ne opterecujem se. Btw @wind stizem te polako :D
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Po tvome taj "neko" ko jedva ima para za 9600gt sigurno nece imati para za Nehalema, tako da sve sto si rekao otpada.
    Ovu prvu nagradu treba dobiti neko ko je dosta doprinjeo ovoj folding zajednici.
     
  15. Dexx

    Dexx Aktivista

    Evo i ja sam se pridruzio...
    Mozel samo jedno pitanje:
    imam C2Q Q6600 i HD4850 , instalirao sam GPU client, da li mogu da istovremeno koristim i SMP za procesor??
    EDIT:
    moze :D
     
  16. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Ko je onaj asmir na statistici ?
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma


    zar je bitno ko je? ;) novi clan ocito...
     
  18. perke

    perke Aktivista

    Zivio govornik!! Zivio jubilej!! Zivio HWB!!!

    Ja samo cekam da vidim ko ce nastaviti foldati i poslije 31.12 :smt006

    juris!
     
  19. Lamagician

    Lamagician Komšija

    i ja to cekam. kako god, foldao i prije, foldat cu i poslije ;)
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    da je meni poceti prije 31.12 :)